جدیدترینهای «فرش دستبافت»:

فرش های پشمی، قالی های ماشینی و موکت را هم می توانید مانند دیگر فرش ها، با حداقل هزینه در خانه بشویید. پشت فرش را نیز حداقل سالی یک بار، با جاروبرقی تمیز کنید. این روزها و با توجه به گرانی موجود در سطح بازار، قیمت فرش ماشینی بسیار مناسب بوده و امکان تهیه آن را برای افراد با هر توان خرید فراهم کرده است. متقاضیان میتوانند پیش از برگزاری حراج، طی روزهای چهارشنبه مورخ یکم دیماه و شنبه مورخ چهارم دیماه از ساعت ۸ الی ۱۴ جهت بازدید فرشهای مذکور به محل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران واقع در کیلومتر ۱۲ جاده قدیم کرج، بعد از سه راه شهریار، روبروی دپوی ارتش مراجعه نمایند.

به دلیل دوام و استحکام بالا این فرش ها، برای استفاده در مکان های عمومی بسیار مناسب هستند. بنابراین لزومی ندارد از موکت های مدل دار و شیک تر استفاده کنید. مسلما در دکوراسیون داخلی هیچ چیز مانند مدل های شیک قالیچه نمی تواند حس تازگی را در خانه بوجود بیاورد. اگر قصد دارید یک خانه را بازسازی کنید یا برای یک خانه یا آپارتمان جدید دکوراسیون داخلی انجام دهید، خرید یک فرش دستبافت یا فرش ماشینی را حتما در نظر داشته باشید، فرش ها می توانند نقایص خانه را پنهان کرده و زیبایی فضا را افزایش دهند. رایج ترین دسته بندی های بر اساس شانه و تراکم انجام می شود و در این مقاله قصد داریم تا با بررسی ویژگی شانه و تراکم و معرفی انواع فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم نوع کاربرد و تاثیری که محصولات متنوع بر زیبایی دکوراسیون دارند را در حیطه بحث قرار دهیم .

در میان همه شهرها، فرش های ایرانی دستباف اصفهان و تبریز زبانزد بوده و همچنین قدمت تاریخی این شهرها در فرش بافی نیز از سایر شهرها بیشتر است. البته این قدمت و سابقه محدود به این دو شهر نمی شود و شهر های زیادی در زمینه فرش بافی فعالیت داشته و دارند. تاریخچه فرش های قم درست است که به سال های خیلی دور برمی گردد ولی اگر بخواهیم به طور رسمی حساب کنیم به حدود 80 سال می رسد. درست است مواد اولیه ای که در بافت فرش ها استفاده می شود، یکسان است اما از نظر دوام، انواع فرش ها با یکدیگر یکسان نیستند. درحالی که مسئولان سازمانی با پیگیریهای بسیار، موفق به ثبت جهانی فرش یزد شدهاند، اما فرشبافان و دستاندرکاران صنعت فرش دستباف در استان یزد از شرایط این صنعت چندان راضی به نظر نمیرسند.

در صورتی که خریدار فرش دستباف هستید پیشنهاد ما به شما فروشگاه زر فرش می باشد. اگر یکی از این فرشهای مجاور در طول شستوشوی ماشینی رنگ بدهد، این رنگ به فرش شما نیز انتقال پیدا میکند. این هنر از زمان صفویه در اصفهان رواج پیدا کرده است. به طور مثال قالیچه هایی با طرح های سنتی به وفور در آشپزخانه های ایرانی پیدا میشود. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که فرش های پشمی خود را حداقل یک بار در هفته جاروبرقی بکشید.

در این مقاله از سایت کلید املاک به موضوع فرش دستبافت و فرش ماشینی پرداختیم. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه فرش های پوست گوسفندی، پرز بلند و پشمی را بشویید و به آنها ظاهری نو و درخشان ببخشید. فرش های شگی، پرزهای بلند و نرمی دارند که برای دراز کشیدن و خوابیدن عالی هستند اما شستن آنها کمی دلهره آور است. اگر چنین فرشی در خانه دارید و نمی دانید که چطور باید آن را بشویید، نگران نباشید چون امکان شستشوی فرش های پرز بلند در خانه نیز وجود دارد، به شرطی که خیلی مراقب باشید. آنچه مشاهده میکنید مجموعه ای است عظیم و زیبا از با کیفیت ترین فرش های ماشینی ایران شامل تولیدات برترین برندهای فرش ماشینی کشور که عمدتا از الیاف درالون آلمان استفاده میکنند.

در حال حاضر، مجموعه سرای ابریشم با یک مدیریت واحد اداره می شود و یک مقدار شرایط کار متفاوت شده. شرکت دنیای فرش کاشان با ارائه فرش ماشینی در انواع طرح و رنگ و سایز متفاوت از تولیدکنندگانی است که با ارائه فرش ارزان ، فرش های با کیفیت را از طریق فروشگاه حضوری خود و همچنین سایت اینترنتی برای مردم فراهم کرده است. از نظر کیفیت و دوام نیز فرش تبریز سرآمد سایر فرشها است؛ زیرا در بافت این فرش از الیاف مرغوب و البته گران قیمت ابریشم و پشم استفاده شده که در استحکام و دوام فرش بسیار موثر هستند.

سالها بعد این فرش ها به خریداران اروپای غربی فروخته شد و به اشتباه فرش لهستانی نامیده شد و خریداران، این فرشهای زیبا را اشتباها لهستانی قلمداد کردند. را نام برد . هماطور که از نام این فرش ها پیداست، اولین تفاوتی که می توان بیان کرد، تفاوت در تعداد شانه یا همان تعداد گره در هر متر مربع عرض فرش ماشینی است. تراکم طولی فرش (تراکم): به تعداد ردیف پود موجود در یک متر از طول فرش تراکم فرش گفته می شود. امروزه بیشتر در این طرح ها از نقشه لچک و ترنج استفاده می کنند که به لچک و ترنج شاه عباسی معروف است. یزد هم مانند کرمان در گذشته به خاطر تولید شال و پارچه معروف بوده است. فرش های ایرانی به دلایل زیادی در جهان معروف و محبوب گشته اند. بعید است نام فرش دستباف اصفهان شنیده شود و یاد فرش های نائین و کاشان اصفهان در ذهن شنونده شکل نگیرد.

در بافت فرش 1200 شانه به دلیل تراکم بالاتر از مواد اولیه بیشتری استفاده می شود. آخرین عامل تفاوت در انواع فرش ها، تفاوت در قیمت است که این تفاوت ناشی از میزان مواد اولیه مصرفی در بافت فرش ها است. با اینکار فرش پوست شما به حالت نرم و اولیه ی خود برمی گردد! فرش های پوست گوسفندی را می توان به خشکشویی یا قالیشویی برد اما اینکار می تواند هزینه بر باشد. اما در سالهای اخیر با روی کار آمدن دستگاه های پیشرفته کامپیوتری و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، استقبال مردم به انتخاب طرح و نقشه متناسب با هر محیط بیشتر شده است. کیفیت این فرش ها، وابسته به عوامل متعددی از قبیل تعداد گره، رنگ های مورد استفاده و کیفیت نخ است. الیافی که هم از نظر رخ و رنگ بندی زیبا و هم از نظر کیفیت و دوام مطلوب باشد.

فرش های شهر قم نیز از کیفیت و زیبایی برخوردارند و دارای رنگ بندی های خاص و طرح های متنوع می باشند. به عنوان مثال ممکن است برخی از فرش های “پوست گوسفندی” کاملاً مصنوعی باشند. قطع این فرشها کوچک و به صورت ذرع و نیم، پشتی، کناره و خرک فروشگاه آنلاین فرش است. فرش کرک ابریشم: این فرشها که به دلیل قیمت بالا رایج نیستند، پرزی از کرک و چلهای ابریشمی دارند و معمولا جنس چله آنها از پنبه یا کتان است. در کاشان اغلب به فرش، قالی می گویند. از جمله تولیدات درجه یک و فرش اصل فرش ماشینی کاشان می توان به فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه و قالی 1500 شانه اشاره کرد. علاوه بر این ، به دلایل دیگر ، فرشهای فانتزی و مدرن برای فضاهای کاری مناسب هستند که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

شناسایی فرش دستباف خوب برای بیشتر ما کار چندان آسانی نیست، چرا که آموزشی در این مورد به ما داده نشده است. چرا به شستشوی فرش اهمیت دهیم؟ اطمینان از ثبات رنگی میتواند اهمیت زیادی داشته باشد چرا که اگر فرش ثبات رنگی نداشته باشد میتواند به راحتی و با خیس شدن دچار تغییر رنگ شود. از دیگر ایده های طراحی دکوراسیون به سبک سنتی ایجاد نشیمن زمینی است. کسانی که قصد خرید فرش به سبک مدرن فانتزی و جدید را دارند این سوال برایشان پیش میاید که حال فرش دستبافت بخریم یا ماشینی ؟ البته باید بگوییم درمیان همه شهرهای ایران برخی شهرها هستند که در فرش بافی سرآمد هستند و سبک خود را دارند.

نمایشگاه فرش مدد جویان کمیته امداد استان شامل ۲۰۰ تخته فرش دستبافت و ورنی به ارزش ۶ میلیارد و ششصد میلیون تومان از امروز به مدت چهار روز جهت بازدید علاقهمندان دایر است. سجاد نوروزیان، مدیر موزه ملی فرش ایران با اشاره به این نکته که چنین نمایشگاهی سالهای قبل نیز برگزار شده، اظهار کرد: این نمایشگاه در کمیته نمایشگاه های استان بررسی شده و سالها پیش هم سابقه داشته و چیز جدیدی نیست. البته باید بدانید این فرش ها معایبی را نیز دارند که از جمله آنها میتوان به از دست دادن نرمی و لطافت با گذشت زمان اشاره کرد.

فرش طرح دار

یکی از نکاتی که در چیدمان فرش به آن توجه کرد جهت خاب آن است، در این صورت می توان در تمیز نگه داشتن فرش و همچنین زیبایی آن تاثیر گذاشت. فرش 1200 شانه بالاترین میزان تراکم را دارد و به فرش دستبافت شبیه تر است. از این رو فرش های ۷۰۰ شانه با پایین ترین قیمت و فرش های ۱۲۰۰ شانه با بالاترین قیمت به فروش میرسند. برای مثال فرش ۷۰۰ شانه در مقایسه بافرش ۱۲۰۰ شانه قیمت و ارزش کمتری دارد. یکی دیگر از ویژگی های این فرش طرح و رنگ خاص آن است. ماده ی شوینده نباید قلیایی باشد و فاقد آنزیم های بیولوژیکی باشد. قبل از استفاده از هر ماده ی شوینده، ابتدا آن را روی قسمت کوچکی از فرش امتحان کنید. گره های موجود در فرش را با برس مخصوص باز کنید و آن را در وان قرار دهید و با ماده ی شوینده حدود چند دقیقه بشویید.

قبل از شروع به شستن بهتر است به برچسب های مراقبت از فرش توجه کنید. الگوهای آنها هندسی شکل با نقوشی از درخت زندگی به صورت منحنی شکل است. اگر میخواهید فرش دستباف ایرانی را در مکانهای آسیب پذیر قرار دهید، فرشی با رنگها و الگوهای تیره برای پنهان کردن لکهها، انتخاب بهتری است. در فرش حاشیه دار ترنج حاشیههای پهنی دور تا دور فرش را احاطه کرده و نقش اصلی در قالب شکل هندسی، دایرهای و یا بیضی دقیقا در وسط آن قرار دارد و فضای مشخصی از فرش را در بر میگیرد. برای پوشاندن کف اتاق خواب ها با فضای بزرگ می توانید از انواع فرش ها با رنگ های مختلف استفاده نمایید همچنین هیچگونه محدودتی برای طرح و رنگ فرش برای اتاق خواب های بزرگ وجود ندارد. اگر بخواهیم نگاه کلی به فرش های ایرانی داشته باشیم، باید بگوییم که همگی زیبا و جذاب هستند.

در فرش های با تراکم بالا به دلیل استفاده از الیاف نازک تر مجبورند ارتفاع نخ خاب را کمتر کنند تا طرح و نقشه فرش مشخص باشد. این فرش ها هم طبق شرایط و فرهنگ منطقه دارای ویژگی های خاص خود می باشند. در حالت ایده آل، فرش باید به اندازه ای باشد که منطقه مورد استفاده را مشخص کند. این منطقه بیشتر به بافت فرشهای شهری با گرههای نامتقارن شهرت دارد. این طرح های زیبا به صورت دستباف گونه تولید می شوند. تبریز از گذشته های دور مهد تولید و توزیع فرش های دستباف در طرح ها و مدل های متنوع بوده است. این مجموعه در تولید محصولات خود از بهترین دستگاه ها بافت فرش استفاده می کند.

پس از گذشت زمان و پیشرفت هایی در این زمینه اولین گلیم را بافتند و این سرآغازی شد برای ابداع فرشهایی با پرز بلند که هنر پیشرفته تری بود . از نظر تاریخی؛ حدود چهل سال است که انواع طرح فرش ماشینی در ایران تولید میشود و با گذشت زمان عواملی چون طرحهای بسیار متنوع و متفاوت و همچنین قیمت مناسبی که به دلیل سرعت تولید و نوع الیاف و مواد اولیه آنهاست، سبب استقبال زیادی از سوی مردم شده است.