چه کسی می تواند تحت قانون چه کسی را تماشا کند؟

حجم مواد فیلمبرداری آشکار و پنهان روز به روز بیشتر می شود. آنقدر فراگیر است که وقتی هیچ فیلمی از رویدادهایی وجود ندارد که توجه عمومی را به خود جلب کرده باشد، مردم اکنون ناامید به نظر می رسند.

اولین مورد، در بازداشتگاه جوانان دان دیل در قلمرو شمالی، رفتار تکان دهنده را نشان داد. به نوجوانان بازداشتی برخورد کرد در سال 2014

چه کسی و در چه شرایطی می تواند فیلمبرداری کند؟ سپس چه مقدار از این مطالب را می توان پخش کرد یا به عنوان مدرک در دادگاه استفاده کرد؟ یافتن پاسخ ها آسان نیست.

دومین مورد از استرالیای جنوبی بود که نشان دهنده آزار یک بیمار مسن زوال عقل بود در خانه سالمندان. یک دوربین مخفیانه (و غیرقانونی) توسط دختر بیمار قرار داده شده بود، زیرا او مشکوک به بدرفتاری بود.

از یک طرف، این حس قوی وجود دارد که مردم در مبادله منافع خصوصی و خصوصی افراط می کنند و محاسبه می کنند که زندگی و ایمنی آنها می تواند با نظارت بیشتر، چه آشکار و چه پنهان، افزایش یابد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که رویدادهایی را که مستلزم قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن هستند افشا کند.

جرایم مختلف – و دفاع های متعدد و متناقض – در هر حوزه قضایی عواقب ناخوشایند ناتوانی دولت های ایالتی و سرزمینی را در پیگیری قوانین یکسان نشان می دهد. تنوع رویکردها باعث می شود که قانون پیچیده، ناسازگار و در نتیجه رضایت بخش نباشد.

از اینجا به کجا

پخش ضبط شده از یک مکالمه ضبط شده مخفیانه یا انتشار اطلاعات آن در همه حوزه های قضایی جرم محسوب می شود. اما موارد علنی که در آنها پیگرد قانونی انجام شده اند بسیار اندک هستند.

با این حال، سؤالاتی وجود دارد که می توانیم به آنها پاسخ دهیم.

از سوی دیگر، ممکن است افراد به زودی انتظار بیشتری داشته باشند که حریم خصوصی آنها باید توسط قانون بهتر محافظت شود، با توجه به پتانسیل تهاجم و تهاجم بیشتر و بیشتر ابزارهای مخفی.

سه حوزه قضایی – ACT، کوئینزلند و تاسمانی – هنوز فقط به دستگاه‌های شنود اشاره می‌کنند، نه دوربین‌ها. برخی از پارلمان‌ها به فناوری‌های جدید، مانند هواپیماهای بدون سرنشین که امکان فیلم‌برداری از آسمان را می‌دهند، توجه نکرده‌اند یا حتی به آن فکر نکرده‌اند – چه رسد به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که این فیلم را حمل می‌کنند.

آیا می توان بدون اجازه از افراد با استفاده از دوربین های مدار بسته و تلفن قابل مشاهده فیلمبرداری کرد؟ پاسخ “بله” است، جایی که به آنها در مورد وجود دوربین هشدار داده شده است، و حتی اگر خیر، اگر منافع عمومی قابل اثبات در چنین نظارتی وجود داشته باشد (به عنوان مثال، اطمینان حاصل شود که کاربران در اتاق های بازی کازینو تقلب نمی کنند، یا برای اطمینان از ایمنی عمومی در پیاده روهای شلوغ). همچنین نباید هیچ مدرکی دال بر سوء استفاده، یا قصد بدخواهانه یا افتراآمیز وجود داشته باشد.

انتشار و ارسال یک ضبط شفاهی در آن مجاز است کوئینزلند، NSW ، WA و عمل – اما فقط در صورتی که “در جریان دادرسی قانونی” رخ دهد. در برخی از قوانین، زمینه برای بازرسان خصوصی وجود دارد استفاده گسترده تر از دستگاه های نظارتی، به ویژه در جایی که آنها برای حمایت از پلیس یا یک مرجع شناخته شده مبارزه با جرم و جنایت اقدام می کنند.

قوانین تنظیم فیلمبرداری و پخش بسیار و متنوع هستند. آنها در سطح ایالتی و فدرال فعالیت می کنند. آنها آمیزه ای از قانون و قانون عرفی هستند. آنها از حوزه قضایی به حوزه قضایی متفاوت هستند.

قانون نیز در 20 سال گذشته در حال ظهور است، اما این یک صبحانه سگ است.

من همیشه مدافع حق حفظ حریم خصوصی بوده ام، اما با دیدن تصاویری که در 48 ساعت گذشته ظاهر شده اند، اکنون ممکن است در موضع خود تجدید نظر کنم.


منبع: https://theconversation.com/cctv-who-can-watch-whom-under-the-law-63046

این نوارها می توانند در حل جرایم جدی نیز بسیار مفید باشند، مانند فیلم دوربین مدار بسته که در سپتامبر 2012 در ملبورن ضبط شد. جیل میاگر کشته شد توسط مردی که اواخر شب در خیابان به او نزدیک شد. ظاهر شدن این فیلم (از یک ویترین مغازه) که میگر را نشان می‌داد که از یک بار در امتداد خیابان به سمت خانه‌اش راه می‌رفت و در ساعت 1:40 بامداد با مردی که پلیس او را می‌شناسد ملاقات کرد، برای حل این پرونده بسیار مهم بود.

یافتن توازن قانونی مناسب بین حقوق شهروندان برای لذت بردن از تنهایی خود به دور از چشمان کنجکاو دیگران و منافع مشروعی که دولت، رسانه‌ها، شرکت‌هایش و شهروندان خصوصی ممکن است در تابش نور بر سایه‌شان داشته باشند – اگر نه. ظالمانه – رفتارها یک رفتار دشوار است.

بسیار مشکل سازتر، نظارت پنهان است. قانون عرفی چنین فیلم‌برداری را ممنوع نمی‌کند، اما اگر شخص تحت نظارت بتواند به دادگاه ثابت کند که دلایل سیاست عمومی برای مجاز نکردن فیلم‌برداری از این نوع وجود دارد، نوارها به عنوان مدرک قانونی قابل قبول نیستند.

در چند روز گذشته، تصاویر دوربین های مداربسته در مرکز دو خبر مهم قرار گرفته است.

این پیشرفت‌ها فرصت‌هایی را برای مردم به ارمغان می‌آورد تا بتوانند بحران‌ها و خطرات جرم و جنایت را مدیریت کرده و به طور مؤثر به آن پاسخ دهند و بی‌عدالتی‌ها را افشا کنند. اما آنها نگرانی های قابل توجهی را در مورد حفظ حریم خصوصی ایجاد می کنند.

آنچه قانون می گوید

هر روز به رسانه‌ها، وکلا و پلیس فیلم‌های دوربین‌های مداربسته عمومی و خصوصی همراه با ضبط‌شده از تلفن‌های همراه تحویل داده می‌شود. اینها معمولاً حاوی نمایش هایی از رفتارهای بسیار نامناسب و اغلب غیرقانونی هستند. مردم داده ها را به هر دلیلی ارائه می دهند، از جمله گزارش فساد، دفاع از خود یا صرفا برای شرمساری بدکاران.

در نیوساوت ولز، کارمندان در برابر نظارت غیرقانونی در محل کار محافظت می شوند توسط قانون، هم. انجام نظارت مخفیانه غیرقانونی است مگر اینکه یک قاضی مجوز مناسب داده باشد.

اکثریت قریب به اتفاق دوربین‌های مداربسته متعلق به شرکت‌های امنیتی خصوصی یا صاحبان خانه و مشاغل خصوصی هستند، بنابراین ما نمی‌دانیم چه تعداد از آنها در استرالیا کار می‌کنند. ما می دانیم که وجود دارد حساب های تلفن همراه فعال تر (که اکثرا قابلیت ضبط دارند) نسبت به افراد موجود. یوتیوب، اینستاگرام، توییتر، فیس‌بوک و دیگر برندهای رسانه‌های اجتماعی اکنون بسترهای خوش‌آمدگویی را برای توزیع فوری ضبط‌ها و تصاویر در سراسر جهان فراهم می‌کنند.

که در استرالیای غربی، ویکتوریا، قلمرو شمالی، استرالیای جنوبی و نیو ساوت ولز، نظارت مخفیانه با ضبط مکالمات یا فیلمبرداری از رابطان اکنون به درستی تنظیم شده است. به طور معمول یک دفاع “منافع عمومی” وجود دارد، اما این اصطلاح تعریف نشده است و در صورت رسیدگی پرونده ها به دادگاه ها، بر تفسیر قضایی تکیه خواهد کرد.