نصب دوربین مداربسته در 3 گام ساده + ویدئو آموزشی

عموما در جعبه دوربین مداربسته انواع پیچ وجود دارد. محتویات جعبه دوربین مداربسته که ای خریداری می کنید می تواند بر اساس مدل آن کاملا متفاوت باشد یعنی برخی از آن ها دارای براکت نصب و پیچ هستند. اگر دوربین مداربسته قرار است در محیطی نصب شود که فاقد نور است قادر نخواهد بود تا در محیط اقدام به تصویربرداری مناسب نماید. چه محیط هایی نیاز به نصب دوربین مداربسته دارند؟ 2. بزرگ ترین مشکل دوربین های مداربسته وایرلس را می توان این مورد عنوان کرد که این دستگاه ها برای آنکه بهترین عملکرد خود را ارائه نمایند به امواج وای فای قوی و مستمر نیاز دارند. ما در مرکز دوربین مداربسته ایران آماده ارائه مشاوره های لازم برای خرید دوربین مداربسته مناسب هستیم. بنابراین توصیه می کنیم پیش از آنکه اقدام به نصب دوربین مداربسته در منزل یا محیط کار خود کنید با کارشناسان ما مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل نمایید. برای مثال در برخی محیط ها، بخشی از دیوار در مسیر تصویربرداری قرار گرفته و علاوه بر مشکل دریافت تصاویر، عملکرد نور مادون قرمز دوربین مداربسته را نیز با مشکل مواجه نموده است.

همچنین توجه داشته باشید که بعد از چیدمان کابل ها، تمامی کابل ها و سوراخ ها را پنهان کنید. توجه داشته باشید دوربین مداربسته در مسیر نور مستقیم منبع نور قرار نداشته باشد در غیر اینصورت فیلم ها و تصاویر به طور تاریک دریافت خواهد شد. برخی از ویژگی هایی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهند عبارتند از: نمایش زنده، تشخیص حرکت، ضبط ویدئو، بزرگنمایی و … در برخی موارد دیده شده که به علت نصب غیر اصولی و غیر استاندارد، دوربین مداربسته قادر به ضبط تصاویر و انتقال آن ها به دستگاه ضبط کننده نبوده است. از این رو وجود یک دستگاه یو پی اس برای منزل شما سبب اطمینان خاطر می گردد. اگرچه نصب دوربین های مداربسته سیمی کمی پیچیده است با این حال توصیه می کنیم به منظور اتصال دوربین ها و دستگاه های ضبط کننده تصاویر از دوربین های مداربسته ای انتخاب کنید که از کابل برای اتصال استفاده می کنند. حال دستگاه به مانیتور متصل می شود.

1. تصاویری که توسط این دوربین های مداربسته دریافت می شوند به صورت بی سیم در یک فضای ابری ذخیره می شوند. این امر زمانی اهمیت می یابد که قصد نصب دوربین مداربسته در فضای خارجی آپارتمان خود را داشته باشید. قابلیت دید در شب دوربین مداربسته زمانی اهمیت می یابد که قصد داشته باشید دوربین مداربسته را در فضای خارجی نصب کنید. در غیر این صورت انعکاس نور مادون قرمز منجر به نوردهی بیش از حد تصاویر و فیلم های دریافتی می گردد. پروسه نصب دوربین مداربسته ممکن است ساده به نظر برسد اما اگر به طور صحیح و مطابق با استاندارد صورت نگیرد عملکرد دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری شما را دچار اختلال خواهد کرد. اگر قصد دارید دوربین مداربسته را در محیط تاریک نصب کنید اطمینان حاصل کنید که مجهز به قابلیت دید در شب باشد. دوربین های مداربسته سیمی برای راه اندازی سیستم های مداربسته در محیط هایی نظیر خانه یا دفاتر اداری گزینه بسیار مناسبی هستند. برای مثال برای نصب دوربین مداربسته در راهروها، زیر زمین، انباری، پارکینگ، زیر سقف و حیاط قطعا نیاز به یک نقشه خواهید داشت.

به محض آن که سیم دستگاه های ضبط کننده را به دستگاه دی وی آر یا ان وی آر متصل کنید. شما می توانید سوکت خاص مربوط به آن ها را ایجاد نموده یا آن ها را به همان منبع تغذیه دوربین های مداربسته متصل کنید. حال انتهای تمامی کابل ها را درون سوراخ هایی که ایجاد کرده اید فشار دهید. با استفاده از دریل سوراخ هایی که قرار است سیم از آن عبور کند را ایجاد کنید. برای امنیت بیشتر از دوربین های استفاده کنید که بیشترین میدان دید را در اختیار شما قرار دهد. این در حالی که دوربین سیمی تحت شبکه با قابلیت PoE برای سیگنال های پایدار در شبکه بسیار مفید هستند. برای مثال در محیط های صنعتی، اداری، تجاری و … 3. قادر به نصب دوربین مداربسته در محیط های داخلی و خارجی باشد. مرحله راه اندازی سیم و کابل کشی در نصب دوربین مداربسته ممکن است کمی سخت به نظر برسد. در این بخش دستورالعمل جامع و کاملی را برای نصب دوربین مداربسته از نوع سیمی یا بی سیم در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید برای نصب دوربین خود در فضاهای داخلی یا خارج از منزل خود استفاده کنید. اگر تمایل به استخدام فردی برای نظارت مستمر بر روی تصاویر دوربین مداربسته ندارید توصیه می کنیم از دوربین هایی استفاده کنید که در هنگام مشاهده و تشخیص حرکت به طور اتوماتیک اعلام هشدار کند.

منبع تغذیه مورد استفاده می توانید یک آداپتور مرکزی برای تمام دستگاه ها باشد یا به طور جداگانه برای هریک از دوربین ها آداپتور مجزا تهیه کنید. از دیگر وظایف نصاب دوربین مداربسته می توان به تهیه گزارش از روند اجرای کار، پاسخگویی به مشکلات متداول کاربران و … در حالی که شما کم کم تجهیزات نظارتی خود را انتخاب می کنید، مشکلات و سوالات یکی پس از دیگری ظاهر می شوند. در صورتی که شما دانش فنی مورد نیاز برای خرید دوربین مداربسته را داشته باشید به سادگی می توانید هزینه های سیستم مداربسته را به میزان چشمگیری کاهش دهید. هم چنین پس از مشخص نمودن محیط های مورد نظر برای نصب دوربین مداربسته اطمینان حاصل کنید در این محل ها، هیچگونه مانعی در مسیر دریافت تصاویر دوربین مداربسته وجود نداشته باشد. در غیر این صورت می توانید با کارشناسان فنی ما در مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل کرده و مشاوره پیش از خرید دریافت کنید. همچنین به منظور دریافت آموزش های بیشتر در این زمینه می توانید به پیج اینستاگرام مرکز دوربین مداربسته ایران مراجعه نمایید. مرکز دوربین مداربسته ایران متشکل از یک تیم فنی و متخصص است که می تواند به شما در زمینه نصب و راه اندازی انواع دوربین مداربسته کمک کند.

پیش از آنکه شروع به کابل کشی کنید ابتدا باید مسیر کابل کشی دوربین مداربسته را طرح ریزی کنید به ویژه اگر قصد دارید در چندین نقطه از منزل خود دوربین مداربسته نصب کنید. اگر با مطالعه این راهنمای جامع هنوز شک دارید که آیا قادر به نصب دوربین مداربسته هستید یا خیر توصیه می کنیم این بخش را مطالعه کنید. مراحل نصب دوربین مداربسته که در این مطلب به طور مختصر به آن ها اشاره کردیم در نگاه اول بسیار ساده و سطحی به نظر می رسند بنابراین ممکن است تصور کنید که به سادگی می توانید آن را انجام دهید. هم چنین به دلیل پایین بودن این هزینه ها، دوربین های بی سیم گزینه بسیار مناسبی برای قرارگیری در پروژه های کوچک با 1 یا 2 دوربین محسوب می شوند. اینکه پیش از نصب دوربین مداربسته از موقعیت نصب آن اطمینان داشته باشید می توانید نقش مهمی در موثر بودن کارایی دوربین مداربسته ایفا کند. برای اطمینان از دید واضح و گسترده تر دوربین مداربسته آن را در ارتفاع نصب کنید. چنانچه بهترین دوربین مداربسته موجود در بازار را خریداری کنید اما نصب آن توسط تکنسین نصب متخصص صورت نگیرد ممکن است پاسخگوی نیاز شما نباشد و تنها هزینه گزافی را به شما تحمیل کند.

1. این سرویس می تواند در زمان وقوع حادثه با شما تماس گرفته و در صورت لزوم پلیس را در جریان رویداد قرار دهد. کابل PoE به شما امکان می دهد تا جریان برق و داده ها را به طور همزمان منتقل کنید به این شکل نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه بسیار ساده تر خواهد بود. این هشدارها معمولا به گوشی شما ارسال می شود تا در زمان وقوع حوادث به سرعت در جریان قرار بگیرید. این ها تمام یا بخشی از سوالاتی هستند که احتمالا در هنگام خرید و نصب دوربین مداربسته با آن مواجه شده اید. 2. دوربین های سیمی باید در نزدیکی پریز برق یا منبع تغذیه قرار گیرند بنابراین بر خلاف دوربین های بی سیم فاقد انعطاف پذیری در هنگام نصب و راه اندازی می باشند. توجه داشته باشید در هنگام نصب دوربین مداربسته حتما آن را در نزدیکی منبع تغذیه قرار دهید. توجه داشته باشید که دوربین های مداربسته دید در شب ممکن است تحت تاثیر منبع نوری قرار گیرد که در نزدیکی آن مستقر شده است. برای صرفه جویی در هزینه ها، تا جایی که می توانید تعداد دوربین های مداربسته در نقاط ورودی را کاهش دهید. چنانچه شما به تمامی اصول و ریزه کاری های خرید و نصب دوربین مداربسته تسلط داشته باشید قطعا خود شما فرد بسیار مناسبی برای نصب دوربین مداربسته خواهید بود.

1. دوربین های سیمی در مقایسه با دوربین های وایرلس نیاز به تجهیزات بیشتر و سایت finecctv گران تری دارند. همیشه در نظر داشته باشید که محصولات بسیاری برای خرید وجود دارند اما نکته مهم آن است که توجه داشته باشید همواره محصولات مورد نظر خود را از محل های معتبر و با گارانتی معتبر تهیه نمایید. پیش از خرید دوربین مداربسته توصیه می کنیم لیستی از مکان هایی که نیازمند نصب دوربین مداربسته هستند تهیه کنید. نصابان دوربین مداربسته معتقد هستند درب جلویی و پشتی منزل بهترین مکان و موقعیت برای نصب دوربین مداربسته هستند. با استفاده از این وب سایت ها می توانید دوربین های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین دستگاه را انتخاب کنید. در این وضعیت توصیه می کنیم تا پیش از خرید هر دستگاه نظرات کاربران مختلف در مورد آن را مطالعه کنید. راه اندازی سیستم مداربسته در واقع آخرین مرحله در فرایند نصب دوربین مداربسته محسوب می شود. 4. با انواع لنز دوربین مداربسته و نحوه نصب آن ها آشنا باشد. از جعبه های اتصال برای پنهان کردن کابل ها ، اتصالات و سوراخ ها استفاده کنید.

تهیه دوربین مداربسته در صورتی که مورد استفاده شما قرار نگیرد تنها هزینه زیادی به شما تحمیل خواهد کرد. نیازی به یادآوری نیست اما هزینه های نصب و راه اندازی یک سیستم مداربسته هر روز در حال افزایش است و این امر تنها محدود به کشور ما نیست. همچنین می توان سیم کشی ها را به نحوی پوشش داد که در معرض دید نباشند و نظم محیط را حفظ کنند. این محیط ها می توانند متفاوت باشند. وب سایت های بسیاری در زمینه سیستم های نظارت تصویری وجود دارند که بخش مهمی از فعالیت آن ها مقایسه و بررسی دوربین ها از برندها مختلف است. دلیل این امر آن است که این دوربین ها در مقایسه با سایر محصولات به تجهیزات و کابل کشی کمتری احتیاج دارند. حتما باید به این نکته توجه داشته باشید دستگاه ضبط کننده تصاویر و مانیتور به یک منبع تغذیه بسیار مناسب نیاز دارند. 6. با دستگاه های ضبط کننده تصاویر و نحوه نصب و راه اندازی آن ها آشنا باشد. وجود براکت برای نصب دوربین مداربسته سبب محافظت از آن در شرایط جوی متغیر و سخت می گردد. در ادامه این مطلب که توسط مرکز دوربین مداربسته ایران تهیه شده است به برخی از نکات مهم و سوالات متداول در زمان نصب دوربین مداربسته اشاره خواهیم کرد.

علاوه بر آن ما در این مرکز قادر هستیم با توجه به نوع و ابعاد پروژه ای که در نظر دارید بهترین تکنسین نصب دوربین مداربسته را به شما معرفی کنیم. اگر دوربین مداربسته مشخصی را مد نظر دارید می توانید با جستجوی نام و مدل آن، نظرات کاربران مختلف در مورد آن محصول را مطالعه کرده تا به بهترین نتیجه برسید. 5 مرحله زیر می تواند در یک چشم به هم زدن نصب انواع دوربین مداربسته بی سیم و سیمی را برای شما ساده کند حتی اگر برای اولین بار است که قصد انجام این کار را دارید. نصب دوربین مداربسته یکی جذاب ترین فرایندها در صنعت سیستم های نظارت تصویری به شمار می رود. این اولین و در واقع مهمترین گام در نصب دوربین مداربسته به شمار می رود. 2. بیشتر سیستم های مداربسته که مجهز به این قابلیت هستند می توانند تصاویر را از طریق گوشی موبایل و بر روی بستر اینترنت در اختیار شما قرار دهند. از یک دوربین مداربسته استفاده کنید که مجهز به قابلیت اعلام هشدار باشد. این شخص وظیفه دارد تا سیستم مداربسته را به طور کامل نصب و راه اندازی نموده و در صورت نیاز مشاوره لازم برای نصب و راه اندازی و بازدید از محل نصب دوربین های مداربسته را انجام دهد.