نحوه انتخاب بهترین دوربین مداربسته

5- نیاز دارید تصاویر را کجا تماشا کنید: برخی برندها و دوربینهای مدار بسته اهمیت زیادی برای امکانات نرم افزاری برای گوشیهای موبایل قائل نیستند. 1- نیاز خود را به خوبی بشناسید: یعنی به خوبی مشخص کنید به چه دلیل نیاز به نصب دوربین مداربسته دارید؟ اگر می خواهید پلاک یک ماشین را بخوانید یا زیاد یک نقطه را بزرگ نمایید پیشنهاد این است از دوربین هایی استفاده نمایید که قابلیت زوم را داشته باشند برای این منظور می توانید از دوربین های پلاک خوان یا اصطلاحا وریفوکال استفاده نمایید ، این دوربین ها نیز دارای نمونه های برند و نونیم می باشند و می توانند در انبار های پارکینگ ها و سایر مکان هایی دیگر که نیا به زوم دارند استفاده شوند. این دوربینها به گونهای نصب میشوند که از دید افراد پنهان بمانند یا به شکل وسیلهای دیگر در میآیند، تا قابل شناسایی نباشند. ممکن است که شما هنگام ورود به پارکینگ خانه یا خروج از آن ناخواسته با یک عابر پیاده یا یک ماشین دیگر تصادف کنید. این روزها حتی دوربینهایی مجهز به تکنولوژی استارلایت قابلیت ضبط تصویر رنگی در تاریکی مطلق را نیز دارند. دوربین مداربسته مخفی باسیم، تصاویر را با کابل و نوع بیسیم تصاویر را در شعاع محدودی به دستگاه گیرنده (تلوزیون، VCR ،DVR) میرساند.

هر چقدر که تعداد پیکسلهای تشکیلدهندۀ عکسها بیشتر باشد، رزولوشن و کیفیت آنها نیز بالاتر خواهد بود. قاعدتاً رمانی که یک ساختمان یا مجتمع مسکونی امنیت بالایی داشته باشد، مشتریان زیادی نیز خواهد داشت. در هر مجتمع مسکونی بخشهایی وجود دارد که مشاع و در اختیار همۀ اعضای ساختمان هستند. معمولاً برای اغلب ساکنان آپارتمانها و مدیر ساختمان مهم است که افراد غریبه وارد مجتمع نشوند. هر ساختمانی قوانین و مقررات خاص خودش را دارد و معمولاً مدیران ساختمانها مسئول نظارت بر اجرای این قوانین هستند. نصب دوربینها معمولاً هشداری جدی برای سارقان است. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به نصب این این دوربینها، با انواع مختلف آن آشنا شوید. بنابراین هرچه سطح نور محیطی که شما نیاز به نصب دوربین مداربسته درآن را دارید کمتر باشد هزینه های شما برای استفاده از تکنولوژی های تصویر برداری دید در شب نیز بیشتر می شود. به همین دلیل هم هست که ای دوربین افراد را از فاصلۀ نسبتاً زیاد (حدود 18 متر) تشخیص میدهد. نوع دیگری از دوربین های مداربسته که این روزها با شیوع ویروس کرونا مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، دوربین حرارتی است که قابلیت تشخیص دمای افراد و اشیا محیط را دارا است.

دوربین های مداربسته به دو دسته دوربین های نونیم (بدون نام) و برند تقسیم می شود بی شک دوربین های برند از نظر جنس ، کارکرد ، طول عمر می تواند بهتر از دوربین های برند باشد اما این را نیز در نظر بگیرد که دوربین های برند دارای قیمت بالاتری از دوربین های مداربسته بدون نام می باشند تفاوت این قیمت بین این دو نوع از دوربین می تواند تا 2 برابر باشد . نصب دوربینهای فیش آی شما را از نصب چند دوربین به صورت همزمان در قسمتهای مختلف خانه بینیاز میکند. آیا می خواهید دوربین را در مکان های بیرون نصب نمایید یا داخل ساختمان ؟ به طور کلی دوربینهای wifi را به دو دسته اصلی تقسیم می کنند. اگر به دنبال نصب آسان و بدون سیم کشی هستید دوربینهای wifi یا دوربین مداربسته بیسیم گزینه مناسبی برای شما به حساب می آید. الف: دوربین مداربسته بدون دستگاه مرکزی: این دوربینها از طریق تکنولوژی wifi به یک اکسس پوینت wireless متصل میشوند و تصاویر را در شبکه پخش میکنند. ب: دوربین مداربسته با دستگاه مرکزی: این دوربینها به صورت بیسیم به یک دستگاه مرکزی بیسیم متصل میشوند و منبع ذخیره سازی آنها هارد دیسکی میباشد که درون دستگاه مرکزی بیسیم تغذیه میشود.

ضمانت نامه نشان دهنده اصالت کالا است و تنها شرکتهای معتبر، گارانتی و خدمات پس از فروش بلندمدت را در اختیار مشتریان خود قرار خواهند داد. سنسورهای این دوربین دمای محیط را تشخیص داده و هر دما را با رنگی مخصوص نشان میدهند. همچنین این دوربینها قابلیت پردازشهای هوشمند تصاویر و فیلمها را نیز دارند. دوربینهای بولت قابلیت دید در شب دارند و برای استفاده در فواصل دور بسیار مناسب هستند. باید به دنبال دوربین های دید در شب با کیفیت عالی بروید این دوربین ها در برخی از نمونه ها به شما تصایر رنگی در شب نیز می دهند که به آنها دوربین های استار لایت گفته می شود . علت اینکه به این نوع از انواع دوربین مداربسته، دوربین روز و شب گفته میشود این است که در طول شبانه روز میتوانند تصاویر با کیفیت بسیار بالا ضبط کنند. یکی از فاکتورهای مهم برای دوریین مداربسته قیمت می باشد قیمت این تجهیزات ساختمانی نیز مانند سایز تجهیزات ساختمانی به موارد مختلفی بستگی دارد از جمله این موارد می تواند به برند بودن ، رزولوشن ، نوع کیس ، لنز دوربین ، دیجیتال یا آنالوگ بودن دوربین ، دید در شب بودن و…

3- سطح نور محیط: دوربینهای مدار بسته با واحد لوکس پایینتر به میزان نور کمتری برای ضبط تصویر نیاز دارند و همچنین دوربینهای مادون قرمز در تاریکی مطلق نیز قابلیت تصویربرداری از محیط را دارند. از این رو بودجه کمتری باید برای نصب آنها صرف نمایید. نصب دوربین شما در فضاهای شلوغ و پر رفت و آمد صورت میگیرد یا برای مثال در یک پارکینگ بسیار خلوت؟ با این تفاوت که در این لنزها تنظیم و تغییر فاصلۀ کانونی از طریق موتورهای مخصوص انجام میشود نه به صورت دستی. این لنزها حتی بعد از نصب دوربین نیز قابلیت تنظیم و تغییر دارند. در بسیاری از فروشگاهها پک آماده نصب برای خرید هرچه راحتتر و رفاه حال مشتریان فراهم شده است. این روزها بسیاری از مردم به دنیال خرید دوربین های مخفیانه هستند که در مکان هایی می توان قرار داد که جلب توجه نکند و از آن برای ضبط تصاویر و صدای افراد طوری که متوجه نشوند استفاده می شود.

به یاد داشته باشید که دوربینهای مداربستهای که در پارکینگها نصب میشوند بیشتر در معرض باد و باران و سرما و گرمای شدید هوا هستند. به همین دلیل هم برای افزایش کارایی، باید دوربینهایی را انتخاب کنید که در برابر آب یا سرما و گرمای شدید مقاومت کافی را داشته باشند. در اینجا چند برند محبوب و با کیفیت دوربین مداربسته که هم از کیفیت بالایی برخوردار است و هم شامل گارانتی میباشد را معرفی میکنیم. اگر شما نیز به دنبال خرید دوربین مداربسته و نصب این دوربین ها در فضای خانه و محل کار خود هستید این مطلب به شما کمک می کند که بهترین انتخاب ممکن در میان انواع دوربین مداربسته موجود در بازار را داشته باشید. دوربین های مداربسته مخفی و جاسوسی این روزها مورد توجه قرار گرفته اند که در این مقاله انواع دوربین های مخفیانه و جاسوسی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد، همراه داتیس نتورک باشید. در این مقاله بعد از بررسی ضرورت دوربینهای مداربسته در آپارتمانها و مجتمعهای مسکونی، انواع مختلف این دوربینها را معرفی خواهیم کرد. ما در این مقاله انواع دوربین مداربسته را معرفی کردیم.

چرا باید با انواع دوربین مداربسته آشنا باشیم؟ حال با دانستن این اطلاعات باید در مورد برند و ویژگیهای دوربینها هم اطلاعاتی بدست بیاوریم تا بهترین خرید را داشته باشیم. در چنین شرایطی و با وجود دوربین در پارکینگها، با ثبت شدن چهرۀ سارقان، میتوان به راحتی آنها را پیدا کرد. کاملا واضح است که اگر نیاز به نمایش تصاویر به صورت آنلاین بر روی گوشی های موبایل با اینترنت همراه موبایلان را دارید باید کمی به هزینه های بیشتر نیز فکر کنید. این کار را میتوانید هم به شکل نرم افزاری و از طریق گوشی موبایلتان انجام دهید و هم به صورت دستی آن را تنظیم کنید. به همین دلیل هم هست که امکان ارسال اینترنتی تصاویر ضبط شده با این دوربینها وجود دارد. برخی از دوربینهای مداربسته مخفی امکان ضبط صدا را نیز دارند. ، اقلام خود را با گارانتی بلندمدت ارائه میدهند. نکته مهم در انتخاب دوربین مداربسته این است که برای یک انتخاب بهینه باید با توجه به شرایط و نیاز و همچنین میزان هزینه انتخاب خود را انجام دهید.

دستگاه ضبط کنندۀ این دوربینها DVR است و برای متصل کردن دوربین به دستگاه از کابلهای کواکسیال استفاده میشود. این دوربینها عموما به یک ضبط کننده دیجیتال (DVR) وصل می شوند تا بتوان ویدیوهای آنها را پردازش و ذخیره کنند. به همین دلیل هم آنها را در فضاهای خارج از دید، به صورت شی غیرقابل شناسایی جاساز میکنند. 7- خرید دوربینهای مدار بسته با ضمانت نامه معتبر: اگر به خرید دوربین مداربسته اقدام کردهاید، باید از فروشنده ضمانتنامه نیز بخواهید. دوربین های مداربسته دیجیتال بی شک گذینه مناسبتری می باشد و دارای مزیت های بسیار زیادی نیز می باشند اما قیمت این دوربین ها نسب به دوربین های AHD بسیار بالاتر می باشد چیزی به مقدار 3 برابر که اگر فرد با مشکل بودجه مواجعه نباشد بی شک این دوربین ها پیشنهاد می شوند اما این به این دلیل نمی باشد که دوربین های AHD ضعیف هستند بیش از 70 درصد دوربین های موجود در بازار که توسط نصابان دوربین های مداربسته نصب می شود از نوع دوربین های AHD می باشند که روز به روز نیز تکنولوژی آنها قوی تر می شود و به دوربین های دیجیتال نزدیک تر می شوند. قیمت این لنزها نسبت به دو نوع ثابت و متغیر بالاتر است.

براساس چگونگی انجام فرایند ارسال این اطلاعات، دوربینهای مداربسته به دو دستۀ اصلی تقسیم میشوند: آنالوگ و تحت شبکه. عامل مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که دوربینهای تحت شبکه تصاویر شفافتر و با کیفیت تری تولید میکنند. در واقع، حتی بی کیفیت ترین و ضعیفترین دوربینهای تحت شبکه، رکوردهای با کیفیت تری از دوربینهای HD تولید میکنند. برندهای بسیار زیادی در حال حاضر در سرتاسر دنیا تولید کننده دوربین های مداربسته هستند. اگر ده سال پیش نصب دوربین مداربسته تنها در اماکن بزرگ دولتی مورد استقبال قرار می گرفت، امروز استفاده از این دوربین ها در ساختمان های شخصی نیز به وفور یافت می شود. مهمترین دلیل نصب انواع دوربین مداربسته در بخشهای مختلف ساختمانها پیشگیری از وقوع این جرم و جنایتهاست. مهمترین ویژگی دوربینهای اسپید دام، قابلیت PRESET در آنهاست. دوربین مداربسته مخفی مثل همه دوربینهای مداربسته هم با سیم و هم بدون سیم مورد استفاده قرار میگیرند. کاملا واضح است که کیفیت بالای تصویر از جمله مهمترین خواسته های نصب دوربین مداربسته است اما فاکتور دخیل در انتخاب بهترین کیفیت میزان هزینه ای است که شما می توانید برای این کار تقبل کنید.

نصب دوربینهای مداربسته به افزایش امنیت ساختمانها کمک میکند. دوربین مداربسته مخفی برای ضبط فعالیتهای افراد، بدون آگاهی آنها استفاده میشود. دوربین مدار بسته مخفی با نام دوربین نظارتی مخفی و دوربین جاسوسی نیز شناخته میشود، که به لنز سوزنی نیز مشهور هستند. بنابراین اگر میخواهید دوربین حالت مخفی داشته باشد یا فضای کمی برای نصب آن در اختیار دارید، دوربینهای مینیاتوری میتوانند یکی از بهترین انتخابها برای شما باشند. خیلی از مالکان و مدیران ساختمانها برای افزایش میزان امنیت در بخشهای مختلف آن، دوربینهای مداربسته نصب میکنند. اول از همه باید به بررسی انواع دوربین مداربسته بپردازیم تا بفهمیم این دوربین ها برای چه نوع محیطهایی استفاده میشوند. اطلاعات این نوع دوربینها به شکل سیگنالهای آنالوگ به دستگاه ضبط کننده ارسال میشوند. این دوربینها قابلیت چرخش 360 درجه دارند و توسط اپراتور کنترل میشوند. این دوربینها سقفی هستند و دید گستردۀ 360 درجه دارند. دوربینهای مداربسته انواع مختلفی دارند. کدام برند دوربین مداربسته؟

ساختار کلی این لنزها نیز مشابه لنزهای متغیر یا وریفوکال است. امروزه و با گسترش آپارتماننشینی نیاز به امنیت در این فضاها نیز بیشتر شده است. این دوربینها میتوانند تصاویر دریافتیشان را به کدهای 0 و 1 (باینری) تبدیل کنند. هر کدام از این دسته بندی ها مدلهای مخصوص فضای داخلی و خارجی دارند که بسته به محیط مورد استفاده، باید آن را انتخاب کنیم. آیا فضای مورد نظر شما نیاز به دوربین دید در شب دارد؟ آیا دید در شب برای شما مهم است ؟ آیا در پروسه امنیت و حفاظت تصویری نیاز به شناسایی چهرهها دارید؟ زاویه دید لنز این دوربینها به انواعی اعم از 2، 4، 6، 8 و 12 میلیمتری تقسیم میشود. هر کدام از این دوربینها کارکرد متفاوتی دارند. ظاهر دوربینهای مداربسته با یکدیگر تفاوتهای زیادی دارند. درواقع هر کدام از مدلهای دوربینها شکل و اندازههای مختلفی دارند. هر ارزانی بی دلیل نیست ! شرکت مهر تجارت از ابتدای انتخاب دوربین مداربسته تا نصب و پشتیبانی خدمات پس از نصب دوربین مداربسته در کنار شما خواهد بود. ممکن است در بعضی موارد تنها برای کنترل و نظارت بر فعالیت کارکنان نیاز به نصب دوربین داشته باشید.

به همین دلیل هم هست که بعد از نصب، نمیتوانید زاویۀ دید لنز این دوربینها را تغییر دهید. دوربینهای C-Mount مجهز به قابلیت تغییر و جابجایی لنز هستند. لازم به ذکر است که این دوربینها مجهز به مادون قرمز نیستند، اما میتوانند در نورهای کم هم تصاویر با کیفیتی بگیرند. 6- هزینه های جانبی نصب و راه اندازی: لازم است بدانید که دوربین تنها بخشی از سیستم دوربین مدار بسته در یک محیط است. لازم به ذکر است که برای وصل کردن دستگاهها به این دوربین، از کابلهای شبکه استفاده میشود. ارسال اطلاعات این دوربینها تحت پروتکلهای شبکه و به صورت دیجیتال انجام میشود. به همین دلیل هم میتوان با خیال راحت از این دوربینها در فضاهای باز استفاده کرد. دوربین مداربسته مخفی را میتوان داخل گوشیهای تلفن همراه، عروسک، خودکار، لوازم جانبی تلوزیون و غیره جاسازی کرد. البته همه ساختمانها برای نصب دوربین تحت شبکه مناسب نیست چون یا خیلی وسیع هستند یا دارای اشیائی هستند که در سیگنالهای دوربین مداخله کرده یا آن را مسدود میکند.

مهمترین کاربرد دوربینهای پارکینگ، ثبت تصاویر سارقان خودروهاست. در این موارد بالا بودن کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته اهمیت چندانی برای شما نخواهد داشت. کیفیت و نوع لنز دوربینهای مدار بسته نیز یکی از فاکتورهای مهمی است که میتوان براساس آنها دوربینها را دستهبندی کرد. در کنار هم یک سیستم نظارتی را ایجاد میکنند. هرچقدر که ایمنی درهای ورودی پارکینگ و ساختمان زیاد باشد، باز هم ممکن است که سارقان وارد پارکینگ شوند و خودروها یا موتورهای پارک شده را بدزدند. پاسخ دقیق به این سوالات به شما کمک می کند که دقیقا مشخص کنید چه نوع دوربینی را باید در فضای مورد نظرتان نصب کنید. اما مکانهایی از ساختمان هستند که نصب دوربین در آنها ضروری است. نصب دوربین مداربسته در بخشهای مختلف ساختمانها به مدیر ساختمان کمک میکند که سریعتر متوجه شود که چه کسانی قوانین ساختمان را نقض و آرامش سایر همسایگان را مختل میکنند. این موضوع بستگی به درخواست ساکنان ساختمان دارد. نصب و استفاده از این دوربینها بدون مجوز، به علت نقض حریم شخصی، پیگرد قانونی دارد.

حتما قبل از انتخاب برند به موارد اینچنینی نیز دقت نمایید. این دوربینها به دو شیوه کار میکنند: تصویربرداری حرارتی و آشکارسازی. شکل گنبدی این دوربینها رو به پایین است و یکی از بهترین گزینهها برای استفاده در محیطهای سربسته هستند. این دوربینها یکی از بهترین انواع دوربین مداربسته برای فضاهای باز و به خصوص کم نور هستند. ما در ادامه بهترین و مشهورترین انواع دوربین مداربسته را معرفی خواهیم کرد. از این طریق میتوان رفت و آمدهای مشکوک را بررسی و پیگیری کرد. با نصب دوربین در ورودیها و خروجیهای ساختمانها میتوان از ورود افراد غریبه مطلع شد. بعد از انتخاب دوربین مداربسته شما به خدمات نصب دوربین مدار بسته احتیاج خواهید داشت. انواع دوربین مداربسته بسیار متعدد و مختلف هستند. امروزه بحث امنیت و حفاظت تصویری از فضاهای مختلف شهری به کاری تخصصی و بسیار حساس تبدیل شده است. شکل ظاهری این دوربینها مخروطی و رویۀ آنها به شکل تفنگ است.

شرکت مهر تجارت جهان گستر نماینده رسمی شرکت هایک ویژن در ایران می تواند به شما ضمانت می دهد که از ابتدای انتخاب دوربین مداربسته تا نصب و پشتیبانی از این خدمات همراه سایت finecctv شما خواهد بود. در این میان شرکت هایک ویژن را می توان پیشتاز تکنولوژی های نوین در زمینه دوربین های مداربسته دانست که در ایران نیز انواع دوربین های این شرکت در بازار موجود است. بنابراین میتوانید با توجه به نیاز خودتان وسعت دید و زاویۀ فیلمبرداری دوربین را تغییر دهید. نصب دوربینها کار سادهای است و خودتان هم میتوانید بر اساس مراحل گفته شده در دفترچه راهنما این کار را انجام بدهید. بعد از مطالعۀ ویژگیهای هر کدام از این دوربینها، میتوانید بهترین دوربین را با توجه به نوع نیاز و میزان بودجۀ خودتان انتخاب کنید. این دوربین ها به دلیل اندازه بسیار کوچکی که دارند، در هر کجا و مکانی نصب میشوند و تصویر شفاف و باکیفیتی را ضبط میکنند.