راهنمای کامل اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

اما در دوربینهای آنالوگ سنتی با تکنولوژی CVBS به هیچ دستگاه جانبی احتیاج نبوده و میتوانید دوربین را به طور مستقیم به تلویزیون متصل سایت finecctv کنید. اگر دوربین شما دارای تکنولوژی CVBS است برای اتصال به تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید. هدف اصلی نصب دوربین مدار بسته برای شرکت ها کنترل و نظارت بر نحوه رفتار و عملکرد پرسنل و ارباب رجوع و مشتری است . اگر در مورد نحوه انتخاب دوربین مناسب و نحوه انتخاب دستگاه مناسب جهت ضبط تصاویر دوربین های مداربسته اطلاعات کافی دارید و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار دارید بسم الله… خرید یک سیستم امنیتی دوربین مداربسته برای هر محلی میتواند از چند صد هزار تومان تا چند ده میلیون تومان قیمت داشته باشد، پس باید دقیقا نوع و مشخصاتی که میخواهید دوربین مداربسته تان داشته باشد را مشخص کنید. این نوع کابل دارای دو رشته است، یک رشته برای تصویر و یک رشته برای برق، از این بابت به این کابل ترکیبی گفته میشود. معمولترین کابل در سیستم های دوربین مداربسته کابل ترکیبی است. مطمئن شوید که به وضوح میتوانید تمام ورودی ها و خروجی ها را ببینید و اینکه دوربین در نزدیکی یک پریز برق قرار داشته باشد. با استفاده از این قابلیت میتوانید در کیلومترها دورتر از خانه یا محل کار از طریق گوشی تلفن همراه و یا لپتاپ، تصاویر دوربین های مدار بسته نصب شده در خانه و محل کارتان را با استفاده از نرم افزار انتقال تصویر نصب شده روی سیستم ، ببینید.

کافی است درخواست خود را در وب سایت مجموعه ثبت کنید تا نصاب دوربین مدار بسته به محل موردنظر شما اعزام شود. بهتر است نصب دوربین مداربسته را خودم انجام دهم یا نصب را به نصاب سیستم دوربین مدار بسته حرفه ای انجام دهد؟ فکر ایجاد حفره در دیوارهای خانه برای سیم کشی جهت نصب دوربین مدار بسته ممکن است کمی نگران کننده باشد اما نگران نباشید . تقریبا همراه تمام دوربین های مدار بسته یک آداپتور برق ارسال میشود که اتصال دوربین مداربسته به پریز برق معمولی دیواری را ممکن میکند. به این صورت تصاویر دوربین را تماشا کنید. اما گاهی اوقات نیازی به ضبط تصاویر وجود ندارد و یا به دلیل خرابی دستگاه ضبط کننده لازم است تصاویر به صورت زنده مشاهده شوند. قبل از شروع کار لازم تا برند و مدل دوربین مداربسته خود را تعیین کنید. استفاده از دستگاههای ضبط کننده به ضبط تصاویر و ذخیره آنها برای مواقع لازم مفید است. امنیت ساده خانه: یک بسته با دو تا سه دوربین بیرونی (برای نظارت بر درب ها) و یک ضبط کننده ویدئویی با حداقل 3 روز قابلیت ضبط تهیه کنید. برای ذخیره و مشاهده فیلمها، به یک ضبط کننده ویدئویی دیجیتال (DVR) نیاز دارید. این دستگاه تمام فیدهای ویدئویی را دریافت میکند و آنها را بر روی یک مانیتور، معمولاً یک صفحه نمایش کامپیوتر یا تلویزیون کوچک پخش میکند.

بهترین زاویه هر اتاق معمولاً دید از گوشه ی اتاق در محل تلاقی سقف با دیوارها است. این کابل معمولاً به عنوان RG59 یا RG6 عرضه میشود. بیسیم یا سیمدار: دوربینهای بیسیم برای نصب بدون سوراخ کردن یا کابل کشی در خانه آسان هستند، اما کیفیت تصاویر میتواند با دور شدن از گیرنده کمتر از حد معمول شود. دوربینهای بیسیم همراه با یک دیسک نرم افزار هستند که برای نمایش فیلمها باید آن را بر روی کامپیوتر نصب کنید. می توان گفت که این مجموعه برای همه کسانی که علاقمند به تعمیر دوربین مداربسته می باشند مناسب است. بعضی سیستم های دوربین مدار بسته بصورت پکیج های بیسیم ارائه شده که نصب دوربین مدار بسته را برای مکانهای کوچک بسیار آسان می کند اما در کل پیشنهاد همیشگی ما در نصب دوربین, استفاده از سیستم های کابلی است. اگر قصد نظارت بر مکان بزرگی را دارید، از دوربین های مداربسته سیمی استفاده کنید، ولی اکثرا برای نصب دوربین مداربسته در خانه، سیستم دوربین مدار بسته بیسیم (وای فای، وایرلس) چه از لحاظ سادگی نصب و چه از لحاظ سادگی سیستم، بهتر است. اگر قصد پوشش یک محدودهی بزرگ را دارید، از دوربینهای سیمدار استفاده کنید اما در اکثر خانهها از دوربین بیسیم و روند آسانتر نصب استفاده میشود.

استفاده از dvr و nvr نیز علاوه بر تماشای تصاویر باعث ضبط تصاویر دوربین مداربسته میشود. از کابل کواکسیال برای اتصال دوربین به دستگاه جانبی تبدیل AHD به HTML استفاده کنید. دوربین مداربسته را میتوان به روشهای مختلف به تلویزیون متصل کرد. با وارد کردن این شماره (IP Address) در هر مرورگری (Browser) میتوانید از راه دور به دوربین مداربسته وای فای خود دسترسی پیدا کرده و تصویرش را ببینید. در مجموعه آموزش تعمیر دوربین مداربسته شما با معرفی قطعات الکترونیکی. شما میتوانید به تعدادی که دستگاه DVR ورودی دوربین مداربسته دارد، به آن دوربین مدار بسته متصل کنید، دستگاه DVR بطور اتوماتیک تصویر هر دوربین مداربسته ای که به آن متصل کنید را ضبط میکند. میتوانید از این وسیله برای اتصال دوربین به تلویزیون استفاده کرده و علاوه بر تماشا، تصاویر آن را ضبط نمایید. شما باید تنها یک DVR برای تمام دوربینهای خود داشته باشید. نحوه نصب دوربین مداربسته مستقیم به تلویزیون در دوربینهای آنالوگ و تحت شبکه با یکدیگر متفاوت است. دوربینها با تکنولوژی متفاوت نحوه اتصال متفاوتی به تلویزیون دارند. مجموعه خدمت از ما با ارائه خدمات متنوع در زمینه نصب، راهاندازی و تعمیر انواع دوربینهای مداربسته نیز فعالیت میکند.

اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید میتوانید از افراد متخصص کمک بگیرید. سپس به کمک کابل HDMI دوربین را به تلویزیون متصل کنید. همچنین اگر خودتان اقدام به خرید و نصب دوربین های مدار بسته کنید، می توانید هزینه ها را کاهش دهید، به شرطی که در منابع درستی به تحقیق پرداخته و از مشاوران زبده و صحیحی کمک گرفته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با نصب دوربین مدار بسته و دیگر سیستم های امنیتی، میتوانید از سیستم مشاوره رایگان فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته دیاکالا استفاده کرده و با کارشناسان فنی و فروش ما تماس حاصل فرمایید. اگر قصد نصب دوربین مدار بسته در فضای بیرون را دارید، دوربین مدار بسته را در ارتفاع 3 متر یا بیشتر نصب کنید، تا دوربین مداربسته در دسترس افراد نباشد. در نصب دوربین مدار بسته می توان با استفاده از تجهیزات مانند داکت , لوله , سینی کابل و …

پس از آن دستگاه را از طریق کابل HTMI به مانیتور موردنظر وصل کنید. بعضی از دوربینها دارای پدهای چسبندهای هستند که دوربین را به دیوار متصل میکنند، اما پیچ کردن دوربین امنترین راه برای نصب طولانی مدت دوربین است. عیب یابی دوربین مداربسته با مشکل بالا نیامدن تصویر. سیستم دوربین مداربسته در مجتمع های مسکونی با هدف کنترل ورود و خروج افراد و خودرو ها و بالا بردن ضریب امنیتی ساختمان در برابر ورود افراد غریبه یا سارقین نصب می شود. گاهی اوقات فرد تمایل دارد تصاویر دوربین مداربسته را به صورت زنده تماشا کند و نیازی به ضبط این تصاویر ندارد. پاسخ این سوال بسته به اطلاعات و توانایی های شما دارد . دوربین مداربسته را به یک منبع تغذیه برق متصل کنید. تکنولوژی دوربین مداربسته برای اتصال به تلویزیون مهم است. با استفاده از کابل ترکیبی، برای هر دوربین مداربسته تنها یک بار احتیاج به سیمکشی است.

تعمیر ال ای دی مادون قرمز دوربین مداربسته. پک دارای دو یا سه دوربین مداربسته (برای نظارت بر درب ها)، و یک دستگاه DVR (دی وی ار) با فضای ذخیره سازی (هارد دیسک) کافی برای ضبط دو یا سه هفته ویدئو است . نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون باعث کاهش هزینههای نصب دوربین نیز میشود. برخی از دوربینها یک گیرنده کوچک دارند که از طریق یک پورت USB به کامپیوتر متصل میشود. پس از آن خروجی تصویر دوربین را نیز به پورت AV تلویزیون متصل کنید. تعداد یک تا سه دوربین مداربسته وایرلس indoor می تواند یک اتاق را کاملا پوشش داده و تصویر را مستقیما به کامپیوتر یا تلفن همراه تان ارسال کند. یعنی با نصب دوربین مدار بسته در گوشه یک اتاق مربع یا مستطیل کل فضا را پوشش می دهد. نظارت بر وسایل گرانبها یا کودکان خردسال: یک تا سه دوربین بی سیم داخلی می توانند یک اتاق کوچک را به طور موثر پوشش دهند و فیلم را مستقیم در کامپیوتر پخش کنند.

اجزاء داخلی دوربین مداربسته تحت شبکه دام چرخان.نحوه تعمیر دوربین مداربسته. از کابل ترکیبی برای نصب دوربین مداربسته استفاده کنید. یک سره کابل RG (که به دو سرش فیش بی ان سی متصل است) را به دی وی ار و یک سر دیگر کابل را به دوربین مدار بسته متصل کنید. با استفاده از اتصال مورد نظر، یک سر را به پورت خروجی DVR و سر دیگر را به ورودی مانیتور وصل کنید. برای برق رسانی به دوربین های هنگام نصب دوربین مداربسته باید با استفاده از پاور مرکزی یا ترانسهای کم آمپر جداگانه به هر دوربین برق رسانی کنید . کافی است این کابل تبدیل را به دوربین متصل کنید. رایجترین کابل نظارت، کابل ترکیبی است که از دو کابل متصل به هم تشکیل شده است. هنگامی که دوربینهای مداربسته زیادی را در یک زمان سیم کشی میکنید، به یک مکان ساده نیاز خواهید داشت تا تمام فیدها را به DVR متصل کنید. این مکان باید در دسترس باشد و از هر جایی از خانه بتوان به آنجا سیم کشی کرد. دستگاه DVR میتواند چندین دوربین را بطور همزمان اداره کند و به شما این امکان را میدهد که تمام اتاقهای خانه را تنها با یک جعبه ضبط کنید.

هرچند، نیاز به سیمهای بلندی برای اتصال هر دوربین به آن جعبه نیاز خواهید داشت. تعداد پریزهایی که در جعبه ساپورت میشود باید عنوان شده باشد. برای اتصال دستگاه DVR به نمایشگر نیز از فیش BNC استفاده میشود. اتصال دوربینهای مداربسته IP به تلویزیون بسیار ساده است و به راحتی انجام میشود. در نظر داشته باشید که اگر به سیستم دوربین مدار بسته کوچک نیاز دارید پکیج های آماده به نصب دوربین مداربسته ارزان تر تمام می شوند و همچنین با استفاده بسته آموزش نصب دوربین مدار بسته که همراه پکیج ارسال می شود، می توانید به راحتی خودتان سیستم دوربین مداربسته را نصب کرده و برای نصب هم هزینه ای پرداخت نکنید. اگر پروژه ی نصب دوربین مداربسته شما بزرگ یا حرفه ای است میتوانید تمام دستگاه های مورد نیازتان را بصورت جدا تهیه کنید. نقشهی دیوارها و محل عبور لولهها وکابلها را قبل از شروع سیمکشی تهیه کنید.

به این صورت میتوانید تصاویر دوربین را به صورت زنده مشاهده کنید. در شروع کار نقشه را روی یک کاغذ کشیده و نقاطی که نیاز به نصب دوربین مدار بسته است را مشخص کنید. سپس تک تک مکان هایی که برای نصب دوربین مداربسته مشخص کرده اید را از نظر زاویه دید چک کنید تا مطمئن شوید در آن نقطه بهترین تصویر را از دوربین نصب شده می گیرید و شیئی مانع ضبط تصویر توسط دوربین مداربسته نیست. بهترین زاویه هر اتاقی برای نصب دوربین مدار بسته معمولا کنجی از اتفاق است که دیوارها و سقف به هم میرسند. داخلی یا بیرونی: دوربینهایی که برای نصب در بیرون ساخته نشدهاند به سرعت با قرار گرفتن در معرض بارندگی و رطوبت خراب میشوند، بنابراین مطمئن شوید که درست انتخاب میکنید. تشخیص حرکت: بعضی از دوربینها تنها زمانی که متوجه حرکت میشوند اقدام به ضبط میکنند و با فیلم گرفتن تنها در زمانی که فردی در اتاق است به میزان زیادی در فضای نگهداری و انرژی صرفه جویی میکنند. تجهیزات نظارت تصویر از طریق فیش BNC به یکدیگر متصل میشوند. نصب و استفاده میشوند. با استفاده از یک قلم تیز روی دیوار جایی که پیچها باید زده شوند را علامت گذاری کنید.

محل پیچهای دوربین مداربسته را روی دیوار علامتگذاری کنید. اگر با سیم کشی و ایجاد حفره در دیوار با استفاده از دریل مشکل دارید، با یک سیم کشی حرفهای تماس بگیرید. برای این اتصال میتوانید از دستگاه مدولاتور استفاده کنید. نکات نصب زیر برای این مورد نیز به کار می آیند. خصوصیات زیر باید به وضوح بر روی بسته مشخص شده باشند. در نهایت تلویزیون خود را روشن کرده و ورودی را بر روی HDMI قرار دهید. در این روش حتما ورودی تلویزیون را بر روی حالت AV قرار دهید و دوربین را نیز از طریق آداپتور مخصوص به برق متصل کنید. اگر قصد دارید فیلم دوربین را به صورت زنده تماشا کنید و نیازی به ذخیرهسازی آن ندارید، میتوانید این اتصال را بدون dvr و دستگاههای جانبی انجام دهید. پایه را در محل مورد نظر خود قرار دهید. کابلهای دوربین های مدار بسته را مخفی کنید. سپس نمایشگر تصویر دوربین های مداربسته را بصورت تک تک و یا یکجا نمایش میدهد.

اگر یک پکیج دوربین مداربسته خریداری کنید، معمولا پکیج شامل دستگاه DVR است. این برق رسانی به دوربین ها می تواند بوسیله کابل ترکیبی یا کابل برق مجزا باشد . هر سر یک رابط بی ان سی یا یک کابل هم محور دارد. انتهای کوچک و گرد آن را به ورودی برق در پشت دوربین وارد کنید و سر دیگر را به خروجی وصل کنید. مشکلات رایج دوربین مداربسته باز و بسته کردن و بررسی دوربین مداربسته. بطور جایگزین میتوانید با متخصصین فروشگاه دوربین مداربسته دیاکالا تماس بگیرید تا یک سیستم اختصاصی را راه اندازی کنند. از این رو میتوان دوربین را به تلویزیون متصل کرد. در این موارد میتوان بدون استفاده از دستگاه dvr یا nvr برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون یا مانیتور اقدام کرد. دقت کنید توان خروجی منبع تغذیه دوربین را با توجه به آمپر مصرفی کل سیستم یا دوربین مداربسته مورد نظر انتخاب کنید. سیستم امنیتی مورد نیاز تان شامل دوربین مداربسته، یک دستگاه DVR (دی وی آر)، کابل دوربین مداربسته (کواکسیال یا شبکه)، فیش BNC یا سوکت شبکه (بسته به سیستم دوربین مداربسته ای که نصب می کنید) و منبع تغذیه و … روش دیگری که برای اتصال دوربین به تلویزیون وجود دارد، استفاده از آنتن مرکزی است.