7 گام طراحی اتاق فرار خودت اتاق فرار طراحی کن | allescape

شما هم میتوانید پکیج های آماده بازی که شامل طراحی کامل یک اتاق فرار و راهنمای اجرای فضای مربوط به آن است را از صفحه همکاری با ما تایم فور فان تهیه کنید. همچنین میتوانید با استفاده از پکیج های شخصی سازی شده، پرداخت و تکمیل ایده های خود را به تیم بازیسازی تایم فور فان بسپارید. پس هزینه سیم کشی تمام فضها و قرار دادن تمام کلیدها در یک محل، و همچنین خرید و نصب دوربین مدار بسته و سیستمهای مرتبط با آن و دستگاههای پخش موسیقی و صدا نیز به هزینه های ساخت اتاق فرار شما اضافه میشوند. به عنوان مثال، در تهران گزینه هایی قبیلاتاق فرار اسکیپ مستر، اسکیپ روم دات آی آر، اسکیپ زوم، اسکیپ ویژن در غرب و شرق تهران فعالیت دارند. در این مناطق به دلیل موقعیت جغرافیایی و امکانات قیمت اجاره بالاتر از مناطق مرکز و جنوب تهران است و قطعا سرمایه بیشتری را برای شروع کار پرداخت کرده اند.

به همین خاطر این افراد باید بتوانند با در نظر گرفتن سناریو و شرایط محیط اتاق فرار در نهایت معماهایی چالش برانگیز و در حین حال نه چندان سخت را طراحی نمایند و نقشه پنهان سازی سرنخ ها را ارائه کند. در واقع تا این مرحله راه اندازی اتاق فرار بر روی کاغذ و به صورت یک طرح کلی انجام می گیرد. این روزها اتاق فرار به عنوان یکی از سرگرمی های مورد توجه مردم قرار گرفته است.

شخصی سازی

7 گام طراحی اتاق فرار خودت اتاق فرار طراحی کن | allescape

ارائه معماهای بسیار سخت که بیشتر شبیه به تست هوش باشند گزینه ایده آلی نخواهد بود. اغلب بازیکن ها نیاز به این حس دارن که بدونن توی مسیر درستی قرار دارن. دادن فیدبک مناسب نیاز به هینت دادن مداوم رو کاهش می ده و رضایت بازیکن ها رو از حل معما بیشتر می کنه. کثر بازیکن ها تمایل دارن به جای اینکه از هوش و تفکر انتقادی استفاده کنن، حدس بزنن. غالبا پیش میاد که تیم بازی یه تئوری نادرست پیدا می کنه و این تئوری رو اونقدر گسترش می ده تا جایی که وارد یه مسیر اشتباه بشه و بفهمه تئوریش غلط بوده. با این حال، اگه سرنخ های شما تیم رو به اون سمت هدایت کرده باشه، تقصیر اونا نیست.

مجموعه اتاق فرار نکست اسکیپ روم

سعی کنید باقی جزئیات کسب‌وکارتون مثل ساعت طراحی و ساخت اتاق فرار کاری و … رو به درستی روی اکانت بیزینس گوگل درج کنید. مردم دوست دارن توی اسکیپ روم سرگرم بشن، بنابراین شما باید از نبود هرگونه مانع توی بازی اطمینان حاصل کنید یا مثلاً اگه می‌بینید گروه‌ها بازی رو کمتر از مهلت مد نظر شما تموم می‌کنن، به اضافه کردن یکی دوتا معمای دیگه نیاز خواهید داشت. اون دسته از عناصری که در خدمت زیبایی بازی هستن، قراره شما رو به استانداردهای هنری بازی نزدیک کنن و مکمل عناصر معمایی باشن. هر دو دسته‌ای که معرفی کردیم، بسته به ژانر، سناریو و سلیقۀ شما می‌تونن متفاوت باشن.

  • در نهایت سعی کنید لحظاتی لذت‌بخش و هیجان‌انگیز را در طی روند بازی تجربه نمایید تا حسی از شور و هیجان را در خود احساس کنید.
  • همچنین باید توجه داشت که در صورت امکان در محدوده ساعات طرح و ترافیک هم نباشد.
  • نکتۀ سوم اینکه اگه توی مسیر ساخت اتاق فرار دوست دارین بازی خودتون رو شاخص و برجسته کنید، بلافاصله شروع به جمع‌آوری بازخورد مثبت از مردم کنید و تعداد کامنت‌های مثبت خودتون رو در فضای مجازی افزایش بدید.
  • به عنوان آخرین مرحله در راه اندازی بازی اسکیپ روم ها می توان به اجرایی کردن تمام طرح و ایده ها اشاره نمود.
  • چون بازیکنان و علاقه مندان به این بازی بیشتر به دنبال کسب تجربه های جدید هستند و سناریوهای تکراری برایشان جذابیت نخواهد داشت.
بنابراین نرخ بازگشت سرمایه در باشگاه اتاق فرار در حدود ۱۶ ماه است. با توجه به این موضوع که سرمایه گذاری شما در اتاق فرار در زمان کمتر از هجده ماه مستهلک می‌شود، این یک کسب و کار با توجیه اقتصادی بسیار بالا و سودآور محسوب می‌گردد. تجربه و دانش کارشناسان آریو در حین فرآیند مشاوره‌ی صفر تا صد در کنارتان خواهد بود تا با توجه به سلیقه‌ی شما و نیاز بازار به شما کمک کند که مناسب‌ترین سناریوها را انتخاب نمایید. شما هیچ‌گونه هزینه‌ای برای مشاوره نمی‌پردازید، تنها کافی است با ما تماس بگیرید. قبل از شروع انتخاب لیست برای بازیکنان، باید از خود بپرسیم که این بازی برای چه کسانی طراحی شده است؟ این سؤالی است که در مراحل قبل و پیش از شروع طراحی اتاق نیز به آن پاسخ داده‌ایم؛ بنابراین فقط کافی است آن را دوباره مرور کنیم. بازیکنان می‌توانند برای حل معما زمان مختلفی را اختصاص دهند؛ اما مهم این است زمانی که بازیکن متوجه می‌شود معما چگونه حل می‌شود، آن معما بیش از پنج دقیقه طول نکشد.

۳. اتاق فرار گمشدگان