دوربین هرگز دروغ نمی گوید؟ تحقیقات ما نشان داد که دوربین مدار بسته همیشه در مورد تحقیقات قتل قابل اعتماد نیست

تحقیقات قتل به طور کلی در نظر گرفته می شود استاندارد طلایی تحقیقات جنایی با توجه به صرف وقت، منابع و تخصص. با این وجود، ما چالش ها، خطاها و خطرات زیادی را در استفاده از دوربین مدار بسته کشف کردیم. اینها احتمالاً در سایر انواع تحقیقات جنایی، که در آن کارکنان و دانش در مورد آنها وجود دارد، بیشتر خواهد بود شواهد دیجیتال ممکن است محدودتر باشد

با این حال، شواهدی که ما در طول دوره خود جمع آوری کردیم مطالعه تحقیقات و محاکمه‌های قتل بریتانیا نشان می‌دهد که چگونه، مانند سایر اشکال شواهد مانند DNA و اثر انگشت، فیلم‌های دوربین‌های مداربسته نیاز به تفسیر و ارزیابی دقیق دارند و می‌توانند گمراه‌کننده باشند.

در زمان‌های دیگر، مالکان نمی‌توانند به سیستم‌ها دسترسی داشته باشند یا نمی‌توانند حجم درخواستی دوربین مداربسته را مدیریت کنند، به عنوان مثال، وقتی اتوبوس‌ها را از سرویس خارج می‌کنند تا فیلم دانلود شود. و حتی زمانی که فیلم با موفقیت ضبط شود، ممکن است افسرانی برای مشاهده همه آن در دسترس نباشند.

پیچیدگی‌های شواهد دوربین مداربسته باید توسط همه کسانی که در مدیریت، تفسیر و ارائه فیلم‌ها نقش دارند و همچنین برای ما که اقدامات و حساب‌هایشان بر اساس فیلم‌های دوربین‌های مداربسته بررسی می‌شود، درک شود.

سیستم قضایی اغلب بر دیجیتال متکی است شواهد و مدارک پشتیبانی از تحقیقات و تعقیب قضایی و دوربین مداربسته یکی از موارد مورد اعتماد است. اخیر برآوردها نشان می دهد که بیش از 7.3 میلیون دوربین در بریتانیا وجود دارد که می توانند تا 70 بار در روز از یک فرد عکس بگیرند.

تا زمانی که فیلم دوربین مدار بسته به هیئت منصفه نمایش داده می شود، توسط پلیس و وکیل دادستانی با دقت طراحی شده است. آنها اغلب در انتخاب، سازماندهی و ویرایش فیلم در بسته های نرم و نرم مهارت دارند.

چالش‌ها و خطرات شناسایی‌شده در اینجا احتمالاً با پیشرفت فناوری‌های دیجیتال تشدید می‌شوند – که با نگرانی‌های اخیر نشان داده شده است. فناوری های خودکار تشخیص چهره و خطر ویدیوهای دیپ فیک.


منبع: https://theconversation.com/the-camera-never-lies-our-research-found-cctv-isnt-always-dependable-when-it-comes-to-murder-investigations-199828

بازرسان همچنین باید تصمیم بگیرند که آیا از آن استفاده کنند یا خیر کارشناسان برای تفسیر فیلم و ارائه شواهد در دادگاه. با این حال، پلیس هیچ راهنمایی روشنی برای کمک به تعیین اینکه آیا و چه زمانی باید از چنین کارشناسی استفاده کرد، ندارد. ما مواردی را مشاهده کردیم که در آن افسران به دلیل اطمینان از تفاسیر خود، بر خلاف نظر کارشناسان تصمیم گرفتند.

دوربین مدار بسته گاهی اوقات غیرقابل دسترس یا گم می شود زیرا کارآگاهی که برای بازیابی فیلم اعزام می شود مهارت، آموزش یا تجهیزات لازم برای بازیابی به موقع آن را ندارد. این امر به ویژه از آنجایی که دوربین مداربسته اغلب وجود دارد بسیار مهم است حذف شده ظرف سه هفته پس از ثبت ما متوجه شدیم که اغلب در عرض 7 تا 10 روز بیش از حد نوشته شده است.

به عنوان یک قربانی یا مظنون یک جنایت، یا شاهد یک جرم، ممکن است اعمال، رفتار و شخصیت خود را با استفاده از فیلم های دوربین مدار بسته توسط پلیس یا یک وکیل مدافع بررسی کنید. ممکن است فرض کنید تمام فیلم های مربوطه جمع آوری و مشاهده شده است. شما ممکن است در هیئت منصفه بنشینید و از شما انتظار می رود که فیلم دوربین های مدار بسته را ارزیابی کنید تا به شما کمک کند که آیا متهم را مجرم یا بی گناه می دانید.

از مردم ممکن است در دوربین های مدار بسته متعلق به شورا، دوربین های موجود در اماکن تجاری یا در اماکن مسکونی (دوربین های خانگی یا زنگ های هوشمندو همچنین در وسایل حمل و نقل عمومی و دوربین های مداربسته.

مردی پشت میز جلوی یک صفحه نمایش می نشیند و هر کدام فیلم دوربین های مداربسته را نشان می دهد.
دوربین مداربسته یکی از محبوب ترین اشکال شواهد دیجیتال پزشکی قانونی است.
گورودنکوف/شاتراستوک

در مطالعه ما روی 44 تحقیق درباره قتل در بریتانیا، نشان دادیم که چگونه دوربین مدار بسته مزایای بسیاری را برای بازرسان فراهم می کند. می تواند به شناسایی مظنونان و شاهدان کمک کند و مظنونان را درگیر یا حذف کند. همچنین می تواند به تأیید یا رد گزارش های ارائه شده توسط مظنونان و شاهدان کمک کند. با این حال، یافته های ما همچنین نشان می دهد که چگونه دوربین مدار بسته می تواند غیر قابل اعتماد و مشکل ساز باشد.

کاستی ها

این تکنیک‌ها همچنین توسط دفاعی استفاده می‌شود که در مورد استفاده از فیلم‌های متحرک یا تصاویر ثابت، با چه سرعتی برای نمایش کلیپ‌ها و در چه نقطه‌ای برای اضافه کردن تفسیر به کار می‌رود، استفاده می‌شود. این برای نشان دادن یک “حقیقت جایگزین” و تفسیری مخالف از همان فیلم ارائه دهید. ممکن است تعیین نحوه ویرایش فیلم برای هیئت منصفه دشوار باشد.

استاندارد طلایی؟

ممکن است باور داشته باشید که تمام تصاویر کلیدی را خواهید دید. ممکن است اعتماد کنید که دوربین هرگز دروغ نمی گوید.

به جای ارائه یک «حقیقت» مطلق، می توان معانی مختلفی را از یک فیلم دریافت کرد. اما درک چالش‌ها و خطرات مرتبط با فیلم‌های دوربین مداربسته در یک سیستم منصفانه و شفاف برای جلوگیری از احتمال حیاتی است. تخلفات قضایی.

شواهد و مدارک

همچنین این خطر وجود دارد که فیلم مهمی که بتواند مظنون را تبرئه کند، وجود ندارد افشا شد به دفاع، که می تواند به معنای افراد بی گناه باشد زندانی شده است.

مطالعه ما همچنین نشان داد که چگونه برخی از کارآگاهان یا افسران دوربین مداربسته به طور مکرر برای مشاهده یا تفسیر فیلم استفاده می‌شوند، زیرا آنها توسط دیگران (یا خود را) به‌عنوان «ابر شناسایی» در نظر می‌گیرند. اینها افرادی هستند که ممکن است در تشخیص چهره بهتر از دیگران باشند. با این حال، هیچ معیار محکمی برای تعیین اینکه آیا فردی فوق‌العاده تشخیص‌دهنده است، وجود ندارد. به‌علاوه، اگر به نادرست به عنوان شاهد متخصص در نظر گرفته شوند، شواهد آنها ممکن است در طول تحقیقات پلیس یا دادگاه بیش از حد ارزش گذاری شود.

تحقیقاتی در سال 2022 از کانال 4 نیوز به این موضوع پرداخت که آیا دوربین مدار بسته به نگه داشتن افراد بی گناه در پشت میله های زندان کمک می کند یا خیر.

کارآگاهان باید اغلب تصاویر بی کیفیتی که تار یا دانه دار هستند را درک کنند. این کار آسانی نیست. در برخی از تحقیقاتی که مشاهده کردیم، پلیس سعی کرد تصاویر بی کیفیت را بهبود بخشد، اگرچه این همیشه موفقیت آمیز نبود.