چگونه فناوری‌های جدید نظارت پلیس را تغییر می‌دهند

اکثر مطالعات نشان می دهد که دوربین مدار بسته به خودی خود لزوماً از وقوع جرم جلوگیری نمی کند، اما به پاسخگویی به جرم و حل آن کمک می کند.

این فناوری‌های جدید رویکرد پلیس به نظارت را تغییر می‌دهند. پلیس به جای استفاده از ابزارهای نظارتی به صورت واکنشی برای دستگیری مجرمانی که در حین عمل در دوربین دستگیر شده اند، اکنون به طور فعال به دنبال مجرمان در روند تخلف و ثبت شواهد در محل است.


مثلا، عملیات عشایر پلیس استرالیای جنوبی را دید که از آتش افروزان مظنون و محکوم بازدید می کرد که تشخیص خودکار شماره پلاک آنها را به مظنونان رانندگی در مناطق خطر آتش هشدار داد. این عملیات با کاهش آتش سوزی ناشی از آتش سوزی در بوته ها اعتبار داشت.

پلیس SA دوربین‌های فیلمبرداری بدن را به کار می‌گیرد.

دوربین های پوشیده از بدن پلیس (BWC) نمونه ای از این موارد هستند. همه خدمات پلیس در استرالیا اکنون از BWC استفاده می کنند. به جای ضبط تصادفی یک رویداد جنایی، BWCها به پلیس این امکان را می دهند که فعالانه به دنبال افرادی باشد که مرتکب جرم می شوند و شواهد علیه چنین مجرمانی را ثبت کند.


بیشتر بخوانید: تبدیل نظارت “برادر بزرگ” به کمکی برای بی خانمان ها


دوربین مداربسته به حل جرم کمک می کند نه جلوگیری از آن

نظارت از ایستا، ثابت و واکنشی به انعطاف پذیر و فعال در حال تغییر است. قابلیت‌های افزایش یافته به مجریان قانون کمک می‌کند تا با جرم و جنایت مبارزه کنند، نه اینکه فقط آن را حل کنند.

بسیاری از خدمات پلیس هستند با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای کارهایی مانند مدیریت جمعیت، نظارت و جذب هدف. کوئینزلند و ویکتوریا تنها دو ایالتی هستند که متعهد به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای اهداف پلیسی هستند. در سال 2017، پلیس کوئینزلند ناوگان ده پهپاد داشت.


نرم افزار تشخیص چهره زمانی مورد توجه فیلم های هالیوودی مانند ماموریت غیرممکن بود. این در حال حاضر یک واقعیت است، با شورای دولت های استرالیا (COAG) با به اشتراک گذاری داده های بیومتریک، مانند جزئیات گواهینامه رانندگی و عکس های گذرنامه، بین سازمان های دولتی موافقت کرد.

ما اکنون شاهد حرکت از نظارت واکنشی به نظارت فعال هستیم.

هنگامی که ما به نظارت فکر می کنیم، تمایل داریم که ابزارهای نظارت سنتی را تصور کنیم سیستم های دوربین مدار بسته توسط مقامات محلی اداره می شود. از زمانی که من یک پاسبان جوان در ساحل طلایی در اوایل دهه 1990 بودم، استفاده از دوربین مداربسته قطعا افزایش یافته است. از شبکه دوربین مدار بسته از 16 دوربین زمانی که برای اولین بار به حوزه شهر معرفی شدند، شبکه امروز به بیش از 500 دوربین افزایش یافته است.

دو مطالعه منتشر شده توسط موسسه جرم شناسی استرالیا در ماه گذشته بر استفاده پلیس از دوربین مداربسته متمرکز بود. را ابتدا نشان داد که در جایی که پلیس درخواست می‌کرد و از فیلم‌های دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کرد، میزان حل شدن مسائل افزایش یافت. مطالعه دوم نشان داد تصاویر دوربین مدار بسته توسط پرسنل اجرای قانون بسیار ارزشمند است، با 90٪ از بازرسان از فیلم زمانی که در دسترس بود استفاده می کردند. دو سوم توانستند به دلیل درخواستی از آن استفاده کنند.

ابزارهای جدید، قابلیت های جدید

فیلم دوربین مدار بسته یکی از بمب گذاران ادعایی در سریلانکا.


بیشتر بخوانید: ممکن است از نگرانی در مورد حریم خصوصی آنلاین خسته شده باشید، اما “بی تفاوتی نظارتی” نیز یک مشکل است


نگه داشتن ساعت نگه داشتن برادر بزرگ

این الزام می تواند مشکل ساز باشد زیرا افسر باید به طور فیزیکی ضبط را شروع کند. در ماجرای تیراندازی جاستین داموند در ایالات متحده، افسران به دلیل داشتن دستگاه ضبط مورد انتقاد قرار گرفتند هنگام تیراندازی خاموش شد.

در حالی که این یک حرکت تا حد زیادی مثبت است، ما باید اطمینان حاصل کنیم که مسئولیت پذیری و شفافیت در استفاده از این فناوری ها وجود دارد و اطمینان حاصل کنیم که آنها به اهدافی که برای آن در نظر گرفته شده اند، خدمت می کنند. یک رژیم حکومتی مؤثر برای القای اعتماد عمومی در استفاده از این فناوری ها ضروری است.


منبع: https://theconversation.com/big-brother-is-watching-how-new-technologies-are-changing-police-surveillance-115841

تشخیص چهره یک قابلیت پلیسی پیش بینی کننده را به سیستم های دوربین مدار بسته سنتی می افزاید. در اصل، پلیس پیش‌بینی‌کننده یا پلیس پیش از وقوع جرم، تلاشی از سوی مجریان قانون برای مختل کردن فعالیت‌های مجرمانه با شناسایی زودهنگام تهدیدات مجرمانه است.

اما نظارت بسیار فراتر از دوربین مدار بسته است. اکنون شامل مواردی مانند سیستم‌های امنیتی خانه یا مشاغل شخصی، دوربین‌های پلیسی (BWC) و استفاده از هلیکوپتر و هواپیماهای بدون سرنشین است. و همه ما توانایی انجام نظارت و جمع آوری شواهد را با استفاده از فناوری موجود در تلفن های همراه خود داریم.

پلیس کوئینزلند از افسران خود می خواهد که ثبت کنند هرگاه افسر در انجام وظایف خود اقدام کند. دستگاه باید قبل و در حین اعمال قدرت پلیس یا استفاده از زور ضبط کند.

لنز چشم خیالی در پروتکل Mission Impossible 4: Ghost.


بیشتر بخوانید: چگونه سیستم های هوش مصنوعی می توانند دموکراسی را تهدید کنند


تشخیص چهره “پلیس پیش بینی” را امکان پذیر می کند

حتی دوربین‌های مداربسته سنتی نیز با معرفی آن فعال می‌شوند دوربین های مدار بسته سیار که می تواند در صورت لزوم به مناطق مورد توجه جامعه منتقل شود.

دولت ائتلاف 20 میلیون دلار استرالیا برای افزایش این وعده داده است تعداد دوربین های مداربسته در سراسر کشور. بر اساس این پیشنهاد، تا 2600 دوربین در 500 “نقطه داغ جنایت” نصب خواهد شد.

نرم افزار تشخیص چهره توسط پلیس در طول بازی های مشترک المنافع 2018 در کوئینزلند مورد استفاده قرار گرفت. و دولت کوئینزلند نشان داده است که پلیس به استفاده از ابزارهای تشخیص چهره ادامه خواهد داد – اگرچه سردرگمی در مورد زمان یا نحوه استقرار آن وجود دارد. را ABC گزارش داده است که سیستم تشخیص چهره آنقدر عجله داشت که فاقد اطلاعات لازم برای عملکرد موثر در طول بازی های مشترک المنافع بود.

در پرونده بمب گذاری بوستون، پلیس از فیلم ها و تصاویر منابع دولتی، دولتی و خصوصی برای شناسایی مظنونان استفاده کرد. دوربین مداربسته همچنین در شناسایی بمب‌گذارانی که حملات هماهنگ اخیر را انجام داده‌اند، بسیار مهم است سری لانکا.

برخی از سرویس ها برای مقابله با این موضوع تلاش کرده اند، مانند پلیس استرالیای غربی به عنوان مثال، هنگامی که یک افسر اسلحه خود را می کشد، BWC به طور خودکار شروع به ضبط می کند.