با سوء استفاده مجرمان از قطعی برق آفریقای جنوبی، سرقت ها افزایش می یابد

در آفریقای جنوبی، شرکت های امنیتی خصوصی گفته اند که مجرمان از این واقعیت سوء استفاده کرده اند که بسیاری از سیستم های امنیتی خانه و مشاغل در هنگام قطع برق به خطر می افتد.

علاوه بر این، خدمات پلیس داده های جرم سالانه برای دوره 2012/13-2021/22 نشان می دهد که سرقت ها در سال 2015 افزایش یافته است. این سال یک سال بود قطع برق بیشتر (35 روز) نسبت به سال های گذشته.

بنابراین، قطع برق چگونه به افزایش سرقت ها کمک می کند؟

از دو معیار اصلی استفاده می کند – سخت شدن هدف. و نظارت و دید.

نظارت و دید فرض می‌کند که مردم احتمالاً از سرقت از دیگران در مکان‌های عمومی منصرف می‌شوند، جایی که اقدامات آنها به وضوح توسط دیگران دیده می‌شود (“چشم در خیابان”) و ممکن است توسط پلیس شناسایی و دستگیر شوند.

همچنین گزارش هایی از برخی گزارش شده است مراکز تماس فوریت های پلیسی غیر قابل تماس بودن در هنگام قطع برق

بدون راه حل آسان

پاسخ قطعی به این سوال امکان پذیر نیست زیرا مطالعات دقیقی مبنی بر وجود علیت قطعی برق و وقوع سرقت در کشور انجام نشده است. اما می توان به تئوری پیشگیری از جرم و پلیس و مطالعات سایر کشورها نگاه کرد تا بینشی در مورد ارتباط احتمالی قطع برق و سرقت ارائه دهد. این نظریه طرفدار آن است که قطع برق (نیروی برق، Eskom، این موارد را “بارگیری” می نامد) اقدامات پیشگیری از جرم را تضعیف می کند. این به ویژه در شب بسیار زیاد است زیرا این اقدامات تا حد زیادی به روشنایی خیابان بستگی دارد. قطع برق همچنین اثربخشی پلیس را تضعیف می کند زیرا گشت ها و سایر خدمات پلیس محدود می شوند.

برق و جرم و جنایت


بیشتر بخوانید: مدیرعامل Eskom استعفا داد: چرا پیدا کردن یک مدیر جدید برای برق در آفریقای جنوبی به خاموشی پایان نمی‌دهد


بحران حاد انرژی در آفریقای جنوبی بر تمام جنبه های جامعه تأثیر منفی گذاشته است. قطعی برق منظم و طولانی – که شروع شد در سال 2007 همچنین به تشدید سطح فعالیت های مجرمانه به ویژه جرایم خیابانی کمک می کنند. تازه ترین آمار سه ماهه جنایات – تضعیف کرده اند اقتصاد بیمار و امنیت غذایی، همچنین سلامتی و آموزشی عواقب.

یک پیشرفت مثبت بوده است گشت های جامعه را افزایش داد در برخی مناطق متأسفانه، برخی از این اقدامات پیشگیری از جرم اجتماعی منجر به اقداماتی شده است هوشیاری.


منبع: https://theconversation.com/robberies-surge-as-criminals-take-advantage-of-south-africas-power-outages-199106

این پلیس و وزیر پلیس در ماه های اخیر علناً قطع برق را با سرقت و سایر جنایات مرتبط دانسته اند.

این پیشگیری از جرم از طریق تئوری طراحی محیطی مفید است.

قطع برق، به ویژه در شب، به وضوح دید را تضعیف می کند. این از خیلی ها مشهود است گزارش ها افرادی که در هنگام راه رفتن در خیابان ها پس از تاریکی هوا هدف جنایتکاران قرار می گیرند.بیشتر بخوانید: آفریقای جنوبی احساس ناامنی بیشتری می‌کند: آیا برنامه‌های رامافوزا جمع می‌شوند؟


بر اساس داده های ادعاها، شرکت های بیمه ارتباط قوی بین قطع برق و جرایم دارایی در مناطق ثروتمندتر وجود دارد. علاوه بر این، تعداد فزاینده ای از گزارش ها از هر دو بخش ثروتمند و فقیر کشور، قطع برق را به افزایش جرایم بین فردی به ویژه مرتبط می‌دانند سرقت ها.

بررسی های سیستماتیک تحقیقات پلیسی نشان داده است که گشت‌های منظم و قابل مشاهده پلیس، عمدتاً زمانی که در نقاط داغ جرم هدایت می‌شوند، یک مداخله مؤثر در پیشگیری از وقوع جرم هستند. بدیهی است که پلیس نمی تواند در شب هنگام قطع برق به طور رضایت بخشی گشت زنی کند. این کار پلیس آفریقای جنوبی را بیشتر می کند خطرناک.

هیچ جایگزین عملی کوتاه تا میان‌مدتی برای پیشگیری از وقوع جرم وجود ندارد که مقامات در هنگام قطع برق به دنبال آن باشند، به جز معافیت مناطق با جرم بالا از قطعی. این ممکن است در چنین بحران شدید برق ممکن نباشد.بیشتر بخوانید: قطعی برق در آفریقای جنوبی سیستم آب این کشور را خراب کرده است


سخت شدن هدف از اقداماتی مانند درهای قفل شده، دروازه ها، نرده ها، سیستم های هشدار، دوربین های مدار بسته و میله های سارق در داخل و اطراف ساختمان ها برای جلوگیری از مجرمان استفاده می کند. به طور گسترده ای در آن پذیرفته شده است ادبیات جرم شناسی سخت شدن هدف پتانسیل کاهش خطر حمله به خانه و سرقت های تجاری را در برخی زمینه ها دارد. این اقدامات به طور ایده آل باید با سایر مداخلات پیشگیری از جرم ترکیب شود.

(این) تأثیر نامطلوبی بر ارائه خدمات در SAPS دارد … بر روی کلیه عملیات ارتباطی و شبکه، از جمله ثبت پرونده های پرونده … تعدادی از ایستگاه ها در شب نمی توانند کار کنند زیرا چراغ وجود ندارد …

بدیهی است که قطع برق به افزایش قابل توجهی در همه دسته‌های سرقت – برای ژوئیه تا سپتامبر 2022 – در مقایسه با مدت مشابه در سال 2021 افزوده است.

با این حال، سرقت ها در این کشور شایع تر است مناطق شهری فقیرتر در کشوری که ساکنان آن نمی توانند چنین سیستم های امنیتی را نصب کنند. و بیشتر سرقت ها در فضاهای عمومی.


این می تواند شامل حضور مردم در منطقه، یا انجام فعالیت های عادی روزانه خود یا گشت زنی فعال و وجود دوربین های مدار بسته باشد. روشنایی در فضاهای عمومی، به ویژه در شب، یک نیاز ضروری برای دید و نظارت موثر است. مطالعات از کشورهای دیگر نشان داده اند که نورپردازی خیابان ها و دوربین های مدار بسته در کاهش سرقت ها موثر است.

در پاسخ به الف سوال پارلمانی بهکی سل، وزیر پلیس، در مورد تأثیر قطع برق بر کار سرویس پلیس آفریقای جنوبی (SAPS) پاسخ داد: