این دستگاه روتر اینترنت شما است

PoE مخفف Power Over Ethernet است و این یک استاندارد جهانی برای ارسال قدرت به دستگاه های تحت سایت finecctv شبکه IP است. بسیاری از دوربین های مدار بسته قابلیت انتقال تصویر دستگاه DVR را ممکن میکنند. دستگاه DVR تان میتواند چند دوربین مداربسته را مدیریت کند و به شما این امکان را میدهد تنها با یک دستگاه تصویر تمام دوربین های مدار بسته را ضبط کنید. این دستگاه روتر اینترنت شما است. عبور دادن کابلها نیاز به سوراخ کردن یک سوراخ در دیوار و سپس عبور دادن کابل از میان دیوارها به سمت دستگاه DVR از طریق فضاهای باز موجود در خانه و معمولاً زیر شیروانی دارد. برای راهاندازی یک سیستم نظارت تصویر حرفهای، میتوانید کابلها را از داخل دیوارها رد کرده و یا از داکت استفاده کنید. میتوانید کابلها را از زیر فرش و دیگر وسایل رد کنید. آنها دارای پورتهای مختلفی هستند و برای تامین برق دوربینهای نزدیک به هم یا دوربینهایی که نزدیک پریز نیستند مانند دوربینهای اتاق زیر شیروانی، عالی میباشند.

تقریبا تمام دوربینها دارای یک آداپتور برق هستند که به پریز معمولی دیوار وصل میشود. بطور مثال اتاق شیروانی مکان مناسبی برای قرار دادن تجهیزات سیستم نظارت تصویر است.معمولا تنها یک دستگاه DVR برای تمام دوربین های مدار بسته نصب شده کافی است. اگر به نصب یک سیستم دوربین مداربسته ی کوچک و خانگی نیاز دارید معمولا خرید سیستم نظارت تصویر بصورت پکیج آماده ارزان تر، مقرون بصرفه تر و راحت تر است. اگر یک مجموعه نظارتی کامل را خریداری کنید، ضبط کننده DVR معمولاً همراه با دوربین می باشد. در صورت وجود، آدرس IP دوربین خود را (برای مثال 192.168.0.5) یادداشت کنید، این شماره را میتوان در هر مرورگری تایپ کرد تا بتوان دوربین را از راه دور مشاهده کرد. استفاده از کابلهای بی ان سی ساده است، آنها در هر دو طرف یکسان هستند و آنها را به راحتی میتوان با پیچاندن سرپیچ در انتهای آن و قفل کردن در محل خود به پورت مناسب وصل کرد. و همچنین عبور سیم از سقف های کاذب , کناف , دو پوش , زیر نما یا زیر زمین سیم کشی را کاملا از دید مخفی کرد .

همچنین اطلاعات مربوط به سابنت ماسک زیرشبکه ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ و دروازه IPV4 است که هنوز پیکربندی نشده است و نشان می دهد: ۰.۰.۰.۰ وجود دارد. بسیاری از مارک های مختلف تحت شبکه IP دوربین وجود دارد، اما روند پیکربندی شبیه به همه آنها است. استفاده از فیش های بی ان سی آسان است و با چرخاندن پیچی که در انتهای فیش BNC قرار دارد، به پورت متصل شده قفل میشود. دستگاه NVR (ان وی آر یا Network Video Recorder که برای سیستم دوربین های مداربسته شبکه استفاده میشود) و دستگاه VCR (وی سی آر برای سیستم دوربین های مداربسته آنالوگ استفاده می شود) نیز برای خرید در دسترس هستند. تجهیزات نظارتی با استفاده از رابط بی ان سی وصل میشوند. توجه داشته باشید که به کدام ورودی وصل میکنید، این ورودی است که باید برای مشاهده تصاویر ویدئویی دوربین در DVR تنظیم شود. نصب دوربین مداربسته در منزل موجب افزایش سطح امنیت شده و این امر نیز باعث میشود فرد با خاطری آسوده هنگام سفر و دوری از خانه، به مشاهده و بررسی تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته و ذخیره شده روی دستگاه DVR (با استفاده از تکنولوژی انتقال تصویر) بپردازد.

قبل از نصب پکیج دوربین مداربسته، از سلامت تمام تجهیزات از جمله کابلها و فیشها، دستگاه DVR، دوربین های مدار بسته، مانیتور یا تلویزیون اطمینان حاصل کنید. اگر میخواهید گام بعدی شما برای انتقال تصویر دوربین و یا دستگاه هایک ویژن به تلفن همراه، فقط مقاله را بخوانید نحوه دسترسی به DVR هایک ویژن از تلفن همراه. همراه دوربین های مدار بسته بیسیم (به این دوربین های مدار بسته وای فای یا وایرلس نیز گفته میشود) دیسک فشردهای (CD) ارسال میشود، که باید برای نظارت و دسترسی به دوربین مداربسته وایرلس این دیسک را روی کامپیوتر خود نصب کنید. تا زمانی که دوربین را با اطلاعات دروازه درست (همانطور که قبلا توضیح داده شد) پیکربندی کنید، قادر به ارسال و دریافت بسته از اینترنت خواهد بود، با این حال شما باید مراحل زیر را برای پیکربندی تلفن همراه خود برای آن انجام دهید… هنگامی که شما یک دوربین مداربسته تحت شبکه IP خریداری می کنید، لازم است که آن را در شبکه خود تنظیم کنید تا کار کند ولی گاهی اوقات این کار برای مبتدیان یا کاربران بی تجربه ممکن است دلهره آور باشد.

اگر دوربین تحت شبکه IP شما به طور صحیح به شبکه شما متصل باشد ممکن است یک IP از روتر شما دریافت کند. وقتی قصد سیم کشی برای تعدادی زیادی دوربین مداربسته را دارید، به مکانی احتیاج دارید که تمام کابلها در آنجا جمع شده و به دستگاه DVR متصل شوند. برای مشاهده و ضبط تصویر دوربین های مدار بسته تان نیاز به یک دستگاه DVR دارید. اما برای مشاهده تصویر دوربین مدار بسته با کیفیت بالاتر، از کابلهای HDMI، کابل کواکسیال (AV) و کابل VGA استفاده میشود. با مطالعه ادامه این مطلب به احتمال قوی می توانید سیستم دوربین مدار بسته خود را نصب و راه اندازی کنید ولی این را مد نظر داشته باشید با کمی هزینه بیشتر می توانید از یک نصاب حرفه ای جهت نصب دوربین مدار بسته استفاده کنید و اطمینان داشته باشید دوربین های شما بصورت استاندارد , اصولی و تمیز نصب خواهد شد . شما میتوانید هر قطعه را به صورت جداگانه خریداری کنید، اما خرید سیستم های امنیتی به صورت بسته ای معمولا ارزان تر و راحت تر است. اولین چیزی که باید انجام دهید اینست که دروازه دوربین را پیکربندی کنید، که اساسا بدان معنی است که شما به دوربین بگویید که دستگاه چه زمانی باید به اینترنت بفرستد اطلاعات تصویر خود را.

این بدین معنی است که شما برای راه اندازی هر دوربین تنها به عبور یک سیم نیاز خواهید داشت. یک نقشه ی جانمایه دوربین مدار بسته تقریبی از خانه خود تهیه کنید و یا نقشه های موجود را پرینت کنید و جاهایی که می خواهید دوربین قرار گیرد را علامت گذاری نمایید. نظارت کردن بر هر متر مربع از خانه هم گران و هم ناکارآمد است، بنابراین باید مناطقی که بیشتر نیاز به نظارت دارند را در اولویت قرار دهید. نظارت تک تک نقاط توسط دوربین هم گران است، هم غیر ضروری. ایده این است که از این نرم افزار برای پیدا کردن دوربین تحت شبکه خود در شبکه استفاده کنید. ایده این است که دوربین آیپی شما می تواند همین کار را انجام دهد. ترانس های برق به شما اجازه میدهد تا دوربینهای خود را از طریق یک خروجی در دیوار به برق متصل کنید. چک کنید که دوربین مداربسته، دستگاه DVR و نمایشگر به منبع تغذیه برق متصل و تمام دستگاهها روشن باشند.

به عنوان مثال، شبکه کامپیوتری شما به عنوان ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ پیکربندی شده است، دوربین آیپی IP می تواند از IP 192.168.1.2 یا چیزی شبیه به آن استفاده کند، تا زمانی که آیپی IP توسط دستگاه های دیگر در شبکه استفاده نشود. شما پس از نصب سیستم دوربین مدار بسته در محل شرکت یا فروشگاه خود می توانید نظارتی همه جانبه بر نوع رفتار و برخورد با دیگر پرسنل و مراجعه کنندگان , لحن صحبت و یا اشتباهات آن ها داشته باشید و در نهایت با استفاده از این نظارت راندمان کاری خود را بالا ببرید. در این مقاله، با توجه به SADP که به شما اجازه می دهد تا چندین دوربین IP را در شبکه پیکربندی کنید، فقط باید آن را دانلود و نصب کنید. روی نوار جستجوی ویندوز کلیک کنید، CMD را تایپ کنید و Command Prompt را کلیک کنید. مشاهده از راه دور: بسیاری از دوربینهای پیشرفته توانایی پخش فیلم بر روی گوشی یا لپ تاپ را در هر نقطه از جهان ارائه میدهند، که امکان کنترل خانه را از طریق یک برنامه یا اپلیکیشن فراهم میکند.

بعضی سیستمها تصویر تمام دوربین های مدار بسته را با هم نشان میدهد، ولی بعضی امکان مشاهده و نظارت را بصورت تک تک میدهند. دی وی ار تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته را دریافت کرده و به یک مانیتور یا تلویزیون ارسال می کند. علاوه بر این در مقاله، نحوه پیکربندی دسترسی از راه دور برای یک دستگاه دی وی ار هایک ویژن را آموزش می دهد، همچنین برای دوربین های تحت شبکه کار می کند. برای اطمینان از انتخاب بهترین دوربین های مداربسته و دستگاه DVR (دی وی ار) میتوانید از سیستم مشاوره رایگان فروشگاه اینترنتی دیاکالا استفاده کرده و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. کابل هر دوربین مداربسته را به یک ورودی دستگاه DVR متصل کنید. توجه داشته باشید که هر دوربین را به کدام ورودی متصل میکنید، این ورودی است که باید برای مشاهدهی تصاویر دوربین انتخاب کنید. سیستم شما باید حداقل دارای یک تا سه دوربین، یک DVR (ضبط کننده ویدئویی دیجیتال)، کابل ها (کابل های سیامی و BNC) و سیم های برق مناسب باشد. شما می توانید یک نماد برق نزدیک به دوربین تحت شبکه IP می ببینید؟

اگر این کار را نکنید، می توانید دوربین را با آدرس آی پی پیش فرض آن که ۱۹۲.۰.۰.۶۴ است پیدا کنید. اگر شما نمی دانید که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم، من بسیار به شما توصیه می کنم مقاله را بخوانید: POE چیست؟ همه چیز هست اکنون شما تمام اطلاعاتی در مورد چگونگی پیکربندی راه اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه خواهید داشت. برای پیکربندی دوربی تحت شبکه شما لازم است که از یک مرورگر وب مانند Internet Explorer استفاده کنید یا از یک نرم افزار مانند دانلود نرم افزار SDAP هایک ویژن استفاده کنید. ابزار و یا نرم افزار SADP را در رایانه خود دانلود و نصب کنید و فقط آن را برای شروع فرایند پیکربندی دوربین مداربسته تحت شبکه باز کنید. فقط با کلیک بر روی لینک برای دانلود و نصب افزونه و شما قادر خواهید بود به دیدن دوربین زنده در حال پخش مستقیم در مرورگر. کارشناسان ما آماده راهنمایی شما عزیزان هستند. با کارشناسان نصب دوربین مداربسته دیاکالا تماس بگیرید. کنترل تردد سرویس کار ها ع نظافت کار ها , مامورین قرائت کنتور و پیک ها از دیگر اهداف نصب دوربین مدار بسته در مجتمع های مسکونی است .

یکی از مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته وایرلس (بی سیم یا وای فای)، امکان نصب آن بدون نیاز به ایجاد حفره روی دیوارهای خانه برای سیم کشی می باشد. نظارت بر نحوه کارکرد پرسنل , تشخیص خاطی در وقایع پیش آمده , کنترل موجودی انبار و ورود و خروج کالا , کنترل و نظارت بر بخش های اداری و مالی از مهمترین اهداف نصب دوربین مداربسته در محیط های صنعتی و تولیدی است. دروازه پیش فرض IP روتر است، به این معنی که کامپیوتر شما دارای چنین اطلاعاتی است و دلیل آن می تواند به اینترنت (با ارسال بسته ها به روتر) برسد. اما شاید شما تعجب می کنید که چگونه دسترسی از راه دور به دوربین از اینترنت. برای دسترسی به دوربینها باید دستورالعملهای روی صفحه نمایش را دنبال کنید. اگر این اولین بار است که شما در حال تلاش برای دسترسی به یک دوربین هایک ویژن هستید، مرورگر شما از شما درخواست نصب یک افزونه را می دهد (تصویر زیر را ببینید).

من آن را در آنجا قرار داده ام تا به شما بگویم که دوربین از UTP (کابل شبکه) پشتیبانی می کند، بنابراین نیازی به برق اضافی وجود ندارد. اتاق زیر شیروانی، دفاتر و روتر اینترنت همگی مکانهای خوبی برای قرار دادن سیستم نظارت هستند. دوربین را در زاویه مورد نظر خود قرار دهید. است. اگر نمی خواهید دوربین تحت شبکه IP را در اینترنت داشته باشید، فقط اطلاعات دروازه IPV4 را نادیده بگیرید، اما اگر این مورد باشد. وقتی تعداد دوربین مورد نیاز تان را جمع بندی کردید، باید دقیقا نوع دوربین مداربسته ای که احتیاج دارید را مشخص کنید. این به این معناست که مشخص کنید در چه مکان هایی نیاز به کنترل و نظارت تصویر دارید و در هر محل چقدر شفافیت و کیفیت تصویر مهم است. به جز در شرایطی که تصمیم به نظارت بر یک ناحیه ی بزرگ داشته باشد، دوربین های بی سیم قابل نصب بر روی دیوار نیازهای شما را برآورده میکنند.

رای برای جایگزینی سوئیچ با یک روتر، در این مورد، شما باید از یک منبع تغذیه به دوربین استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که دوربین مداربسته تصویر تمام ورودیها و خروجیهای موجود در اتاق را پوشش داده و نزدیک به یک منبع انرژی برق مانند پریز برق است. بررسی کنید که دوربین، DVR و مانیتور به منبع برق متصل شده و روشن شدهاند. دوربین مداربسته بیسیم را به کامپیوتر خود متصل کنید. گام بعدی این است که دستور پیکربندی (ipconfig) را تایپ کنید تا اطلاعات مربوط به آدرس آیپی و دروازه کامپیوتر شما را نمایش دهد، برای جزئیات بیشتر به تصویر زیر مراجعه کنید. خوب، اولین چیزی که می خواهم نشان دهم این است که چگونه یک دوربین تحت شبکه IP می تواند بخشی از شبکه شما باشد. تصویر نشان می دهد که ابزار تنظیمات دوربین تحت شبکه SDAP هایک ویژن را در شبکه یافته و IP آن ۱۹۲.۰.۰.۶۴ است، پورت ارتباطی ۸۰۰۰ است. اگر آداپتور برق دوربین مداربسته در جعبه ارسالی موجود نیست، و یا شکسته است، با محلی که دوربین مداربسته را خریداری کردهاید تماس بگیرید.

مطمئن شوید جعبه برقی که تهیه میکنید برای تامین برق به تمام دوربینها به اندازه کافی بزرگ است. مطمئن شوید که کابلها محکم وصل شدهاند و ورودیهای صحیح را برای DVR و مانیتور انتخاب کردهاید. شما همچنین میتوانید کابلها را با استفاده از یک منگنه کوب به دیوارها یا قرنیزها محکم کنید. در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چگونه دوربین تحت شبکه آیپی IP خود را پیکربندی کنید. ضبط کننده های تحت شبکه (NVR) و ضبط کننده های آنالوگ (VCRs) نیز برای خرید در دسترس هستند که همانند یک DVR کار می کنند، و به جای هارد دیسک دیجیتالی از سیگنال های اینترنتی (NVR) یا نوارهای خالی (VCR) برای ضبط استفاده می کنند. این مکان باید جایی باشد که به راحتی قابل دسترس باشد و بتوانید به راحتی از هر نقطه در خانه به آنجا سیم کشی کنید. پس از پیکربندی آدرس دوربین تحت شبکه هایک ویژن، فقط یک مرورگر وب مانند Google Chrome ،Mozilla Firefox یا Internet Explorer را باز کنید و آدرس IP آیپی دوربین را در نوار آدرس تایپ کنید. فقط در صورتی که نمی دانید چگونه اطلاعات کامپیوتر یا دروازه (روتر) خود را پیدا کنید، می توانید از دستور فرمان برای پیدا کردن آن استفاده کنید.

با اینکه میتوانید تمام بخشها را به صورت جداگانه خریداری کنید، اما خرید یک مجموعه نظارتی کامل معمولا ارزانتر است و راحتتر نصب میشود. قبل از نصب کردن هر چیزی مطمئن شوید که کابل ها، ضبط کننده ها، دوربین ها و مانیتور کار می کنند. پس از آن هر ناحیه را کنترل کنید تا مطمئن شوید که توسط چیزی مسدود نشده و بهترین دید ممکن فراهم می شود. مهم: شما باید آیپی IP دوربین را تغییر دهید تا در همان محدوده آدرس IP کامپیوتر خود کار باشد. شما می توانید در ابزار SADP ببینید. فقط دوباره ابزار SDAP هایک ویژن را باز کنید و دروازه IPV4 را با آدرس آی پی روتر خود پیکربندی کنید (تصویر زیر را ببینید). از کابل ترکیبی بهتر است در مسافتهای زیر 50 متر استفاده شود. میتوانید کابلها را در زیر فرش نیز پنهان کنید اما آنها را بچسبانید تا بطور تصادفی حرکت نکنند. در مجتمع مسکونی : لابی , ورودی اصلی , پارکینگ ها , اتاق حراست . همچنین با نظارت بر نوع تردد خودرو ها در پارکینگ چشم ناظری بسیار دقیق برای خودرو ساکنین محسوب می شود. خوب، حالا شما دوربین تحت شبکه هایک ویژن خود را در شبکه محلی فعال کرده اید.