خرید انواع دوربین مدار بسته با کیفیت

مواردی که بررسی شد تنها نمونهای از نظارت به کمک دوربین مدار بسته است، به کمک این روش امنیتی شما هر روز به صورت 24 ساعته بر محل مدنظرتان نظارت سایت finecctv داشته باشید. این ناراحتی ناشی از نظارت 24 ساعته در 7 روز هفته است در نتیجه ممکن است باعث اضظراب افراد شود. اغلب برای نظارت بر محیطهای وسیع همانند سولههای کارخانه ای از این دوربین استفاده می شود. دوربین های مدار بسته تحت شبکه در دو مدل پی او ای و غیر پی او ای تولید می شوند که مدل های پی او ای قابلیت انتقال برق از طریق کابل شبکه را دارند. برای اینکه بخواهید در هنگام نصب به دوربین های مدار بسته برق رسانی کنید باید از یک پاور مرکزی یا آداپتور های کم آمپر جداگانه استفاده کنید . با استفاده از کابل ترکیبی که کابل برق و تصویر به هم چسبیده هستند به راحتی می توان مراحل کابل کشی را انجام داد .

به طور مثال اپلیکیشن hik-connect و ivms4500 ، برنامه های اختصاصی کمپانی هایک ویژن برای انتقال تصویر می باشد . محل نصب دوربینها در همه مکانها یکسان نیست برای مثال محل نصب دوربین در خانه با فروشگاههای بزرگ متفاوت است. از نظر قاب دوربین به انواع قاب فانتزی، قاب مخفی و قاب بزرگ یا پمپ بنزینی تقسیم میشوند. دوربین مادون قرمز: این محصولات با نام دوربین دید در شب یا Infrared به بازار عرضه شدهاند. نام دیگر این نوع دوربین، دوربینهای سوزنی است. مانند هر فناوری دیگر هنوز هم در دوربینهای مدار بسته آسیب پذیری وجود دارد. سنسور در دوربینهای آنالوگ دو نوع دارد. با اینکه ظاهرا قیمت تجهیزات تحت شبکه از انواع آنالوگ گرانتر است اما در دوربین مدار بسته تحت شبکه با کیفیت تصاویر بالاتر و واضحتر این امکان وجود دارد تا تعداد کمتری دوربین نسبت به انواع آنالوگ به کار برده شود. این مدل از نظر ظاهری شباهت زیادی به دوربینهای گنبدی شکل دارد. همچنین در دوربین مدار بسته تحت شبکه محدودیتی از نظر تعداد دوربینهای کارگذاشته شده وجود ندارد.

نکته بعدی تعداد دوربینهاست. از دیگر مزایای این سیستم امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات گردآوری شده توسط دوربینهاست. یعنی جمع آوری و پردازش اطلاعات اعم از تصویر و صوت به وسیله شبکه انجام میشود. اپراتور امکان زوم کردن تصاویر بدون از دست رفتن کیفیت تصویر را دارد. دوربین مدار بسته دام (Dome)، ظاهری گنبدی شکل دارد و نام این دوربین برگرفته از ظاهر آن است. دوربین مدار بسته اسپید دام (Speed dome)، که به نامهایSpeed dome ، Fast dome و PTZ نیز معروف هستند، به وسیله کنترل کننده یا به صورت اتوماتیک، قابلیت چرخش دارند. اما اگر بخواهیم محل نصب دوربین مدار بسته در خانه را بررسی کنیم باید بدانید که دوربین را باید در بالای درب ورودی و پنجرههای رو به خیابان یا کوچه نصب کنید. در بعضی از دوربین های مدار بسته بی سیم گیرنده های کوچکی وجود دارد که از طرق پورت USB به کامپیوتر وصل می شوند که شما باید از درست بودن اتصال این گیرنده به کامپیوتر خود اطمینان حاصل فرمایید تا در روند نصب دوربین بی سیم مشکلی پیش نیاید . تفاوت این دو حالت در این است که در حالت منفعل نور مادون قرمز از دوربین ساطع نشده و برای مواردی که لازم است دوربین جلب توجه نکند، کارایی دارد.

از این رو احتمال پیدا کردن اموال به سرقت رفته و خود سارق نیز در این حالت بیشتر خواهد بود. برای انجام هرچه بهتر مراحل نصب دوربین مدار بسته شما می توانید خود از طریق توضیحاتی که در زیر داده می شود این کار را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید و یا می توانید این کار را به مجموعه هایک لوک بسپارید تا بهترین سیستم امنیتی را برای شما انتخاب نمایند و در محل مورد نظر بعد از کارشناسی اصولی اقدام به نصب کنند. دوربین مدار بسته یکی از پیشرفتهای دنیای فناوری مدرن است و به شما این امکان را میدهد تا بتوانید به صورت موثر خانه، مغازه، شرکت یا هر جای دیگری را به خوبی نظارت کنید. درون جعبه دوربین مدار بسته یک عدد برچسب راهنمای نصب که روی آن سه نقطه مشخص شده برای نصب دوربین دارد را با استفاده از دریل روی هر یک از نقاط برچسب سوراخ کنید ، سپس با استفاده از پیچ و رول پلاک جای پیچ دوربین ها را موازی با سوراخ ها قرار دهید و دوربین های مدار بسته را نصب کنید . برخی از شرکتها یا کارخانههایی که خط تولید دارد به جای نظارت فیزیکی از دوربین مدار بسته استفاده میکنند.

دوربین مدار بسته یا cctv یا close circuit television نوعی سیستم حفاظتی و امنیتی است که متشکل از چندین دوربین است که به صورت ثابت از فضای مورد نظر تصویر تهیه کرده و به یک یا چندگیرنده ارسال میکنند. لنزهای واریفوکال با تنظیم دقیق فاصله کانونی و زاویه دید بدون نیاز به بزرگنمایی و کاهش کیفیت تصویر برای نظارت بر محیطهای بزرگ بهترین گزینه محسوب می شوند. در این حالت امکان بازبینی چند باره فیلمها وجود دارد در حالی که چنین امکانی در نظارت فیزیکی میسر نیست. توجه: در هر دو نوع دوربین آنالوگ و تحت شبکه، قابلیت ضبط تصاویر وجود دارد و به دستگاه ضبط کننده نوع آنالوگ، DVR و به دستگاه ضبط کننده نوع تحت شبکه، NVR میگویند. همانطور که مشاهده میکنید رنج قیمت دوربین تحت شبکه در مقایسه با دوربین آنالوگ بیشتر است. دوربین های تحت شبکه، دارای رزولوشن بهتری در مقایسه با دوربینهای آنالوگ هستند. البته ذکر این نکته ضروری است که کیفیت تصاویر در این دوربینها فاقد وضوح و کیفیت عالی است و در سطح تصاویر دوربین مدار بسته آنالوگ میباشد.

اما عیب این محصول این است که با توجه به ابتدایی بودن تکنولوژی آن وضوح تصاویر ضبط شده در سطح پایینی است. به علاوه امکان زوم تصاویر با وضوح مناسب نیز در این سیستم فراهم شده است. برای استفاده دقیق از این دوربین نیاز به حضور مداوم یک اپراتور دارید تا با تنظیم کردن دوربین از راه دور تمام زوایا و جهات محیط را بررسی کند. علاوه بر این می توانید دوربین را در پارکینگ، زیر زمین و راهروها نیز نصب کنید تا تمام خانه کاملا تحت نظر باشد. دامنه پویای این مدل گسترده است و زیر نور مستقیم خورشید با بازتاب نور زیاد هم چنان کارایی بالایی دارند. دوربینها قادر به متوقف کردن جرم نیستند: با وجود اینکه نتایج نشان میدهد که دوربینها منجر به کاهش فعالیتهای مجرمانه میشوند و احتمال گرفتار شدن افراد مجرم را افزایش میدهند، باز هم استفاده از دوربین روش کامل و بی نقصی نیست. دوربین مدار بسته مخفی با قابلیت پنهان ماندن از دید افراد در مکانهای غیر قابل تشخیص جاسازی می شوند، از دوربینهای بسیار کوچک مدار بسته مخفی به منظور اهداف جاسوسی یا امنیتی استفاده می شود، که اغلب قابلیت ضبط صدا و تصویر را دارند.

تصاویر فضای مورد نظر از طریق یک دوربین ضبط شده و به طور مستقیم توسط یک سنسور یا حسگر به تقویت کننده فرستاده میشود. نصب دوربین مدار بسته دارای مراحلی است که باید با دقت و با جزییات دقیق انجام شود . از این رو باید اقدامات لازم برای جلوگیری از دستکاری سیستمها را انجام دهید. با توجه به گردآوری اطلاعات توسط کامپیوتر این امکان وجود دارد که اطلاعات تصاویر بازیابی شوند یا با کدگزاری این اطلاعات برای افراد غریبه ناخوانا شده و به صورت محرمانه نگهداری شوند. معمولا بهترین مکان ها برای قرار دادن دستگاه مرکزی یا همان دستگاه دی وی آر در جاهایی مانند اتاق آسانسور ، اتاق سرور ، اتاق مدیریت و معمولا اتاق هایی که فقط یک شخص باید در آن حضور داشته باشد . پس از نصب سخت افزاری دوربین های مدار بسته لازم است تا تنظیمات نرم افزاری دستگاه های دی وی ار و یا ان وی آر انجام شود. دستگاه های دی وی آر و ان وی آر در ابتدا باید تنظیمات رمز دستگاه با توجه به برند دستگاه انجام شود . بعد از تهیه لیست باید مساحت محل مدنظر را نیز در نظر داشته باشید.

دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP: در این نوع از فناوری دوربین مدار بسته تصاویر ضبط شده را طبق قوانین و پروتکلهای شبکه انجام میشود. اولین تفاوت این سیستم با نوع آنالوگ در این است که چون برای راهاندازی و اجرای دوربین مدار بسته تحت شبکه به وای فای یا داده همراه نیاز است، پس کابلی که در این سیستم به کار نمیرود. معمولا دوربینهای بی سیم خودشان دارای آنتن وای فای هستند. دوربین مدار بسته بی سیم دیجیتال: دوربینهای بی سیم به کمک فناوی وای فای اطلاعات را منتقل می کند. به کمک دوربین مدار بسته میتوان بر ماشینها و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندهها نظارت کرد. با این دیدگاه استفاده از این تجهیزات را میتوان مقرون به صرفه دانست. این دوربینها به علت اینکه لنز قابل تعویض دارند، بر خلاف بقیه مدلها، بیشتر در مکانهایی استفاده می شوند که فوکوس و زوم با کیفیت بالا لازم است. اگر قصد خرید این نوع دوربین را دارید بهتر است بدانید، از این نوع دوربین بیشتر در زمانی استفاده می شود، که شخص بخواهد تصاویر دوربین مدار بسته را با هم کنترل کند و این امکان را به وی میدهد که با استفاده از قابلیت چرخش، دوربین را به هر سمتی که می خواهد حرکت دهد و هر مکانی را که لازم است زوم کند.

با فشار دادن یک کلید، یک افسر راهنمایی و رانندگی میتواند تصادفات و رانندگان متخلف را شناسایی کنید.در یک شرکت به کمک نظارت با دوربین اهمال کاری کارمندان به حداقل می رسد در نتیجه بهرهوری شرکت بیشتر خواهد شد. این مشاغل مثل فروشگاههای زنجیرهای از این روش نظارتی برای کنترل موجودی و به حداکثر رساندن بهرهوری استفاده میکنند. استفاده از انواعی از این دوربینها در کنترل ترافیک، اهداف صنعتی و پژوهشی نیز متداول است. در این حالت مناطق آسیب پذیر خانه تحت کنترل خواهد بود و امنیت بیشتری فراهم خواهید داشت. در حالت فعال دوربین با ساطع کردن نور مادون قرمز و دریافت انعکاسی آن تصاویر را ثبت می کند. در حالت منفعل دوربین با قوی کردن نور مادون قرمز طبیعی و ضعیف محیط، تصاویر را ثبت میکند. دوربین چرخشی: دلیل نامگذاری این محصولات این است که توانایی چرخش با زاویه 360 درجه در جهات چهارگانه را دارند. نوع ناشی از مادون قرمز امکان ضبط تصاویر در شب با نور کم را فراهم می کند. در فروشگاه اینترنتی هایک لوک پکیج های اقتصادی آماده دوربین مدار بسته با تعداد دوربین های متفاوت با تخفیف های فوق العاده و برای نیاز های شخصی مشتریان آماده شده است .

تعداد دوربینها تنها به پهنای باند سیگنال مرتبط است. فروشگاهها و سایر مکانهای عمومی نیز باید از همین روش برای تخمین تعداد دوربینهایشان استفاده کنند. همراه این دوربین های بی سیم یک دیسک فشرده یا همان CD ارسال می شود که باید این دیسک فشرده را برای نظارت تصویری و دسترسی به دوربین های مدار بسته بی سیم روی کامپیوتر خود نصب کرده و مراحل دسترسی دوربین های بی سیم را انجام دهید . موارد کاربرد این نوع از محصولات زمانی است که دوربین آنالوگ باشد اما در عین حال دو یا چند دوربین باید در اتصال مستقیم با شبکه قرار گیرند. نقض حریم شخصی: در برخی از موارد دوربین ممکن است حریم شخصی افراد را نقض کند و باعث ناراحتی افراد شود. همچنین نگه داری دوربین های آنالوگ، بسیار ساده تر از دوربینهای تحت شبکه است. هارد های تولیدی سیگیت و اسکای نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. در نهایت با اتصال این دستگاه به یک تلویزیون یا مانیتور تصاویر قابل روئت هستند. در مرحله بعد شما باید آی پی ادرس دوربین مدار بسته بی سیم خود را یادداشت کرده و با وارد کردن این کد یا همان (ip address) در هر مرورگری که دلخواه شما باشد مانند : chrome ، internet explorer ، mozila و …