طراحی ویلا مدرن و باغ ویلا

در طراحی ویلای کلاسیک معمولا از رنگ های سفید و رنگ کرم در طراحی نما استفاده می شود. برای طراحی یک ویلای لوکس باید بدانیم چه فاکتور هایی برای شما مهم است.اصولا در یک ویلا، پلان معماری، لنداسکیپ، استخر، آلاچیق، آبنما و اینکه آیا ویلای شما دوبلکس است یا نه، تاثیر مستقیم در قیمت طراحی ویلا شما خواهد داشت. همچنین این رنگ ها در چیدمان فضای داخلی ویلا نیز تاثیر بسیاری دارند. کشف نشانههای خاطرهانگیز در چنین محصولاتی دشوار و پیچیده است و بیش از آنکه تحت تاثیر فرمها و شکلهای کلاسیک باشند دارای علائمیاز اندیشههای جدیدند. طراحی داخلی مناطق سردسیر و مناطق گرمسیر، کشورهای اروپایی و آسیایی با یکدیگر دارای تفاوت مشخصی است.

استفاده از مبلمان متناسب با این نوع سبک و نیز اکسسوری های زیبا از جمله کاغذ دیواری و تابلوهای زیبا که الهام گرفته از طبیعت هستند و … مطابق با چشم اندازی که ویلای شما فراهم می کند می توانید از ایده هایی که در این بخش از سایت به شما معرفی می شوند الهام گرفته و دکوراسیونی بی نظیر در فضای درونی ویلای خود ایجاد نمائید. مدلسازی انرژی در طراحی ویلای مدرن تنها برآوردی را از انرژی فراهم می کند.مدلسازی انرژی به تعیین نقطه ای که در کارایی هزینه مؤثر است می پردازد و اینکه چه ترکیبی از اقدامات صرفه جویی در انرژی به بالاترین میزان پس انداز کمک می کند را در نظر می گیرد.به همین منظور در طراحی ویلای مدرن مهم شمرده می شود. این موضوع اگر چه در ابتدا کمی پیچیده به نظر میرسد اما سپردن کار به دست تیمهای حرفهای کمک خواهد کرد تا بتوانید با انتخاب گل و گیاه مختلف، تجهیزات رفاهی و تفریحی متفاوت محوطه ویلایی را مطابق با ساختار سبک عمارت اصلی پیش ببرید. استفاده از گل و گیاه درخت و درختچه تزیینی و طراحی فضای سبز خاص، داشتن استخر کوچک، آب نما، حوضچه، مسیرهای سنگ فرش برای پیاده روی، آلاچیق، لامپ های آویز و بسیاری موارد دیگر، موجب جذابیت بیشتر دکوراسیون خانه ویلایی خواهد شد.

به عنوان مثال می توانید گلدانی زیبا اما میناکاری شده را بر روی یک میز در پهلوی مبلمان جای دهید. تغییر و طراحی دکوراسیون داخلی منزل نیازمند به صرف زمان و هزینه است که قبل از شروع کار باید این موضوع را با زمان و بودجه خود بررسی کنید و برایش برنامهریزی دقیقی انجام دهید. در این قسمت تصاویری زیبا از انواع طراحی داخلی منزل با استفاده از سبک استوایی ارائه کرده ایم که شما عزیزان را به تماشای آن دعوت می نماییم. شاید شما فکر کنید که ایده آل های خود را به خوبی بشناسید و بدانید که از یک ویلای با کیفیت چه فضا هایی را میخواهید.

شاید فکر کنید اگر خانهی قدیمی و فرسودهی خود را به یک ویلای کوچک در کنار فضای باز بزرگ تبدیل کنید، زمین را حیف کردهاید ولی این تفکری اشتباه است. اجازه دهید نور طبیعی بیشتری به محیط وارد شود، فضای بالکن ها و باغ ها را باز کنید و سعی کنید همه فضا را با هم ادغام کنید. ای فضا همچنین به عنوان مکانی برای استراحت و برگزاری میهمانی استفاده می شود. حتی استفاده کردن از نمای شیشه ای باشه. چیدمان گیاهان آپارتمانی در گوشه و کنار خانه هم، یکی از المان های دکوراسیون داخلی است که میتوان از آن استفاده کرد؛ گیاهان علاوه بر ایجاد زیبایی، طراوت و تازگی و شادابی را نیز وارد فضای خانه می ­کنند. ضمن اینکه در این نوع طراحی تنوع رنگی و نیز استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و نیز نور پردازی منزل از اهمیت زیادی برخوردار است، همچنین شما می توانید برای جذابیت بیشتر فضای خانه، در کنار استفاده از رنگ های گرم از رنگ های دیگری مانند آبی، سبز، و رنگ هایی نظیر آن استفاده نمایید. رنگ ها جز قدرتمند ترین عناصر برای طراحی داخلی می باشند که ترکیب آن ها در کنار یکدیگر طرح هایی چشم نواز و زیبا را سایت شرکت های طراحی داخلی ساختمان ایجاد می کند.

از اینروست که امروزه بسیاری از افراد به دنبال این حلقۀ گمشده در دکوراسیون داخلی منازل خود هستند. البته این اتاق میتواند اتاق کار یا اتاق مطالعه هم باشد که اغلب به تمرکز و آرامش بیشتری نیازمند است. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میکنیم تا مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید. درخصوص آشپزخانه این نکته مهم است که تمامیپخت و پزها در قسمت آشپزخانه که به نام آشپزخانه کثیف نامیده میشود انجام میگیرد به جهت وجود حرارت بالا و دود و چربی که محیط فضا را نا مناسب میکند و از آشپزخانه تمیز صرفا جهت آماده سازی و سرو غذاها استفاده میشود .

7. به تناسبات پرده توجه کنید. اهمیت به این تناسبات در طراحی و اجرا بسیار مهم است. قلب تپنده ی خانه ، آشپزخانه است زیرا بانوی خانه بیشترین زمان از وقت خود را در آن میگذراند پس اهمیت ویژه ای در طراحی دارد . نور پردازی در طراحی داخلی فضای پذیرایی باید به گونه ای باشد که میز غذا کاملا روشن بشود و سایه افراد در زمان خوردن غذا بر روی میز نیفتد. دکوراسیون داخلی فضای منزل، نشان دهنده ذوق و سلیقه شماست که باید به کمک ایده هایی خلاقانه آن را طراحی کنید. در این مقاله ایده هایی در مورد طراحی خانه های دوبلکس آورده ایم تا بتوانید منزل خود را به بهترین شکل و مناسب روحیه خود طراحی کنید. در ادامه 8 ایده خلاقانه و کم هزینه قرار دادهایم تا به کمک آنها بهترین طراحی را انجام دهید. هدف صاحبخانه نیز داشتن یک سرپناه دنج و امروزی برای گذران تعطیلات به همراه خانواده بوده است. از آن جایی که باغ های ویلا ها بزرگ است؛ حتما داشتن چندین لامپ در طول شب به زیبایی آن می افزاید؛ زیرا باعث شده ویو باغ حتی در طول شب نیز جذاب و شگفت انگیز باشد.

پرسش بعدی که بسیاری از افرادی که هیچ اطلاعی در مورد نحوه احداث ویلا ندارند مدام مطرح میکنند زمان شروع طراحی و ساخت ویلا است. تصاویر سه بعدی نزدیکترین نمایش محصولات نهایی هستند. اما مسئله بعدی محوطهسازی است که البته ابعاد گسترده و گوناگونی نیز دارد. خانه در فرم های گوناگونی طراحی و ساخته می شوند. این که راه پله دوبلکس فرم گرد ، نیم دایره ، سه طرفه و … از طرفی در برابر هزینهای که برای آنها صرف میکنید در مقابل صدمات و بلایای طبیعی نیز مقاومت فوقالعادهای از خود نشان میدهند. چنانچه نورپردازی درستی روی آن اجرا کنید درخشش آن صد برابر خواهد شد بنابراین سعی کنید برای نورپردازی از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید. به طور کلی برای این قسمت از ویلا، رنگ های سفید، خاکستری، بژ، کرمی یا رنگ های تیره نظیر سبز و قهوه ای پر طرفدارتر هستند. طراحی ویلا و ساخت ویلا باغها در زندگی شلوغ و شهری امروزی برای جدایی از این فضا و پیوند خوردن مجدد افراد با محیط بکر و آرام طبیعت تبدیل به یک ترند و تسلی بخش ذهن و خاطر شده است. این بخش را به شکلی طراحی کنید که متریال طبیعی محیط را بر هم نزند.

در یک پروژه عمرانی و بهطورکلی طراحی سازههای ویلایی شما باید به بودجه و توان مالی، شرکت انتخاب شده برای انجام کار تخصصی و همینطور مجوزهای ساخت توجه ویژهای طراحی ویلا داشته باشید. اصول طراحی ویلا در شمال به سبک مدرن، کلاسیک یا لوکس، دنیای پیچیدهای دارد. این سبک به شدت عامه پسند و به اصطلاح لاکچری است که مربوط به اصول دکوراسیون قصرهای اروپایی می باشند و معمولا در آن از متریال گران قیمت استفاده می شود. برای جلوگیری از این مشکلات طراح ویلا میتواند طرحهای آماده خود را به آنها نشان دهد. اگر بودجه کافی دارید از یک طراح کمک بگیرید و بهترین تغییرات را انجام دهید اما اگر بودجه مناسبی ندارید و میخواهید خودتان دست بهکار شوید، سعی کنید با توجه به بودجه مدنظرتان تغییرات را اعمال کنید. نماهای رومی به دلیل اینکه در تمامی فرهنگ های معماری فرهنگ های گذشته در مدل های مختلف از بناهای رومی، تخت جمشید و ساختمان های معروف اروپایی و … حال مدل نرده راه پله در طراحی های مدرن و زیبا نیز می تواند جذابیت آن را دو برابر کند، در اینجا انواع مدل راه پله چوبی و استیل مارپیچ را می توانید ملاحظه کرده و الگو بگیرید. برای محافظت در برابر ایمنی و حرارت از نوع شیشه های مخصوص ایمنی مقاوم در برابر ضربه استفاده می شود.

لورا هاممت یک معمار داخلی و طراح معماری داخلی در لندن است که متخصص این نوع سبک معماری در خانه های لوکس و مدرن است.شرکت او تا کنون صاحب چندین جایزه بین المللی طراحی شده و باعث شده تا نام و آوازه او بیشتر شنیده شود. اینجاست که طراح باید بیشتر تمرکزش را معطوف به یک طراحی ایده آل در یک فضای کم نماید. افراد زیادی رنگ سفید را رنگی بی روح و بی نشاطی می دانند و به این باور اشتباه اعتقاد دارند که رنگ سفید در دکوراسیون خانه به معنی نبود هیچگونه شادابی در طراحی دکوراسیون خانه است.

البته تفاوت بر اساس معیارهای دیگری همچون ابعاد اتاق، نورگیر بودن یا نبودن و … انتخاب کابینت مناسب برای ویلا هم ایده دیگری است که در طراحی داخلی ویلا به آن پرداخته میشود. این چیدمان به شکل دو بلوک مستطیلی شکل است که یکی روی دیگری در زاویه قائم قرار گرفته اند. ساخت طراحی و ساخت ویلا مدرن را دارید یا کلاسیک در نهایت به فضاسازی نیاز پیدا خواهید کرد. در دکوراسیون آشپزخانه زیباترین منازل دنیا از کابینت های مدرن و نورپردازی های زیبا و سایر تجهیزات مدرن و متفاوت استفاده می شود. نیز متفاوت است. این اصل در دکوراسیون خاورمیانه نیز به خوبی مشهود و حائز اهمیت می باشد که برای انجام آن باید دقت لازم صورت گیرد تا محیطی جذاب و خیره کننده ایجاد شود. روابط فضاهای داخلی ساختمان و دسترسیها و رابطه آنها با یکدیگر در طراحی مسکونی بسیار اهمیت دارد. دکوراسیون داخلی که بهعنوان یک حرفه، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شدهاست، بهینهسازی فضاهای داخلی ساختمان بهمنظور انجام فعالیتهای روزمره یعنی زندکی و کار است. در واقع از نظر اصطلاحی تنها تعریف کاملی که از میناکاری ارائه شده است هنر آتش و خاک با رنگهای پخته و الوان از نوع معدنی میباشد.