معرفی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

است. در واقع وظیفه این فیلتر ها از بین ذرات شناور داخل آب که به عنوان مصرف کننده نمی خواهیم درآب مصرفی مان باشد است. در ساخت این فیلترها از ذرات ریز کربن استفاده می شود. فیلتر پروپیلن، کربن پودری و کربن بلاک. این فیلتر ها به دلیل اینکه خیلی مورد استفاده قرار می گیرند عمرشان کم و بین 3 تا6 ماه خرید دستگاه تصفیه آب است. یکی از عیوب سیستمهای اسمز معکوس این است که مواد معدنی آب از جمله منیزیم، کلسیم و غیره را که برای بدن ضروری هستند را نیز حذف میکند؛ به همین دلیل یک فیلتر مینرال به مدلهایی از دستگاههای تصفیه آب خانگی که با اسمز معکوس کار میکنند به مرحله دیگر به این دستگاه اضافه شده است که مواد معدنی مورد نیاز را به میزان جزئی به آب اضافه میکند.

کاربرد این فیلتر ها در جداسازی حشرات، باکتری ها و مواد سمی که برای تصفیه آب استفاده می شود تا حشرات را از بین ببرند و آب مصرفی را تصفیه کنند مانند کلر استفاده می شود. مدت زمان تعویض این فیلتر پس از گذشتن ۱۵۰۰ گالن معادل ۵۶۷۶ لیتر آب از آن است و معمولا بین یک تا یک سال و نیم عمر میکند. ظرفیت این فیلترها در دستگاه تصفیه آب خانگی معمولا 50 یا 70 گالن می باشند. ظرفیت تصفیه آب با واحد لیتر یا گالن روی بدنه فیلتر درج میشود که معمولاً هر یک سال یکبار تعویض گردد. همچنین استفاده از گرمای بازیافتی برای راه اندازی یک دستگاه آب شیرین کن صنعتی، روشی بسیار مناسب است. تصفیه آب آلمانی اکوسافت یکی از دستگاه های تصفیه آب خانگی با کیفیت بسیار بالا بوده و با روش اسمز معکوس عمل میکند .تصفیه آب اکوسافت با توجه به اینکه از کشور آلمان میاد و مشخصا چون از لحاظ کیفیت بسیار بالاست دارای قیمت بیشتری نسبت به دستگاه های تصفیه آب دیگه هست و همچنین هزینه ی حمل این کالا هم از آلمان باعث بالارفتن قیمت تمام شده ی این محصول شده است .

زمان دقیق تعویض این فیلتر بستگی به عواملی از قبیل : کیفیت آب ورودی و میزان املاح موجود در آب ، نوع املاح و تعویض به موقع فیلترهای دیگر دارد. در این روش، آب ورودی به دستگاه تصفیه آب ( که میتواند از نوع خانگی یا اداری ) باشد، فقط وارد فیلترهای پیش تصفیه که در بالا به آنها اشاره کردیم میشود، متاسفانه این سیستم تصفیه آب زیاد پاسخگوی نیاز مشتریان نمی باشد، زیرا توانایی حذف سموم و آلودگی های محلول و شیمیایی آب را ندارد. زمانی که آب وارد فیلتر یو اف می شود میکرو ارگانیسم هایی که بزرگتر از الیف این فیلتر باشند دیگر نمی توانند از این فیلتر عبور کنند. 1. اولین فیلتر پلیپروپیلن که بک نوع الیاف طبیعی است نام دارد که میتوانیم کارایی آن را به این گونه شرح دهیم : جداسازی مواد درشت تا اندازه 5 و 1 میکرون به عهده این فیلتر است و در واقع اولین فیلتری است که آب از آن وارد دستگاه می شود ، این فیلتر درون یک محفظه شفاف از بیرون از دستگاه براحتی قابل دیدن است ، دلیل آن این است که بعلت مصرف یا کثیف شدن هر زمان که تغییر رنگ بدهد شما آنرا دیده و بلافاصله نسبت به تعویضش اقدام کنید .

این فیلتر دستگه تصفیه آب، اصلی ترین ، مهم تر ین و گران ترینفیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس است. روش های مورد استفاده برای تصفیه کردن آب شامل فرآیندهای فیزیکی مانند فیلتراسیون ، رسوب گذاری و تقطیر است. به دلیل اینکه از این فیلتر ها در ابتدا تصفیه آب استفاده می شود به آن ها فیلتر مرحله اول می گویند. وظیفه این فیلتر پست کربن در فیلتر تصفیه آب از بین بردن بو و مزه نامطلوب و اذیت کننده آب است.

لیست دستگاه های تصفیه آب

این مطالب به شما کمک خواهند کرد که اطلاعات شما در مورد مزایای فیلتر تصفیه آب و نقش آن ها در سلامتی شما شده باشد. با توجه به تعداد بالای جمعیت و تصفیه آب در حجم بالا صرفا اکتفا به تصفیه آب های شهری درست نیست، چرا که تمام مواد مضر در مراکز تصفیه آب از بین نمی رود و لازم است تا از فیلتر های تصفیه آب در منازل استفاده شود تا این مواد مضر وارد بدن نشده و موجب آسیب به بافت های بدن نشود. این فیلتر در مسیر آب خروجی از ممبران و همچنین مخزن ذخیره قرار میگیرد تا بو، رنگ و مزه احتمالی ایجادشده در مخزن ذخیره و یا مقادیر باقیمانده آنها که از فیلتر اسمز معکوس عبور کردهاند را از آب حذف کرده و طعم آب را تثبیت کند. در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز، اطلاعات فنی دهها مدل از انواع دستگاه تصفیه آب، از برندهای معتبر با گارانتی اصلی، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است.

در اخر بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است؟ نصب و ارسال رایگان در استان های تهران و البرز، تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی و یادآوری آن به شما، بهره مندی از تخفیفات ویژه، شرایط خرید اقساطی و پاسخگویی 24 ساعته جهت مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب از خدمات این شرکت می باشد. به طوری که دیگر قادر به جذب کلر و سایر گازهای شیمیایی موجود در آب نیستند که جهت بهبود بو و مزه آب استفاده میشود. ایجاد این ایراد در سری اول استفاده از دستگاه نو و یا در حالتی که فیلتر ها تعویض شده اند رخ می دهد.

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب

این الیاف به کمک حفرات ایجادشده، مانعی برای عبور ذرات معلق ایجاد میکند. در این فرآیند با اعمال فشار آب شوری که املاح دارد و از دریا، چاه، قنات ها و نهرهای زیر زمینی استخراج شده را به سمت آّب شیرین هدایت نموده تا از غشای نیمه تراوا عبور کند. سی سی کا دیگر برند معتبر تایوانی است و یکی از بهترین تصفیه آب های اسمز معکوس را در اختیار دارد که با فیلتر ممبران 13 لایه ی آمریکایی خود می تواند تا 99 درصد میزان خلوص آب را افزایش دهد و هر نوع ذرات و ناخالصی های آب را در ریز ترین اندازه حذف نماید.

قیمت فیلتر تصفیه آب

کربن بلاک هم مانند کربن اکتیو از زغال پوسته نارگیل تشکیل میشود اما فرآیند ساخت آن متفاوت است. این دستگاه ها همچنین از نظر سوییچ ها ، برند ممبران ، نوع شیر برقی استفاده شده و مجهز بودن به سیستم کنترل با هم متفاوت هستند . دستگاه تصفیه آب خانگی از نظر نوع و محل نصب به چند مدل تقسیم می شود؟ از آن جا که در مراکز تصفیه آب در حجم بالا صورت می گیرد باقی ماندن آلودگی ها و آلاینده ها در آب شهری کاملا بدیهی است. به این صورت که در دستگاه های تصفیه آب خانگی از فیلتر ممبران با ظرفیت حداکثر 100 گالن استفاده می شود اما دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی توان تصفیه آب را تا 800 گالن دارند. وجود فیلتر های آب موجب می شود تا همه املاح از جمله املاح مورد نیاز بدن نیز از بین بروند.

اگر تولید کننده در مورد کیفیت و بهداشت محصول خود مطمئن باشد ، بنابراین می بایست تست های لازم را در این خصوص انجام داده باشد و گواهینامه های مربوطه را اخذ کرده باشد. علتش آن است که در این روش، آب بهصورت بسیار ضعیف و بهنوعی قطرهقطره تصفیه میشود. فیلترهای دستگاه تصفیه آب، بخش بسیار مهمی از این دستگاه هستند، به طوری که سلامتی آن ها مستقیما در سلامت آب آشامیدنی ما اثر گذار خواهد بود. وجود یا عدم وجود بعضی از فیلتر ها چندان اهمیتی ندارند اما وجود این فیلتر ها (کربن بلاک) بسیار مهم و حیاتی است و نقش بسیار مهمی در تصفیه آب دارند. فیلتر مرحله اول پلی پروپیلن pp : فیلتر الیافی در شماره یک و ورودی دستگاه قرار میگیرد. به دلیل اینکه آب ورودی به این فیلتر آب سالم و پاکیزه است این فیلتر کمتر کار انجام میدهند در نتیجه طول عمر آن بالا خواهد بود و معمولا عمر این فیلتر های تصفیه آب یک سال است.

خریداران در صورت خرید تصفیه آب با برندهای غیر اصلی و یا خرید از فروشنگاه های غیرمتخصص دچار مشکلاتی خواهند شد. است. شکل ظاهری این فیلتر به گونه ای است که به دور لوله ای به صورت مارپیچ پیچیده شده است. این دستگاه ها با اینکه از لحاظ ظاهری تقریبا مشابهند، اما انواع گوناگونی دارند که از مراحل و فناوری های مختلفی برای تصفیه ی آب استفاده می کنند. آب های زیر زمینی شاید میکروب و باکتری کمتری داشته باشند اما در عوض دارای املاح مختلفی هستند که استفاده از آنها می تواند مضر باشد. برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، یکی از قسمت های بسیار مهمی که وجود دارد و در هنگام خرید به آن باید توجه کرد، آداپتور است. فیلتر آلکالاین با افزودن مواد معدنی موردنیاز بدن نظیر کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم و همچنین آنتیاکسیدانهای مختلف به آب و افزایش میزان اکسیژن محلول در آب (در حدود ٪۲۰)، آن را از حالت اسیدی خارج کرده و سبب میشود که آب خروجی از دستگاه تصفیه آب خانگی خواصی مشابه با آب چشمههای کوهستانی و آبهای معدنی داشته باشد که برای سلامتی انسان و افزایش توانایی او در انجام کارهای روزمره و یا فعالیتهای ورزشی بسیار مفید است.

انواع فیلتر تصفیه آب