فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته

این دوربینها اغلب بر روی سقف نصب می شوند و انواع بسیار مختلفی از آن با کیفیت های متنوع در دسترس است. استفاده از این دوربینها به منظور نظارت بر ترافیک یا کنترل میزان جرم و جنایات بسیار موثر بوده است. دوربین بولت، در داخل و خارج ساختمان قابل استفاده است. به عبارت کلی استفاده از دوربین مدار بسته برای فضاهای مسقف و استفاده در فضای باز در قسمتهای مختلف ساختمان امکانپذیر است. دوربین های آنالوگ برای استفاده در محیط های پر رفت و آمد و کم نور مناسب نیستند . دوربین های مداربسته آنالوگ ساده ترین نوع دوربین مداربسته هستند . دوربین های مداربسته از نظر شکل ظاهری و نوع کاربری دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خاصی می باشند . این دوربینها اغلب به شکل مکعب مستطیل با قاب یا فاقد قاب هستند. همچنین انواع دیگری از طبقه بندی این محصولات از نظر قاب دوربین و تقسیم بندی دیگری از نظر ظاهر و شکل دوربین و کاربرد آنها هم وجود دارد.

از این رو نه تنها در مکانهای عمومی بلکه در فضاهای خصوصی نیز به کمک دوربین مدار بسته میزان جرم به حداقل خواهد رسید. در این دوربین ها امکان انتقال همزمان صدا و تصویر وجود دارد . زیرا دارای تاخیر چند ثانیه ای در انتقال تصویر هستند . دوربین مداربسته بولت معمولا مستطیلی شکل و یا استوانه ای شکل هستند و معمولا برای ثبت تصاویر در فواصل زیاد استفاده می شوند . امروزه دوربین مدار بسته به یکی از الزامات نظارتی برای مکانهایی که احتمال سرقت در آنجا زیاد است، تبدیل شده است. در این مورد، دوربینهای تحت شبکه بی سیم (Wi-Fi) پیشنهاد میشود که رنج قیمتی آنها از یک پکیج 4 دوربین به همراه یک دستگاه ضبط و انتقال تصویر (NVR) که دوربینها فاقد قابلیت چرخش Tilt و Pan باشند، از 4 میلیون تومان تا حدود 6 میلیون متغیر است. اتصال این دوربین ها از طریق کابل شبکه می باشد. این دوربین ها به صورت 24 ساعت و 7 روز هفته به خوبی کار می کنند.

البته میتوان آن را با سایر سیستمهای امنیتی مانند دزدگیر استفاده کرد تا امنیت بیشتری را فراهم کنید و تاثیر گذاری دوربینها را سایت finecctv بیشتر کنید. مکانهای عمومی مانند فرودگاهها، ایستگاههای راه آهن، ایستگاههای اتوبوس، هتلها، مراکز خرید و سایر اماکن عمومی نیاز به نظارت و محافظت دارند که می توان این کار را به کمک این دوربینها انجام داد. اما دارای این ویژگی هستند تا با قرار گرفتن لنز به صورت مجزا روی دوربین امکان وضوح تصویر را تا حد زیادی فراهم کنند. یکی از معایب دوربین های آنالوگ احتمال نویز گرفتن آن هاست . قیمت دوربین مداربسته تحت شبکه از قیمت دوربین مداربسته آنالوگ بالاتر است . دلیل نامگذاری آنها این است که هم به صورت آنالوگ و هم به شکل مدار بسته تحت شبکه قابل استفاده هستند. در حال حاضر قیمت دوربین آنالوگ AHD از 90 هزار تومان تا 660 هزار تومان متغیر است. در حال حاضر قیمت دوربین آنالوگ HD- TVI از 140 هزار تومان تا یک میلیون و دویست هزار تومان متغیر است. سیستم ضبط تصاویر در انواع آنالوگ DVR است در حالی که در سیستم تحت شبکه NVR است.

دوربین های مداربسته لامپی از نظر ظاهری همانند یک لامپ می مانند و در سرپیچ به جای لامپ بسته می شوند و برق خود را از سرپیچ تامین می کنند . دوربین های مداربسته اسپید دام یا گردان ( PTZ ) مانند دوربین های دام قابلیت چرخش و زوم کردن در یک نقطه خاص را دارند . دوربین های مداربسته آنالوگ نسبت به دوربین های مداربسته تحت شبکه کیفیت تصویر پایین تری دارند . قیمت دوربین آنالوگ بسیار کمتر از نوع تحت شبکه آن است. استفاده از دوربینهای گردان برای مکانهای بسیار حساس که نیاز به نظارت و کنترل مداوم دارند، توصیه می شود. البته استفاده از این فناوری باعث ایجاد نگرانیهایی در خصوص حفظ حریم خصوصی افراد در سراسر جهان شده است. دوربین مدار بسته یک نوع سیستم تلویزیونی است که در آن سیگنالها به صورت عمومی پخش نمی شود، بلکه به صورت خصوصی و به منظور نظارت بر محیط برای اهداف امنیتی و تامین امنیت افراد در محیط نمایش داده می شود.

توسط LED مخصوصی که دارند نور مادون قرمز را به محیط تابانده و سپس با کمک این نور تصاویر را ضبط میکنند. این نور مادون قرمز توسط چشم انسان قابل رویت نیست و فقط توسط دوربین قابل تشخیص است . دوربین مداربسته دید در شب با استفاده از ال ای دی های مادون قرمز قادر است در محیط های با نور کم و تاریک تصویر برداری کند . این نوع دوربینها قابلیت دید درشب (مادون قرمز ) را دارند و تصاویر با کیفیتی در شب ثبت می نمایند. دوربین مدار بسته روز / شب: این نوع دوربینها را می توان در محیطهای مختلف با نور کم و استاندارد استفاده کرد. دوربین های بولت معمولا دارای قابلیت دید در شب ( دوربین مداربسته دید در شب ) بوده و می توانند در محیط های تاریک و کم نور مورد استفاده قرار بگیرند . تصاویر دوربین های مداربسته آی پی را می توان از طریق اینترنت ارسال کرد . دوربینهای دو منظوره، در واقع دوربینهای آنالوگی هستند که پورت شبکه هم در آن ها قرار گرفته است و این توانایی را دارند که هم به صورت شبکه و هم به صورت آنالوگ مورد استفاده قرار گیرند. همچنین این دوربین ها دارای کیفیت تصویر بالاتری نسبت به دوربین های آنالوگ هستند .

هر چقدر رزولوشن تصویر آن ها بالاتر باشد ، برد دوربین پلاک خوان نیز بیشتر می شود و قادر است از فاصله ی بیشتری پلاک ها را ثبت نماید . زاویه دید آن ها وسیع و 360 درجه می باشد . زاویه دید این نوع دوربین مداربسته، بستگی به زاویه قرار گرفتن لنز آن دارد. از این رو با در نظر گرفتن این موارد می توانید تعداد و محل نصب دوربینهای مدار بسته را مشخص کنید. برای اینکه بدانید به چه تعداد دوربینی نیاز دارید باید ابتدا لیستی از مکانهایی که به نظارت آنها نیاز دارید تهیه کنید. با توجه به اینکه در نصب دوربینهای بی سیم از نوع Wi-Fi سوراخکاری و تخریب دیوار حداقل است، گزینه مناسبی برای امنیت و نظارت تصویری منزل به حساب میایند. ضد آب بودن بدنه و طراحی انحصاری بدنه باعث شده است برای استفاده در شرایط آب و هوایی سخت و محیط بیرون یکی از گزینه های ایده آل باشند. از مهم ترین این ویژگی ها می توان به ضد آب بودن آن اشاره کرد . این دوربین ها را می توان با استفاده از یک پوشش ضد آب کرد و در فضا های باز مورد استفاده قرار داد . دوربین مداربسته ضد آب بطور عمومی استانداردIP بالاتر از ۶۵ دارند.

با این حال، این قابلیت با کیفیت بالا را فقط با دوربین های تحت شبکه می توان به دست آورد. این دوربین را میتوان بر روی دیوار و سقف نصب کرد. این دوربین ها معمولا بر روی سقف یا دیوار نصب می شوند . دوربین های مداربسته خورشیدی نسل جدیدی از دوربین های مداربسته هستند که دارای نصب بسیار آسانی هستند . کیفیت تصاویر این مدل نسبت به سایر مدلها به نسبت بسیار بالاتر است. این دوربین ها نسبت به سایر انواع مشابه خود، سایز ظاهری بزرگتری دارند و چون دارای موتور هستند، از لحاظ قیمت نسبت به بقیه گران تر هستند. از مزایای دوربین مداربسته بی سیم می توان به هزینه ی نصب پایین تر و راه اندازی آسان تر اشاره کرد . دوربین مداربسته دام برای فضاهای داخلی استفاده می شود . از این نوع دوربین، برای ضبط تصاویر یک مکان ثابت استفاده میشود. نوع NVR این قابلیت را دارد که تصاویر را روی فلش، هارد دیسک و هر وسیله دیگری با قابلیت نگهداری اطلاعات ضبط کند.

دوربین های پلاپ خوان معمولا برای پارکنگ ها ( دوربین مداربسته پارکینگ ) نصب می شوند . دوربین مداربسته بی سیم از طریق یک ارسال کننده بدون سیم اطلاعات صدا و تصویر را برای نقطه ای دیگر ارسال می کند . دوربینهای آنالوگ به صورت پیش فرض، قابلیت اولیه پردازش تصویر را دارند. مزیت انواع آنالوگ دوربین مدار بسته این است که ارزان بوده و تکنولوژی سادهای دارد. اغلب برای فروشگاههای کوچک و مغازهها این مدل دوربین به کار برده می شود. دوربینها با مانیتورها یا ویدیو رکوردرها از طریق کابلهای کواکسیال، یا به صورت بی سیم ارتباط بر قرار می کنند. دوربین های اتاق کودک ، دوربین هایی هستند که برای نظارت و ارتباط بیشتر با کودک یا سالمند شما در زمان هایی که خارج از منزل هستید ، طراحی و ساخته شده اند . دوربین های کودک دارای قابلیت مکالمه دو طرفه ، پخش لالایی یا داستان ، دید در شب ، دریافت تصاویر بر روی موبایل هستند . دوربینهای مادون قرمز، دو حالت فعال و منفعل دارند.

به طوری که مجرمان با دانش و تخصص کافی میتوانند سیستم های دوربین مدار بسته را غیر فعال کنند یا آنها را هک کنند. فیلمهای این دوربینها طوری طراحی شده اند که در داخل مدار بمانند، اگر چه در برخی از موارد ممکن است فیلمها از طریق اینترنت در معرض دید عموم باشد اما در بیشتر موارد داخل مدار در جریان هستند. این نوع دوربین که برای نصب بر روی سقف طراحی شده، دارای شکلهای فانتزی نیز می باشد. برای نصب دوربین مدار بسته به منظور افزایش سطح ایمنی خانه پس از اقدام به مشاوره و خرید بهترین مدل بر اساس نیاز و کاربری محیط پس از شناسایی نقاط ضروری و اولویت بندی کردن آن، بهترین نقاط را برای نصب انتخاب کنید. دوربین های آنالوگ و دوربین های تحت شبکه دارای تفاوت هایی هستند، که لازم است در هنگام خرید به این تفاوتها آگاه باشید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع دوربین مداربسته، داشته باشید. نصب دوربین مداربسته آنالوگ بسیار آسان است . در این دوربین ها تکنولوژی مادون قرمز به کار نرفته است، اما در شرایط مختلف نور به ویژه نور بسیار کم، تصاویر را با کیفیت بالا ثبت می کنند.

میتوان آن ها را بر اساس نوع سیگنال، شکل ظاهری و کاربرد و نوع قاب و پوشش دسته بندی کرد. دوربین مدار بسته دام Dome: دام در زبان انگلیسی به معنای گنبد است، این نام برگرفته از شکل گنبدی شکل این مدل از دوربینهاست. دوربین مدار بسته بالت: بالت در زبان انگلیسی به معنای گلوله است، با توجه به شکل استوانه ای این مدل دوربین این نام برای آن انتخاب شده است. به همین دلیل امروزه از انواع دوربینهای آنالوگ به شکل محدودتری استفاده میشود. دوربین مداربسته آنالوگ جزو دوربین مداربسته ارزان قیمت هستند . دوربینهای مدار بسته مینیاتوری (Miniauture) دوربینهای کوچکی هستند، که به صورت دوربین مداربسته مخفی و در شرایط خاص امنیتی، استفاده میشوند. معنی استاندارد و درجه IP65 مقاومت دوربین مداربسته دربرابر نفوذ آب باران است، یعنی این دوربین مداربسته قابلیت استفاده درمحیط های بیرونی را دارد. اما اگر بخواهید برای مکان هایی که بیشتر در معرض آب هستند استفاده کنید باید از استاندارد های بالاتر مانند ip67 و ip68 استفاده کنید . دوربین مداربسته بی سیم برای تامین برق خود از یک یا دو کابل استفاده می کند . بعضی از آنها دارای دو دوربین هستند و همزمان نقش دوربین دنده عقب را نیز ایفا می کنند .