حمل و نقل دریایی و حمل بار با کشتی توسط شرکت بین المللی شنل | transemartlogistics

اینکوترمز توسط اتاق بازرگانی بین‌المللیInternational Chamber Of Commerce تهیه و تدوین شده‌است. به‌همین دلیل، یک تاجر از هر کشور و با هر زبانی می‌تواند از این خدمات به‌صورت یکسان استفاده کند. شما می‌توانید برای بررسی قوانین مربوط به تجارت کالای مورد‌نظر خود از طریق حمل‌و‌نقل دریایی با هانزا، عضو سازمان بین المللی فورواردری، در تماس باشید.

انواع روش های حمل و نقل بار

با شرایط اقتصادی کنونی جامعه، هزینه های حمل با کشتی نیز مانند هر هزینه دیگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال نوع کالا و ماهیت محموله، کرایه حمل با کشتی و همچنین عوارض بندری در مبدأ و مقصد بر روی نرخ حمل با کشتی تأثیرگذار هستند. علاوه بر موارد مذکور باید بگوییم که نوع بسته بندی، هزینه امور مربوط به گمرک، هزینه حمل و نقل داخلی جاده ای و هزینه های مربوط به انبارداری نیز از عوامل تأثیرگذار بر نرخ حمل با کشتی می باشد. لازم به ذکر است بیمه باربری نیز می تواند قیمت حمل با کشتی را برای یک محموله تغییر دهد. بسیاری از کالاها به دلیل طولانی بودن مسیر و یا حجم و وزن زیادی که دارند باید از طریق دریا حمل شوند.

علاوه بر موارد فوق باید بگوییم از آن جایی که کشتی ها ظرفیت بسیار زیادی برای حمل بار دارند در نتیجه حمل با کشتی می تواند یک روش ایده آل برای کاهش آثار زیست محیطی به شمار رود. کشتی هایی که به منظور جابجایی بار استفاده می شوند از طراحی مخصوصی برخوردار هستند. هر کالایی با توجه به مشخصاتی که دارد توسط یک کشتی مخصوص جابجا می شود. حمل بار با کشتی توسط شرکت های معتبر و شناخته شده ای همچون شرکت حمل و نقل دریایی شنل انجام می شود که در کاهش هزینه ها قدم های مهم و برجسته ای برداشته است.

حمل و نقل دریایی و حمل بار با کشتی توسط شرکت بین المللی شنل | transemartlogistics

خسارات خاص آن دسته از خسارات هستند که در شرایط خاص و غیرقابل‌پیش‌بینی به کشتی و محموله‌ها وارد می‌شوند. به عنوان مثال، اگر کشتی در مسیر خود با طوفان مواجه شود و محموله‌ها آسیب ببینند، شرکت بیمه موظف است خسارت وارده به کالا را پرداخت کند. این روش در شرایطی استفاده می شود که یک بندرگاه خاص، دارای محدودیت های ورود و وضعیت های تحریمی باشد؛ به این ترتیب که محموله های کالایی در بین مسیر، از یک کشتی به یک کشتی دیگر، منتقل می شوند. این روش در شرایطی که یک در یک بندرگاه به دلایل مختلفی از جمله ترافیک و کمبود ظرفیت امکان پهلوگیری وجود ندارد نیز انجام می شود.

چگونگی انجام حمل بار با کشتی

حتما نام چارتر را در هواپیمایی های مختلف نیز شنیده اید، چاتر به معنی transemartlogistics اجاره می باشد. این برای زمانی است که حجم و وزن کالایی که باید انتقال یابد زیاد بوده و یا اینکه محموله بسته بندی ویژه ای ندارد و می تواند از کشتی چارتری استفاده کند. روبروی خدمات حمل و نقل در اعماق دریا ، این نوع حمل و نقل کالا در مسافت های نسبتاً کوتاه انجام میشود. این کشتی ها که در مقایسه با کشتی های عمیق بسیار کوچکتر هستند و بعضی اوقات نیز می توانند به داخل کشور سفر کنند ، از اقیانوس عبور نمی کنند بلکه در امتداد ساحل و سایر آب ها حرکت می کنند.

  • مراکز ترانشیپ معمولا نقطه اتصال میان خطوط شمال به جنوب یا شرق به غرب (و بالعکس) محسوب می‌شوند و معمولا انحراف کمی از خطوط اصلی حمل و نقل دارند.
  • از روش کراس استافینگ در شرایط تحریم و بنادر کوچک استفاده می شود.
  • «پادروپین» مارکت‌پلیسِ سرویس‌های پستی برای فروشگاه‌های اینترنتی است و «پادروشاپ» پلتفرمِ مدیریت فروش و ارسال سفارش‌ها برای فروشگاه‌های اینستاگرامی است.
  • این آشنایی تا حدی به این پرسش که کدام‌یک از روش های حمل و نقل دریایی برای حمل بار مورد نظر شما مناسب است، پاسخ می‌دهد.
  • امروزه حمل و نقل دریایی از جمله روش های پرکاربرد در حمل و نقل بین الملل است…