نحوه نصب دوربین مداربسته

در این مقاله با اصطلاحات DVR و NVR که دستگاه های ذخیره کننده ویدئوی دیجیتال و ضبط کننده ویدیوئی شبکه هستند سایت finecctv روبرو می شوید. از دیگر انواع دوربین مداربسته برای مجتمع مسکونی میتوان به دوربینهای دیجیتال و تحت شبکه اشاره کرد. دوربین مداربسته فیش آی یا چشم ماهی نیز یکی دیگر از انواع دوربین های سقفی است که زاویه دید 180 یا 360 درجه را ارائه می دهد. یا دوربین هایی با اشکال مختلف مانند دوربین های گلوله ای و گنبدی که اهداف نظارتی و امنیتی دارند. جایگاه ویژه ای در میان افراد مختلف دارند. اگر دوربین مداربسته را در داخل خانه نصب می کنید آن را در مکانی قرار دهید که تمام حرکات افراد یا اشیاء و حیوانات را فیملبرداری کند. شبکه ارغوان علاوه بر ارائه خدمات نصب سیستم های دوربین مداربسته، تجهیزات دوربین مداربسته از جمله nvr/dvr برند داهوا و هایک ویژن را عرضه می کند. این برند توانسته در بازار ایران طرفداران زیادی به دست آورد و انواع محصولات تولید شده توسط هایک ویژن مانند انواع دوربین های مداربسته، دستگاه های DVR و NVR، تجهیزات و لوازم جانبی مربوط به سیستم های مداربسته، کابل های شبکه و…

مراحل تست و عیب یابی سیستم دوربین مداربسته را در مقالات بعدی مجله شبکه ارغوان مطالعه فرمایید. برای دوربین های IP حداکثر 16 کانال (16 دوربین باید نصب شود) درنتیجه این کار از طریق یک ذخیره ساز NVR با پورت داخلی POE شبکه (Power Over Ethernet) امکان پذیر است. هیچ کدام از دستگاه های DVR با هر مارکی در بازار حافظه داخلی ندارند. برای حفاظت از کابل ها در فضاهای داخلی کابل ها را استتار کنید و در فضاهای خارجی از لوله ها یا قالب هایی که کابل ها از آن ها عبور می کنند استفاده کنید. برای فضاهای خارجی دوربین مداربسته بایستی در نقاط مرتفع و دور از دسترس، بالاتر از 10 فوت تقریبا سه متری نصب شود. به طوری که می تواند نقاط دور تحت پوشش خود را بزرگنمایی کند و با کیفیت مناسبی ارائه دهد. دوربینی را انتخاب می کنید که دارای لنزهای متفاوت برای اهداف مختلف و بردهای نزدیک و دور است. دستگاه DVR در نمایندگی هایک ویژن دارای سری های مختلفی بوده که هر سری می تواند از دوربین ها با کیفیت مشخصی پشتیبانی کند. دوربین های مداربسته داهوا، هایک ویژن و یوبیکیوتی در بازار ارائه می شوند. همچنین خرید انواع دوربین های مداربسته داهوا و خربد دوربین مداربسته هایک ویژن و خرید دوربین مداربسته یوبیکیوتی را نیز فراهم کرده است.

دوربین های برند هایک ویژن براساس مواردی چون نوع بدنه و شکل ظاهری، کیفیت تصاویر، نوع تکنولوژی و لنز به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. این نوع دوربین ها برای استفاده در فضاهای داخلی مناسب هستند و اغلب در مکان های تجاری، فروشگاه ها، اداره ها، پارکینگ و… مکان نصب دوربین مداربسته و خرد دوربین ها و دستگاه های ضبط کننده بر طریقه نصب دوربین مداربسته تاثیر دارد. نحوه نصب دوربین مداربسته در یک سیستم جامع به بکارگیری از انواع دوربین های نظارتی و امنیتی، نوع dvr/nvr، سیستم کابل کشی بدون خطر بستگی دارد. این نوع دوربین های موجود در نمایندگی هایک ویژن بایستی در مرکز سقف و با حداقل ارتفاع 3 متر نصب شوند تا بتوانند بهترین تصاویر را به کاربر ارائه دهند. انواعّّی از کانکتور BNC وجود دارد، بدلیل استحکام نوع 3 BNC بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. سعی کنید دوربینی را تهیه کنید که کیفیت خوبی دارد، دوربین بی کیفیت شاید اصلا کاربردی هم نباشد. مستاجرها مایل به پرداخت هزینهای اضافی برای این امکانات بینظیر خواهند بود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که دوربین خوبی را نصب کردهاید و همه جا را پوشش میدهد تا مشتری برای این ویژگی خوب پول بیشتری بپردازد. در تمامی مکانهای سربسته مثل راهروها، لامپهایی مناسب و با نورکافی را به کار ببرید تا در شب روشنایی خوبی را به وجود آورند.

بنابراین نمایندگی هایک ویژن در بسیاری از شهرهای ایران آماده خدمت رسانی به مشتریان است. بسیاری از شرکت های ایرانی و خارجی در زمینه تولید محصولات سیستم های امنیتی و نظارتی فعالیت می کنند. ارزیابی مکان نصب دوربین مداربسته از بروز بسیاری از مشکلات پیش بینی نشده جلوگیری می کند. با تهیه نقشه و انتخاب مکان مناسب می توان برآوردی از تعداد دوربین های مورد نظر، تعداد دستگاه های ذخیره ساز و ضبط کننده ها، تجهیزات کابل کشی به دست آورد. نقشه ای از مسیر عبور کابل ها تهیه شود. با برداشتن پیچ ها پوشش دستگاه DVR را بردارید. اگر دستگاه های ضبط کننده dvr دوربین مداربسته داهوا در فاصله بیشتری نسبت به دوربین قرار گرفته شود محدودیت طول کابل یک ضعف محسوب می شود. خرید دوربین مداربسته مناسب و خریدNVR/DVR از اصلی ترین کارها قبل از نصب یک سیستم دوربین مداربسته است. بنابراین هنگام خرید این نوع دستگاه ها بایستی به این موضوع دقت کرد. هنگام خرید یک سیستم دوربین مداربسته باید برنامه ریزی و محاسبه کنیدکه به چند روز ضبط نیاز و فیلمبرداری نیاز دارید. برای خرید دستگاه NVR هایک ویژن به لینک قبل مراجعه کنید.

با توجه به مطالب عنوان شده، خانوادهها برای احساس خوشبختی باید احساس امنیت کنند و همه میخواهند در خانه خود شاد باشند. هایک ویژن به عنوان بهترین برند تولید کننده انواع دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی و نظارتی شناخته می شود. یکی از این انواع، دوربین های مداربسته سقفی هستند که به دلیل نصب در سقف ساختمان با این نام شناخته می شوند. علاوه بر دوربین ها، سایر تجهیزات سیستم های مداربسته در این نمایندگی ها عرضه و به فروش می رسند. نصب دوربین مداربسته در مجتمع مسکونی نه تنها باعث امنیت میشود، بلکه تاثیر مثبتی بر روی سایر جنبههای آپارتمان دارد. خرید قطعات و تجهیزات نصب دوربین مداربسته به صورت جداگانه مزایای زیادی دارد. برای اطلاع بیشتر وقتی که خرید دوربین مداربسته را انجام می دهید از شرکت عرضه کننده سوال کنید. آنالوگ، دوربین مداربسته آپارتمانی است که تصاویر را ابتدا از طریق یک حسگر دریافت کرده سپس از طریق یک کابل، آنها را به دستگاه ضبط دیجیتال انتقال میدهد. برق را با کابل به دستگاه ضبط کننده DVR/NVR وارد کرده و کابلی که انتقال سیگنال را به مانیتور انجام می دهد را به دستگاه وصل کنید.

مهمترین وظیفه شما فراهم کردن فضای امن است، یک آپارتمان لوکس بدون دوربین خوب تکمیل نمیشود. اگر بیش از 16 کانال مورد نیاز است، می توان سوئیچ های POE را اضافه کرد، زیرا NVR فقط ظرفیت 16 دوربین را دارد. در حالت عادی این کار سخت است، ولی نصب دوربین مداربسته مناسب آپارتمان به شما کمک میکند که در صورت نیاز به تحقیقات پلیس یا اقدامات قانونی در نتیجه چنین وضعیتی، سریعتر به نتیجه برسید. چرا که این دستگاه به عنوان مغز سیستم شناخته می شود و وظیفه ضبط و ذخیره سازی داده های دوربین ها را برعهده دارد. نصب نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد. اولا دقیقا آنچه که برای نصب دوربین مداربسته و شرایط خود نیاز دارید خریداری می کنید و درهزینه ها صرفه جویی می کنید. دستگاه های ضبط کننده dvr ساعت های زیادی از فیلم ها را در خود ذخیره می کنند. شب ها که به جریان بالاتری نیاز است در نتیجه LED نور کافی ندارد و تصاویر فیلم برداری شده تیره و تار است. ولی اگر تجهیزات دوربین مداربسته خود را جداگانه تهیه کنید می توانید هارد دیسک را متناسب با نیاز خود انتخاب کرده و خریداری کنید.

علاوه بر این نمایندگی هایک ویژن در سراسر دنیا، همه محصولات این برند را با ضمانت اصالت کالا و گارانتی به مشتریان ارائه می دهند، تا مشتری بتواند با اطمینان خاطر خریدی آسان را داشته باشد. همچنین نصب و راه اندازی دستگاه DVR برند هایک ویژن بسیار سریع و آسان می باشد. نصب را آسان و عملکرد دوربین را بهینه می سازد. انتخاب مکان هایی که قرار است دوربین مداربسته در آنجا نصب شود، در عملکرد کل سیستم تاثیر مستقیم دارد. در واقع نمایندگی هایک ویژن نه تنها در ایران بلکه در بیش از صد کشور دنیا وجود دارد و محصولات این شرکت را در تعداد و تنوع بالا عرضه می کند. بکارگیری از محصولات بدون اصالت و کد شناسایی محصول، کاری اشتباه است. لازم است قبل از نصب دوربین مداربسته برای بالا بردن سرعت نصب و کاهش هزینه های اضافی نموداری از ملک یا مکانی که باید دوربین ها در آنجا نصب شود رسم و آماده شود تا امنیت و کارایی دوربین مداربسته به حداکثر برسد.

استفاده کرد. علاوه بر این جنس بدنه این دوربین ها معمولا فلزی بوده و بنابراین در شرایط آب و هوایی بد مقاومت بالایی دارند. به منظور به دست آوردن تصاویری با کیفیت و واضح از این نوع دوربین ها بایستی آنها را در ساختمان هایی با ارتفاع سقف بین 3 تا 6 متر نصب کرد. دوربین های مداربسته اسپید دام نوع دیگری هستند که از قوی ترین تولیدات برند هایک ویژن محسوب می شوند و در نمایندگی هایک ویژن به فروش می رسند. یکی از انواع دوربین های مداربسته سقفی، دوربین دام می باشد که دارای شکل گنبدی بوده و در سقف مکان مورد نظر نصب می شود. دستگاه یا یونیت دوربین مداربسته را در محل مورد نظر قرار دهید، برای استقرار دوربین مداربسته مکان مورد نظر را علامت گذاری کنید. برای مثال جعبه اتصال آماده در کنار دوربین مداربسته وقتی که نصب می شوند، ناخوشایند به نظر می رسند. این نمایندگی ها علاوه بر فعالیت حضوری، به صورت غیر حضوری و مجازی نیز فعالیت می کنند و علاقمندان و مشتریان می توانند با مراجعه به وب سایت آنها علاوه بر اطلاع از قیمت ها با ویژگی های مختلف محصول مورد نظر خود، امکانات و قابلیت های آن نیز آشنا شوند.

اگر از دوبین مداربسته HD آنالوگ استفاده می کنید کابل کشی برق را نیز برای دوربین اجرا کنید. اگر از دوربین های HD آنالوگ استفاده می کنید، باید با کابل BNC و یک کانکتور DC برای برق به دوربین وصل شوید. کابل های آماده این کیت ها محدودیت جریان برق برای تامین برق LED دوربین مداربسته را دارند. در این مقاله از سری مقالات دوربین مداربسته مجله شبکه ارغوان به تفصیل و با جزئیات دقیق، به نحوه نصب دوربین مداربسته می پردازیم. بنابراین اطلاعات درون این سیستم عامل ضبط میشوند و با اینترنت بر روی شبکه انتقال مییابند. توصیه ما این است که قطعات نصب دوربین مداربسته را جداگانه خریداری نشود زیرا احتمال اینکه لوازم بی کیفیت و بدون ضمانت باشد بسیار زیاد است. زیرا هر دوربین مداربسته ای پس از نصب نیاز به پشتیبانی دارد. می توان از حلقه پایه روی دوربین مداربسته استفاده کرد و همانطورکه تصویر مشاهده می کنید کابل ها را مرتب نگه می دارد. اگر چهار دوربین داشته باشید چهار تصویر بر روی مانیتور نمایان می شود. اگر هیچ تصویر دوربین را نمی بینید باید عیب آن را تشخیص و برطرف کنید. این دوربین ها معمولا از جنس پلاستیک تولید می شوند و بنابراین بهتر است در مقابل شرایط آب و هوایی بد قرار نگیرند.

نموداری از خانه یا مکانی که قرار است دوربین در آنجا نصب شود تهیه کنیم. جالب است بدانید که طبق آمار، مردم بیشتر به دنبال اجارهی خانههایی هستند که در جلوی درب و پارکینگشان دوربین وجود دارد. در هنگام نصب دوربین مداربسته مراحل برنامه ریزی و آماده سازی اهمیت بسیار زیادی دارد. در هنگام نصب به راحتی دردسترس است و برای سیستم های سطح پایین استفاده می شود. در ادامه با بکار گیری اصول نصب می توان به راحتی دوربین های مداربسته یک مغازه را نصب کرد. این برند در کشور چین فعالیت خود را آغاز کرد و در سال های اخیر انواع محصولات آن در ایران عرضه و به فروش می رسد. بنابراین انتخاب محصولی مناسب در میان برندهای مختلف کار سختی به نظر می رسد. وقتی دوربین مداربسته تصاویر را فیلمبرداری کرد حالا نوبت به هارد دیسک موجود در داخل دستگاه های ضبط کننده NVR/DVR می رسد که تصاویر را در خود ذخیره کنند. ثانیا بهترین دوربین مداربسته را برای کار خود انتخاب می کنید. دوربین را در جای خود محکم پیچ کنید.کابل برق دوربین را در داخل سوکت برق وارد کنید. برای دوربین های HD آنالوگ از کابل شاتگان (RG59 دوقلو، برای برق و ویدئو با هم) استفاده کنید.