دوربین های مداربسته به زودی غیرقابل تشخیص خواهند بود – زمان یک گفتگوی عمومی فوری است

برای کمک به این امر، اولین رویداد جهانی در 20 ژوئن در بریتانیا برگزار می شود: روز دوربین مداربسته. هدف از این مراسم جشن گرفتن دوربین‌های نظارتی نیست، بلکه به مردم اجازه می‌دهد تا با افزایش آگاهی در مورد توانایی‌ها، شایستگی‌ها و پیامدهای خود، بر نحوه رشد خود تأثیر بگذارند. این شامل همه چیز از روزهای باز در تعدادی از مراکز کنترل دوربین مدار بسته به برگه های اطلاعات عمومی و بحث در رسانه ها. همه می توانند از طریق #cameraday2019 به گفتگو کمک کنند.

من گمان می‌کنم که بیشتر پیشرفت‌های فناوری اگر به درستی تنظیم شوند، می‌توانند برای بهبود سیستم مورد استفاده قرار گیرند، اما دوربین‌ها باید در راستای منافع جامعه و با حمایت رای‌دهندگان ارائه شوند. پس سیاستگذاران کجا باید روی شن و ماسه خط بکشند؟

علاوه بر تشخیص چهره، شاهد ظهور دوربین ها نیز هستیم قادر به ردیابی و تشخیص اشیا، به علاوه پیشرفت در سر و صدا یا بو تحلیل و بررسی. نیروهای پلیس در ایالات متحده و بریتانیا شده است سیستم های محاکمه ای که میزان احتمال ارتکاب جرم توسط افراد را پیش بینی می کند. همه اینها یک جهش کوانتومی از دوربین های مداربسته قدیمی است که ما با آنها آشنا هستیم.

به همین دلایل، استفاده از نرم‌افزار تشخیص چهره خودکار بسیار بحث‌برانگیز بوده است، و تا زمانی که این فناوری قابل اعتمادتر نباشد، احتمالاً باید در نحوه استفاده از آن بسیار محتاط باشیم. در زمان های اخیر دو خلبان مهم در بریتانیا وجود داشته است، در جنوب ولز و در لندن. هر دو موضوع به ترتیب توسط سازمان های آزادی مدنی مورد رسیدگی قضایی قرار می گیرند آزادی و ساعت برادر بزرگ، که قرار است در ماه های آینده به نتیجه برسد.


حکمرانی و مقررات باید به سرعت تکامل یابد تا در جریان این محیط قرار گیرد. برای این منظور، دوربین‌های نظارتی در انگلستان و ولز اکنون توسط دفتر تخصصی این سازمان کنترل می‌شوند کمیسر دوربین های مداربسته; همراه با دفتر کمیساریای اطلاعات، که مسئولیت نظارت بر حفاظت از داده ها در بریتانیا را بر عهده دارد. همچنین مربوط به استفاده از سیستم های تشخیص چهره است دفتر کمیسر بیومتریک.

روز دوربین مداربسته

اکثر نظرسنجی ها پیشنهاد کنید که عموم مردم از دوربین های مداربسته اولیه حمایت می کنند، اما سوال برای کسانی که قوانین را تعیین می کنند این است که آیا اگر شهروندان بدانند که این سیستم ها چه توانایی هایی دارند، همچنان از این سیستم ها پشتیبانی می کنند؟ قضاوت بر اساس اکثر واکنش ها در رسانه ها به رسمیت شناختن، به نظر نمی رسد.

آینده یک بار
TUM2282


بیشتر بخوانید: ایجاد پیشینه برای حفظ حریم خصوصی: چالش های قانونی بریتانیا که نظارت را آشکار می کند


اغلب استدلال کرد که بریتانیا بیشترین نظارت را دارد کشور روی کره زمین این ممکن است در گذشته وجود داشته باشد یا نباشد، اما وجود دارد قطعا الان میلیون‌ها دوربین نظارتی در مکان‌های عمومی – بدون ذکر ساختمان‌ها و خانه‌های خصوصی. در پشت این لنزها، آنها به روشی تغییر می کنند که مردم اغلب به سختی از آن آگاه هستند، با پیامدهای حریم خصوصی که باید به طور گسترده به عنوان موضوع فوری مورد بحث قرار گیرد.

با کوچک شدن فناوری و کاهش هزینه ها، انواع جدیدی از دوربین ها پدیدار شدند، از جمله دستگاه های ویدئویی که بدن پوشیده شده اند، هواپیماهای بدون سرنشین، خط تیره و دوربین های سر. در عین حال، تکنیک های تصویربرداری و ضبط بیش از پیش استاندارد شده اند. این امکان اتصال بیشتر بین سیستم ها را فراهم کرده است و کیفیت را تا حدی افزایش داده است که تصاویر می توانند شواهد قابل اعتمادی در رسیدگی های حقوقی باشند.

دوربین های بدنه: در حال حاضر در حال استفاده است.
جان گومز

این می تواند با یک موضوع بحث برانگیز دیگر ترکیب شود و آن این است که پلیس از پایگاه داده های به اصطلاح “لیست دیده بان” از چهره هایی استفاده می کند که در تلاش است تصاویر زنده را با آنها مطابقت دهد. معمولاً این پایگاه‌های اطلاعاتی شامل تصاویر پلیسی از افرادی است که در بازداشت گرفته شده‌اند، که ممکن است هرگز به جرمی محکوم نشده باشند و بعید است که رضایت داده‌اند که از داده‌هایشان در این راه استفاده شود.

تماشای تو نه تماشای من
سهام من

تشخیص خودکار چهره در حال حاضر بلیت گرم در این صنعت است که در تعدادی از شهرهای جهان معرفی شده است ایالات متحده، چین، آلمان و سنگاپور. پلیس استدلال می‌کند که اجرای آزمایشی چنین سیستم‌هایی به آن‌ها اجازه می‌دهد این فناوری را برای کمک به شناسایی تروریست‌های بالقوه و سایر مجرمان شناخته شده آزمایش کنند. با این حال، این باید با نگرانی های مختلف سنجیده شود. گسترده‌ترین انتظار ما از حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن در مکان‌های عمومی است – و اینکه آیا این گامی بیش از حد برای قابل مشاهده بودن هر حرکت ما برای ایالت است.

در همین حال، در ایالات متحده، شهر سانفرانسیسکو ممنوع شد استفاده از تشخیص چهره در سیستم های عمومی خود در ماه می. شهرهای دیگر آمریکا هستند انتظار می رود به دنبال آن – با نرم افزار تشخیص چهره در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته در شهرهایی مانند شیکاگو، نیویورک و دیترویت. فناوری نیز دارد بحث های زیادی ایجاد کرد در کانادا، جایی که در تورنتو و برخی شهرهای دیگر استفاده می شود.

دنیای فردا

تشخیص چهره سؤالات بزرگ تری را برجسته می کند که کدام نوع دوربین ها و سیستم های نظارتی برای جامعه قابل قبول هستند. این سوال با این واقعیت پیچیده می‌شود که دوربین‌های نظارتی پیچیده‌تر و کامپیوتری‌تر می‌شوند، بدون اینکه لزوماً ظاهر متفاوتی داشته باشند. هیچ علامت یا اطلاعاتی وجود ندارد که به ما در مورد قابلیت های پیشرفته آنها بگوید، به این معنی که فعالیت های پشت سر آنها کمتر شفاف می شود.

سپس این سوال مطرح می شود که این سیستم های تشخیص چهره در حال حاضر چقدر خوب کار می کنند. میزان موفقیت آنها در تشخیص چهره ها بوده است کمتر از 2 درصد نشان داده شده است. مرتبط با این یک تعصب داخلی در نرم افزاری است که این فناوری را می سازد بسیار کمتر دقیق در شناسایی افراد و زنان با پوست تیره تر بنابراین پتانسیل تشدید تنش بین اقلیت های قومی و پلیس را دارد.

جهت حرکت برای دوربین های نظارتی نیازی نیست به سمت یک جبر تکنولوژیکی تعریف شده باشد، جایی که به طور اجتناب ناپذیری بیشتر و بیشتر مزاحم می شود. روز دوربین مداربسته فرصتی برای همه است تا به شکل گیری بحث کمک کنند. مشاهده نحوه واکنش عموم مردم و سایر بازیکنان جالب خواهد بود.


منبع: https://theconversation.com/surveillance-cameras-will-soon-be-unrecognisable-time-for-an-urgent-public-conversation-118931