بهترین دوربین مداربسته خانگی کدام است؟

از کابل ترکیبی بهتر است در مسافت های زیر 50 متر استفاده شود . با توجه به کیفیت بالا، این محصول در سیستم های امنیتی مورد استفاده قرار گرفته است. این دوربین ها که در مدل های صدا دار ، میکروفون خور و بی صدا تولید می شوند از کیفیت بهتری نسبت به سیستم های توربو اچ دی بهره مند هستند . کیفیت تصاویر: کیفیت تصاویر ضبط شده باید با حالت آنلاین برابری داشته باشد. این دوربین علاوه بر نصب آسان، قابلیت ضبط با کیفیت بالای تصاویر را نیز دارد. برای انتقال تصویر شما باید حتما از اپلیکیشن های مخصوص دوربین مدار بسته برای انتقال تصویر استفاده کرده و آن ها را بر روی گوشی موبایل یا لپتاپ نصب کنید . همچنین لازم است تا تنظیمات شبکه ی دستگاه برای برقراری ارتباط بین دستگاه و فضای ابری برقرار شود تا بتوانید انتقال تصویر را بر روی موبایل خود انجام دهید. همچنین این کار لازم است تا نوسط یک نصاب حرفه ای انجام شود تا کار تمیز و دقیق انجام شود . این دوربین ها فاقد مقاومت صنعتی لازم هستند.

امکان استفاده از هوش مصنوعی برای عملیات تحلیل تصویر در دوربین هایک ویژن وجود دارد. در جدول زیر لیست ابزار های مورد نیاز برای نصب یک سیستم مدار بسته به صورت کامل قرار گرفته است که می توانید از آن ها در نصب دوربین مدار بسته استفاده نمایید. این نوع دوربین را می توانیم به عنوان یکی از باکیفیت ترین نمونه های دوربین تلقی کنیم. دستگاه دی وی آر : در این سیستم ها دستگاه دی وی ار وظیفه پردازش تصاویر دریافتی از دوربین های مدار بسته و ذخیره ی آن ها را در هارد بر عهده دارند. یکی از انواع این دوربین ها، مدل دام است که برای مکان های مسقف به کار می رود. به کمک این فناوری دوربین دام می تواند در نور بسیار کم نیز فیلم برداری کند. در مکان هایی که سقف کاذب وجود دارند نیز می توان کابل را از بالای پنل های سقف کاذب کابل کشی نمایند. دوربین مدار بسته منازل باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ دوربین مدار بسته بی سیم را چگونه راه اندازی کنیم ؟ بعد ار نصب دوربین لنز دوربین را می توانید در زاویه دلخواهتان قرار دهید . لنز این دستگاه در محیط بسته قرار گرفته است و به همین دلیل امکان خرابی آن کم است.

دوربین مدار بسته: دوربین مدار بسته مهم ترین بخش این سیستم ها است که در کیفیت های متفاوتی تولید شده اند . یکی از این قابلیت های این دوربین، دید در شب با برد نسبتاً بالا است. همچنین این دوربین از ویژگی دید در شب فوق العاده ای برخوردار است. با وجود این که این دوربین تولید یک برند چینی است اما از عملکرد فوق العاده ای برخوردار است. کابل های ترکیبی در مواردی استفاده می شوند که کابل کشی کمتر بوده و این امکان وجود دارد تا تصاویر به همراه برق از طریق کابل برق چسبیده به کابل تصویر برای دوربین ها ارسال شود . اهمیت این موضوع زمانی است که شما دوربین ها را در مکان هایی قرار دهید تا دید کامل نسبت به تمامی زوایای محلی که دوربین های مداربسته در آن نصب می شوند داشته باشد . دید در شب این دوربین ها به تعداد ال ای دی هایی که داخل لنز تعبیه شده است بستگی دارد.

به طور مثال اگر می خواهید برای 10 عدد دوربین مدار بسته پاور مرکزی قرار دهید باید از پاور 12 ولت 20 آمپر استفاده کنید ، یا اگر می خواهید برای هر دوربین به صورت جداگانه برق رسانی کنید باید از آداپتور های 2 آمپر یا یک آمپر استفاده کنید . کابل : کابل های تصویر به چند مدل تصویر تک و ترکیبی تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها در موارد خاصی کاربرد دارند . میکروفون : میکروفون در برخی از موارد برای ضبط همزمان صدا و تصویر در سیستم های امنیتی استفاده می شود. این سوییچ ها در مدل هایی با تعداد ورودی متفاوت تولید می شوند که در نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین مدار بسته بی سیم در واقع به دوربین هایی گفته می شود که قابلیت وای فای (WIFI) یا همان وایرلس را دارند . این دوربین ها توسط کابل های تصویر یا همان RG59 باید به دستگاه های های دی وی ار متصل شوند . یکی از مهم ترین ویژگی های این دوربین، امکان جستجوی هوشمند و برخورداری از دو تکنولوژی U-Cod یا فشرده سازی و تکنولوژی plug and play است. یکی از مهم ترین ویژگی های این دوربین کیفیت عالی تصویر است.

در مرحله ی بعد هنگامی که مراحل کابل کشی را به طور کامل وبا دقت انجام دادید شما می بایست همه ی تجهیزات مربوط به نصب دوربین را تست کنید تا از سالم بودنن همه ی آن ها مطمئن شوید که مبادا در هنگام نصب دوربین مدار بسته دچار مشکل شوید . این دوربین ها در ورودی ساختمان، درب پشتی، پارکینگ، پشت بام، مقابل ساختمان، حیاط، پاگردها و داخل منزل نصب می شوند. در موضوع بهترین دوربین مداربسته به بررسی انواع دوربین مدار بسته می پردازیم. در این مقاله به بررسی بهترین دوربین مداربسته خانگی می پردازیم. در ادامه مقاله قصد داریم بهترین نمونه های دوربین مداربسته را معرفی کنیم. نحوه اتصال این دوربین ها از طریق کابل های شبکه می باشد که در مدل های UTP و SFTP تولید می شوند. معمولا بهترین مکان ها برای نصب دوربین مدار بسته در یک محیط داخلی کنج هر یک از اتاق ها می باشد . اداپتور : در مدل های غیر پی او ای دوربین های مدار بسته شما برای تامین برق این دوربین ها باید از اداپتور های جداگانه برای هر دوربین استفاده نمایید.

سوکت شبکه : سوکت شبکه در انواع متفاوت تولید می شوند که برای اتصال کابل به دستگاه ، دوربین مدار بسته و سوییج مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های تک در مواقعی استفاده می شوند که مسافت دوربین تا دستگاه زیاد است و لازم است تا اداپتور به صورت جدا گانه در کنار دوربین های مدار بسته قرار بگیرند. بر خلاف سیستم های توربو اچ دی که پردازش در دی وی آر ها انجام می شوند در این سیستم ها پردازش در خود دوربین ها انجام می شود.ان وی ار ها در دو نوع پی او ای (poe) و غیر پی او ای هستند که ان وی آر های پی او ای به سوییچ نیاز ندارند ولی ان وی آر های غیر پی او ای به سوییچ نیاز دارند و لازم است تا دوربین ها از طریق سوییچ به دستگاه ان وی آر متصل شوند. اگر می خواهید دوربین مدار بسته خود را در فضای بیرونی نصب کنید بایدد توجه داشته باشید که دوربین ها را از ارتفاع 3 متر به بالا نصب کنید که احیانا دوربین ها در دسترس بعضی افراد سود جو قرار نگیرد .

سیستم های امنیتی چنانچه ، در زاویه بهتر و با کیفیت بهتری نصب شوند می توانند تصویر مناسب تری را برای شما فراهم نمایند. پس از انتخاب محل مناسب برای دوربین های مدار بسته شما باید دوربین ها را در محل دقیق متصل نمایید . این برند به شکل تخصصی در زمینه دوربین های تحت شبکه فعالیت می کند. دوربین مداربسته Dome با اشعه مادون قرمز کار می کند. کابل کشی در نصب دوربین های مدار بسته به دو صورت رو کار و تو کار انجام می شود . در ادامه بحث بهترین دوربین مداربسته خانگی باید بگوییم که دوربین های بولت می توانند به راحتی در محیط های خارجی نصب شوند. در ادامه بحث بهترین دوربین مداربسته خانگی به معرفی یکی از بهترین نمونه های این محصولات می پردازیم. دوربین مدار بسته آنالوگ: در دوربین های آنالوگ انتقال صدا توسط امواج آنالوگ صورت می گیرد. اینکه شما به یک سیستم توربو اچ دی (آنالوگ) و یا یک سیستم تحت شبکه نیاز دارید اولین موضوعیست که در انتخاب دوربین مدار بسته باید مشخص شود . نصب سیستم های مداربسته نیازمند تجهیزاتی است که بنا به این موضوع که شما از سیستم های تحت شبکه و یا آنالوگ استفاده کنید متغیر است .

کیفیت HD کیفیت قابل قبول در میان دوربین های مداربسته است. برای قابل مشاهده شدن تصاویر، سیگنال آنالوگ توسط دستگاه DVR به دیجیتال تبدیل می شود. کیفیت این نوع دوربین ها در دو دسته شبکه و آنالوگ قرار می گیرد. این دوربین ها به صورت آنالوگ، آنالوگ اچ دی و شبکه وجود دارند. دوربین های زیادی وجود دارد که می توانند در لیست بهترین دوربین مداربسته خانگی جای بگیرند. رزرولوشن تصویر: دوربین ها در رزولوشن ها و کیفیت های مختلفی به بازار عرضه می شوند. این نوع دوربین را می توانید با کیفیت تصویرهای 2 تا 8 مگاپیکسلی خریداری کنید. این نوع دوربین از توان ضبط تصویر تا 4K برخوردار است. برند داهوا از سال 2001 تاکنون با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا دوربین های باکیفیتی تولید می کند. مورد استفاده قرار می گیرد، اما این طور نیست. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این دوربین ها به دلیل ویژگی ضد آب بودن در محیط بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند. ضد آب بودن به منزله این نیست که دوربین مورد نظر را در آب غوطه ور کنید. اگر شما بخواهید برای تعداد زیادی از دوربین ها کابل کشی انجام دهید ، همه ی این کابل ها را باید در یک مکان مشخص جمع کرده تا به دستگاه دی وی آر متصل کنید .

دوربین مدار بسته بیسیم: دوربین های بیسیم دوربین هایی هستند که حافظه داخلی دارند و یک فلش مموری داخل آن ها قرار می سایت finecctv گیرد. کابل کشی رو کار نیز توسط ابزار هایی همچون داکت و فلکسی انجام می شوند تا رد سوراخکاری و کندگی بر روی دیوار ها به جا نماند. پس از این موضوع لازم است تا شما مشخص کنید که چه انتظاری از کیفیت دوربین های مدار بسته مورد نیازتان دارید . قصد دارید این دوربین ها را برای نظارت استفاده کنید یا لازم است تا این دوربین ها بهترین کیفیت را با جزییات تمام برای شما فراهم نمایند. کابل : برای سیستم های تحت شبکه لازم است تا از کابل های شبکه که در دو نوع یو تی پی (utp) (که در مدل های کت 5 (cat5) کت6 (cat6) و کت7 (cat7) یافت می شوند) و اس اف تی پی تهیه و استفاده شوند. سپس لازم است تا با توجه به کیفیت دوربین های انتخابی شما دستگاهی متناسب با آن دوربین ها انتخاب شود تا وظیفه پردازش و ذخیره تصاویر را به بهترین شکل ممکن برای شما به انجام برساند.منبع برق درستی را برای دوربین های خود انتخاب نمایید تا بتوانند به بهترین شکل تامین انرژی را با توجه به فاصله های دوربین های شما از دستگاه به درستی انجام دهد .

از نقاط قوت این نوع دوربین ها می توان به حساسیت بسیار زیاد در حسگر تصویر اشاره کرد. برای اینکه امنیت دستگاه بیشتر حفظ شود دستگاه دی وی آر را می توان در داخل رک جای گذاری کرد و درب فلزی آن را قفل نمود . دوربین مداربسته به عنوان یکی از بهترین روش های ایجاد امنیت در محیط زندگی و کار به شمار می رود. از دیگر ویژگی های این نوع دوربین قابلیت دید در شب است. با این قابلیت جدید و مدرن شما می توانید از فاصله های بسیار دور ، در محل کار و یا حتی اگر در کشور های دیگر هستید انتقال تصویر را روی گوش های موبایل ، دستگاه لپتاپ و یا کامپیوتر های شخصیتان دریافت کرده و تصاویر محل فیلم برداری شده را مشاهده کنید . در مقاله بهترین دوربین مداربسته خانگی باید بگوییم بهترین دوربین برای داخل منزل دوربین های دام و برای خارج از مجموعه دوربین بولت است. اگر قصد دارید برای منزل خود دوربین مداربسته بخرید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. این دوبین ها پردازش گر اصلی تصاویر هستند و تصاویر را به همراه صدا در خود پردازش کرده و به دستگاه های ان وی ار متصل می شوند .

دید در شب: بهترین دوربین مداربسته خانگی دوربینی است که قابلیت ضبط تصاویر در شب را داشته باشد. این دستگاه تصاویر را ثبت و ضبط می کند و آن را در یک دستگاه تلویزیون یا مانیتور نشان می دهد. پهنای باند دوربین: پهنای باند دوربین باید استاندارد باشد زیرا در صورت بروز یک اشتباه، ثبت تصاویر متوقف می شود. 8.2 دوربین مدار بسته بی سیم را چگونه راه اندازی کنیم ؟ در حقیقت این دوربین ها نقش نظارتی و حفاظتی را برعهده دارند. این دوربین ها در مدل های پلاک خوان ، مدل های گردان ، مدل های موتورایز و … همچنین بهترین دوربین مداربسته خانگی باید در مکان های مشخص نصب شود. به همین دلیل در محیط های خانگی به کار می روند. به طور مثال اگر دستگاه دی وی آر 16 کانال باشد یعنی شما می توانید 16 عدد دوربین مدار بسته را به آن وصل کنید . یکی از مزایای این دوربین ها این است که زاویه فیلم برداری آن ها مشخص نیست و به همین دلیل سارقان متوجه آن نمی شوند. شما در این مرحله می توانید زاویه ی این دوربین ها را تنظیم نمایید. این نوع دوربین ها از دو زاویه دید مختلف برخوردار هستند.

این دوربین ها میدان دید بالایی در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. دوربین داهوا بدنه ای از جنس پلاستیک دارد که از مقاومت بالایی برخوردار است. این دوربین ها به صورت لوله ای یا استوانه ای هستند و از بدنه ای با جنس فلزی برخوردارند. اگر در فضای بیرونی هم می خواهید کابل کشی انجام دهید باید کابل ها را از داخل لوله فلکسی عبور دهید که بدنه ی آن از پلاستیک و فلز ساخته شده و مقاومت خوبی در برابر باران و برف دارد و مانع از خراب شدن کابل های برق و آتش سوزی آن ها می شود . بولت (Bullet) در زبان لاتین به معنای گلوله یا لوله است. می توان گفت رتبه اول در لیست بهترین دوربین مداربسته خانگی به دوربین سونی ساخت کشور ژاپن می رسد. این دوربین ها از لحاظ کیفیت تصویر محدودیتی ندارند. دوربین مداربسته خانگی داهوا امکان ارائه سیگنال قوی و در دسترس بودن تصاویر از راه دور را با کیفیت فوق العاده ایجاد می کند. بعد از اینکه شما از سالم بودن تجهیزات نصب مطمئن شدید در مرحله ی بعد باید ارتفاع و زاویه ی مناسب برای نصب دوربین مدار بسته را به طور دقیق اندازه گیری و مشخص کنید .

در سایر موارد شما باید از اداپتور های جدا گانه برای هر دوربین استفاده نمایید تا دوربین ها بتوانند انرژی لازم را برای خود به دست بیاورند. یک دستگاه دی وی آر می تواند چندین دوربین مدار بسته را پشتیبانی کند ، به عبارتی دیگر دستگاه دی وی آر برای هر عدد از دوربین های مدار بسته یک ورودی کابل دارد . دوربین های مدار بسته توربو اچ در که از طریق کابل های تصویر ، تصاویر را انتقال می دهند بیشتر برای محیط های کوچک استفاده شده و دوربین های مدار بسته تحت شبکه بیشتر در محیط هایی که ابعاد بزرگتری دارند و یا کاربرد های پیشرفته تری را که از دوربین های تحت شبکه می خواهند کاربرد دارند . دوربین هایی با رزولوشن FULL HD نیز به بازار عرضه می شود. فیش بی ان سی (BNC) : فیش بی ان سی ابزار متصل کردن کابل ها ی تصویر به دستگاه های دی وی ار هستند این فیش های بی ان سی در دو مدل پیچی و پرسی به بازار عرضه می شوند. هایلوک نیز همچون هایک ویژن یک شرکت چینی است اما دوربین های باکیفیتی به بازار عرضه می کند. این دوربین را می توانیم به عنوان یک نسخه مقرون به صرفه هایک ویژن به شمار بیاوریم.

دوربین مداربسته باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ دوربین مداربسته دام چیست؟ دوربین مدار بسته دام در برابر شرایط بد آب و هوایی مقاومت کمتری از خود نشان می دهد. دوربین مداربسته دام از لحاظ کیفیت و ثبت تصاویر مشکل و محدودیتی ندارد. کیفیت نهایی تصویر نیز به این عامل بستگی دارد. این دوربین مدار بسته نیز به عنوان یک برند چینی شناخته می شود. این نوع دوربین از اتصال بی سیم نیز برخوردار است. فیش نری اداپتوری : در کابل های ترکیبی برای اتصال برق دریافتی از پاور های مرکزی به دوربین های مدار بسته از این کابل ها استفاده می شود. درجه حفاظت: دوربینی که از آن استفاده می کنید باید ضد گرد و غبار و ضد آب باشد. می توانید از راه های خیلی دور به صورت آنلاین به دوربین مدار بسته وای فای خود متصل شده و تصویر دوربین ها را به صورت زنده (live) یا به صورت playback مشاهده فرمایید . برخی از دوربین ها به تازگی دارای میکروفون های داخلی هستند که کیفیت خوبی را برای ضبط صدا از خود به نمایش می گذارند. این برند تمرکز خود را در قسمت دوربین های تحت شبکه قرار داده است. دوربین های هامر یکی از بهترین برندها در میان دوربین های مدار بسته خانگی هستند.

توجه داشته باشید که برای راحت شدن و کم کردن متراژ کابل کشی می توانید از کابل ترکیبی برق و کواکسیال استفاده کنید . در این حالت نیاز نیست شما یک بار برای کابل برق و یک بار برای کابل تصویر ، کابل کشی انجام دهید . این برق رسانی به دوربین های مدار بسته را هم می توان به با کابل ترکیبی و هم به صورت کابل برق جداگانه انجام داد . شاید تصور کنید دوربین مداربسته تنها در مکان های خاص همچون اداره ها، کارخانه ها، انبارها و … دوربین مداربسته بولت چیست؟ دوربین مدار بسته تحت شبکه: دوربین مداربسته IP یا دوربین مدار بسته تحت شبکه امواج دیجیتال را انتقال می دهند و تحت بستر شبکه LAN و WIFI کنترل می شوند. بهترین راهکار برای نصب دوربین مدار بسته در فضای بیرونی که سقف نداشته باشد این است که شما اول از همه ، مکان جای گیری دوربین را در روی دیوار مشخص کنید . نام این دوربین از شکل ظاهری آن که گنبدی شکل است گرفته شده است.