چگونه نظارت دوربین مداربسته تهدیدی برای حریم خصوصی در آفریقای جنوبی است

تجزیه و تحلیل کامپیوتری، دوربین مداربسته را قادر می سازد تا به دستگاه های “پوشش داده های هوشمند” (که نظارت را از طریق جمع آوری و تجزیه و تحلیل کامپیوتری داده ها انجام می دهد) تبدیل شود، که افراد و حرکات آنها را برای دولت قابل مشاهده تر می کند. اینها به منظور کمک به پلیس “هوشمند” هستند که به موجب آن پلیس از ابزارهای داده برای افزایش اثربخشی پلیس استفاده می کند.

آفریقای جنوبی از روندهای بین المللی در نظارت در سطح خیابان پیروی کرده و فناوری هایی را پذیرفته است که تأثیر آنها بر مبارزه با جرم و جنایت و کار اطلاعاتی در بهترین حالت، نامشخص و مورد بحث است. آکادمیک بین المللی پژوهش به این نکته اشاره می‌کند که سیستم‌های دوربین مدار بسته در زمینه‌های خاص مانند پارکینگ‌ها بیشترین تأثیر را دارند و در فضاهای باز کمترین تأثیر را دارند.

انواع دیگر جرایم مانند جرایم یقه سفید و جرایم خانگی توسط دوربین های خیابانی ضبط نمی شوند، که این امر ایدئولوژی جرم بودن جنایت خیابانی توسط غریبه ها را تداوم می بخشد.

دوربین های مداربسته به طور فزاینده ای به یک ویژگی “عادی” در زندگی عمومی تبدیل می شوند و حرکات مردم را به طور طبیعی ردیابی می کنند. ابزارهای تجزیه و تحلیل ویدیو همچنین امکان تجزیه و تحلیل پیچیده تری از فیلم را فراهم می کند.

این گزیده ای ویرایش شده از آخرین کتاب نویسنده است، توقف جاسوسان: ساختن و مقاومت در برابر دولت نظارتمنتشر شده توسط انتشارات دانشگاه ویتس.


منبع: https://theconversation.com/how-cctv-surveillance-poses-a-threat-to-privacy-in-south-africa-97418

راه اندازی دوربین های مدار بسته تمایل دارد “پول را دنبال کنید”. به عبارت دیگر، آنها تمایل دارند از الگوهای ثروت در کلان شهرهای بزرگ آفریقای جنوبی پیروی کنند. این به محصور کردن فضاهای شهر توسط سرمایه خصوصی و در نتیجه خصوصی سازی فضاهای عمومی و بازتولید آن نابرابری های فضایی.

اشکال تهاجمی تجزیه و تحلیل داده ها مانند شماره پلاک و تشخیص چهره در شهرهای آفریقای جنوبی بدون هیچ بحث عمومی در مورد پیامدهای حریم خصوصی در فضاهای عمومی معرفی شده است. به همین ترتیب، هیچ بحثی در مورد پیامدهای آنها بر توانایی شهروندان برای اعمال طیفی از حقوق در این فضاها، مانند حق تجمع وجود ندارد.

فراگیر بودن

مثال دیگر فناوری های تشخیص چهره است. اینها می توانند برای شناسایی یک فرد خاص از پایگاه داده چهره استفاده شوند. به طور بالقوه، این فناوری‌ها می‌توانند و هستند برای شناسایی افرادی که در فعالیت‌های سیاسی مانند اعتراضات درگیر هستند، استفاده می‌شوند. این نگرانی هایی را ایجاد می کند که دولت ها ممکن است وسوسه شوند از آنها برای اهداف ضد دموکراتیک استفاده کنند.

ابزارهای نظارتی مبتنی بر داده، مانند دوربین مداربسته هوشمند، در مبارزه با جرم و جنایت به طور مداوم بیش از حد وعده داده می‌شوند. با این حال، دولت ها در ایجاد وحشت در مورد جنایت برای پنهان کردن این ناکامی ها مهارت دارند. ترس مردم از جرم و نیاز به احساس مصونیت در برابر آن، نباید آنها را از پرسیدن سؤالات مهمی که باید پرسیده شود باز دارد.

با این حال، در زمان نگارش این مقاله، شهر هیچ الزامی برای علامت گذاری در ورودی یک منطقه تحت نظارت دوربین مدار بسته – یک الزام کلیدی حفاظت از حریم خصوصی – وضع نکرده بود. شهر در حال نهایی کردن یک سیاست در مورد راه اندازی دوربین های مدار بسته، همراه با یک طرح جامع بود، اما اینها هنوز در مرحله پیش نویس بودند و به این واقعیت اشاره می کردند که این فناوری از سیاست پیشی گرفته بود.

در سال 2016، شهر ژوهانسبورگ اعلام کرد به عنوان بخشی از برنامه خود، دوربین‌های مداربسته هوشمند را با پلاک خودکار و فناوری‌های تشخیص چهره عرضه می‌کند. ابتکار «شهرهای امن».

حریم خصوصی موقعیت مکانی یک جنبه نسبتا جدید و جدید از حقوق حریم خصوصی است. این به حق مردم برای تردد آزادانه، بدون ردیابی حرکاتشان اشاره دارد.

نیاز به نظارت انسانی محدودیتی طبیعی برای تجزیه و تحلیل فیلم های دوربین ایجاد می کند. اما، با ابزارهای دیجیتال تحلیل، این در حال تغییر است. هنگامی که به یک کامپیوتر بارگذاری شده با نرم افزاری که قادر به تجزیه و تحلیل الگوریتمی است متصل می شود، می توان حجم عظیمی از فیلم را تجزیه و تحلیل کرد. این سیستم‌های نظارتی مبتنی بر دوربین می‌توانند اطلاعات مربوط به موقعیت فیزیکی افراد را ضبط کنند. برخی ممکن است فقط اطلاعات بلادرنگ ارائه دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است اطلاعات را برای تجزیه و تحلیل بیشتر ثبت کنند.

مشکلات ارزیابی اثرات دوربین مداربسته بر جرم و جنایت به دلیل این واقعیت که مقامات محلی ارزیابی تأثیر مستقل (از جمله حریم خصوصی) را انجام نداده اند، سخت تر می شود. این بدان معناست که عموم مردم مجبور به تکیه بر نسخه دولتی از رویدادها هستند که برای اهداف روابط عمومی بر تأثیرات مثبت آن تأکید می کند. با این حال، به عنوان مثال، در کیپ تاون در سال 2015، پلیس به دلیل انجام تنها 107 دستگیری پس از 2640 حادثه جنایی مورد انتقاد قرار گرفت. در دوربین شکار شد.

فناوری به عنوان یک گلوله نقره‌ای برای نظارت بر فضاهای عمومی استفاده می‌شود، زمانی که مداخلات اساسی‌تر ممکن است مناسب‌تر باشد (مانند بهبود تکنیک‌های تحقیقاتی)، خطر گم‌کردن پلیس را به دنبال دارد. با این حال، در همان زمان، مقررات دوربین مداربسته برای تأثیرات آن بر حریم خصوصی، از عرضه واقعی این فناوری عقب مانده است.

اصلاً مشخص نیست که آیا ظرفیت رو به رشد دولت‌های محلی برای جمع‌آوری داده‌های سطح خیابان در مورد تحرکات مردم کمک قابل توجهی به پلیس می‌کند، زیرا پلیس به طور معمول از این داده‌ها استفاده نمی‌کند.

خطر ناامید کردن پلیس

منتقدان همچنین استفاده از سیستم های دوربین مداربسته را عامل جابجایی جرم و جنایت به جای جلوگیری از آن دانسته اند. در مواردی که کاهش سطح جرم و جنایت به دلیل دوربین مدار بسته صورت گرفته است، محلی بوده و اغلب از نظر آماری معنی دار نیستند.

افسران امنیتی در حال نظارت بر فعالیت های ضبط شده در دوربین مدار بسته.
شاتر استوک

اما با گسترش گسترده‌تر دوربین‌های مداربسته در فضاهای عمومی برای استفاده در طیف وسیعی از عملکردها مانند مبارزه با جرم و جنایت، محافظت از این نوع حریم خصوصی در فضاهای عمومی برای مردم دشوارتر می‌شود.

این دوربین‌ها که به یک نمایشگر متصل هستند، می‌توانند برای نظارت بر حرکات انسان در فضاهای خاص، از جمله خیابان‌ها و مراکز خرید استفاده شوند. یک ضبط کننده ویدئو نیز می تواند برای ضبط فعالیت ها اضافه شود. اما مشکل دوربین مداربسته همیشه ظرفیت انسان برای پردازش اطلاعات به دست آمده از دوربین است. دوربین ها فقط می توانند از مناطق ثابت فیلمبرداری کنند. مگر اینکه در همه جا حاضر باشند، نمی توان از آنها برای ردیابی حرکات استفاده کرد.

اما دولت‌هایی که دارای گرایش اقتدارگرا هستند می‌توانند از این اطلاعات برای ایجاد جنبش‌های مردمی، فعالیت‌های سیاسی و انجمن‌ها سوء استفاده کنند. مردم ممکن است به اندازه ای که احساس کنند تحت نظر هستند و حرکاتشان ردیابی می شود، در زندگی دموکراتیک شرکت نمی کنند.