دوربین مداربسته و نگهبانان در مدارس: محافظ یا تهاجمی؟

داشتن پنجره های داخلی بزرگ [which] برای دفاتر معلمان ارشد استفاده می‌شد که به آنها اجازه می‌داد راهروها را مشرف کنند (یا شاید مهم‌تر از آن این تصور را به دانش‌آموزان می‌دادند که به طور بالقوه به شکل پانوپتیکون مشاهده می‌شوند) […] همچنین یک “دفتر کنترل” وجود داشت که در آن فیلم دوربین های مدار بسته ضبط می شد و قابل مشاهده بود. استفاده از دوربین مداربسته به توالت های دانش آموز نیز گسترش یافت، توجیه آن این بود که کارکنان را قادر می ساخت تا اطمینان حاصل کنند که گروهی از دانش آموزان در توالت ها مخفی نشده اند و دانش آموزان دیگر را مرعوب یا قلدری نمی کنند.

همه فرزندان ما حق دارند در محیطی امن و مطمئن آموزش ببینند.

عواقب وجود این دوربین ها در مدارس چیست؟

زمانی که وزیر دادگستری مایکل کینان اعلام کرد وی گفت: این اقدامات در مدارس خاص انجام خواهد شد:

با این حال، یک مطالعه در بریتانیا تاکتیک‌هایی را که دانش‌آموزان برای محافظت از حریم خصوصی خود ابداع کردند، مستند کرد. این موارد شامل اجتناب از مناطق تحت نظارت، تغییر موقعیت و ظاهر آنها برای محدود کردن شناسایی دوربین مداربسته و تغییر موقعیت دوربین ها بود.

بسیاری از مدارس آمریکایی قبل از حملات تروریستی 11 سپتامبر، دوربین‌های مداربسته را نصب کرده بود. پس از این حملات، سیاست های نظارتی بیشتری برای پاسخ به این احتمال که مدارس می توانند یک هدف تروریستی باشند، اعمال شد.

این امر به ویژه با توجه به این که این طرح شامل 17 مدرسه یهودی و 15 مدرسه اسلامی می شود، مهم است، گروه هایی که در طول تاریخ بر اساس پروفایل ها هدف نظارت قرار گرفته اند.

پژوهش تاثیرات نظارت نشان می‌دهد که دوربین‌ها سطح ترس را در جامعه تشدید نمی‌کنند و دانش‌آموزان نیز احساس نمی‌کنند که داشتن دوربین در مدرسه دلیلی بر این است که مدرسه امنیت آنها را جدی می‌گیرد.

پژوهش در مجموعه داده های شخصی جوانان به ما می گوید:

بودجه این نظارت در مدارس همراه با یک تلاش هماهنگ ضد تروریسم که شامل لغو پرداخت‌های رفاهی و لغو گذرنامه شهروندانی بود که تهدیدی ارزیابی می‌شدند، آزاد شد.

حداقل باید روشن شود که فیلم ها و سایر داده های جمع آوری شده برای تجاوز به حریم خصوصی جوانان استفاده نمی شود. این که چگونه داده ها ذخیره می شوند، چه کسانی به آن دسترسی دارند و چگونه از آنها استفاده می شود، باید مشخص شود.

اخیراً در او آدرس امنیت ملینخست وزیر تونی ابوت گفت که دولت او هرگز تهدید را دست کم نمی گیرد. او گفت که دولتش:

تحقیقات بین المللی نشان می‌دهد که جوانان نسل کنونی نسبت به دولت بی‌اعتماد هستند، به دموکراسی اعتقاد کمی دارند و دیدگاه‌های بدبینانه در مورد «خیر مشترک» گسترده‌ای دارند.

همچنین لازم به ذکر است که وجود دارد بدون مدرک که دوربین ها مدارس را ایمن نگه می دارند. مقداری محققان در آمریکا نشان می دهد که هزینه ها و قراردادهای مربوط به این نظارت مستلزم بررسی بیشتر است.

حفاظت در برابر حریم خصوصی

تحقیقات نشان می دهد که:

نظارت در مدارس می تواند حریم خصوصی را تضعیف کند، اعتماد را از بین ببرد، تأثیری سرد بر خلاقیت و تعامل داشته باشد، دانش آموزان را جرم انگاری کند و در شدیدترین موارد، یک کانال مستقیم و سریع از مدرسه به زندان را تسهیل کند.

قطعا در استرالیا، اعتماد به دولت کاهش شدیدی داشته است. مشارکت در دموکراسی نیز کاهش یافته است.

تصمیمات دشواری را که باید برای حفظ امنیت خود و خانواده تان گرفته شود، بگیرید.

را دولت ابوت اعلام کرده است 54 مدرسه در سراسر استرالیا برای جلوگیری از حملات تروریستی احتمالی بودجه ای برای نگهبانان امنیتی و دوربین های مدار بسته دریافت خواهند کرد.

با حملات اخیر به مدارس در نیجریه و پاکستان، همراه با اتفاقات اخیر در مکان مارتیندر سیدنی، در نظر گرفتن اقداماتی برای ایمن نگه داشتن مدارس و جوانان مهم است.

استفاده از دوربین های مدار بسته در انگلستان گفته می شود برای پیشگیری از جرم، نظارت و کنترل رفتار دانش‌آموزان. دوربین مداربسته را می توان در شرایطی استفاده کرد که سرزنش و تنبیه باید میانجیگری شود. امنیت در یک مدرسه است تعریف شده به صورت:

بنابراین توجه به خواسته‌ها و حقوق جوانان در مورد نظارت و جمع‌آوری داده‌ها در مدارسشان از اهمیت بیشتری برخوردار است. این باید قبل از هر گونه تجاوز به آزادی ها و آزادی های شهروندان، به ویژه آنهایی که هنوز برای داشتن صدای سیاسی بسیار جوان هستند، در نظر گرفته شود.


منبع: https://theconversation.com/cctv-and-security-guards-in-schools-protective-or-invasive-38305

نفوذ ناخواسته به فضای شخصی آنها یا پیام های متناقض در مورد حقوق حریم خصوصی آنها نتیجه معکوس دارد […] آنها هنوز ممکن است عواقب ناخواسته ای برای احساس یکپارچگی شخصی کودکان و برای نوع جامعه ای که در آینده ایجاد خواهند کرد داشته باشند.

ظاهراً این اقدامات برای محافظت از این گروه‌ها انجام شده است که ممکن است به دلیل افزایش اخیر ضروری باشد تعصب علیه آنها