اگر قرار است دوربین‌های نظارتی در یک راستا باشند، قوانین باید همگام با تکنولوژی باشد

شواهد حکایتی زیادی وجود دارد که نشان می دهد پشتیبانی از دوربین های عمومی با هدف کشف جرم و تضمین امنیت عمومی استفاده می شود. اما نکته اینجاست که در عمل غیرممکن است که به دوربین نگاه کنید و بدانید پشت لنز چه اتفاقی می افتد، آیا کسی در حال تماشای آن است، آیا تصویر شما با آژانس های دیگر به اشتراک گذاشته می شود یا حتی اگر دوربین روشن باشد. این مهم است. به عنوان اعضای جامعه، ما افرادی هستیم که تحت نظارت قرار می‌گیریم، این داده‌ها و شباهت‌های شخصی ما است که توسط این سیستم‌ها ضبط و استفاده می‌شود، بنابراین باید به ما گفته شود برای چه چیزی و توسط چه کسی.

این استراتژی بهترین روش را در مورد نحوه استفاده سازمان‌ها از دوربین‌ها، مانند الزامات فنی استاندارد شده برای اطمینان از کیفیت کافی فیلم برای استفاده به عنوان مدرک در دادگاه، و الزامات آموزشی و شیوه‌های مورد انتظار برای اپراتورهای دوربین تشویق می‌کند، بنابراین عموم مردم می‌توانند از نحوه سیستم‌ها اطمینان داشته باشند. استفاده می شود. این قانون بر رعایت قانون، به ویژه در رابطه با پردازش داده ها تأکید می کند و فعالیت های مشارکت عمومی را برای اطمینان از درک بهتر عمومی از استفاده از دوربین مدار بسته، ترویج می کند. جنبه دیگری که بر آن تاکید شده این است که سازمان‌هایی مانند مقامات محلی، پلیس، نصب‌کنندگان دوربین‌های مدار بسته تجاری، ارگان‌های بخش خصوصی و تنظیم‌کننده‌ها برای استفاده بهتر از فیلم‌های دوربین مداربسته و شبکه‌های دوربین با یکدیگر همکاری کنند.

اما استراتژی محدودیت هایی دارد. اولاً، همه دوربین‌ها تابع مقررات نیستند – دوربین‌هایی که در املاک مسکونی و تجاری هستند تحت پوشش قرار نمی‌گیرند، و نه دوربین‌هایی که توسط NHS اداره می‌شوند. از چنین اپراتورهایی خواسته می شود که به “پذیرش کنندگان داوطلبانه” کد تبدیل شوند. دوم، سؤالاتی در مورد اینکه آیا کمیسیونر قدرت اجرای مقررات خود را در مورد ارائه دهندگان دارد یا خیر، و عواقب عدم انجام این کار چه خواهد بود – هیچ مجازات آشکاری وجود ندارد که توسط کمیسیونر اعمال شود. سوم، از آنجایی که یک کمیسر اطلاعات نیز در این زمینه صلاحیت دارد و همیشه مشخص نیست که چه کسی اختیار اولیه مربوط به مقررات دوربین ها را دارد.

این فقط تعداد زیاد دوربین ها نیست که نگران کننده است. سیستم های مختلف که توسط بسیاری از بخش های دولتی و سازمان های خصوصی به صورت تکه تکه و تکه تکه در 20 سال گذشته به کار گرفته شده اند، قابلیت های فنی بسیار متفاوتی را ارائه می دهند و به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. عدم استانداردسازی و آگاهی عمومی محدود در مورد اینکه دوربین های مداربسته چه قابلیت هایی دارند و چه کاربردی دارند وجود دارد. با توجه به پیشرفت‌هایی که در فناوری تشخیص چهره و ردیابی حرکت صورت گرفته است، این امر به ویژه مهم است.

در حالی که انتشار این استراتژی نشان می‌دهد که تلاش‌های هماهنگ بیشتری برای نظارت بر نحوه استفاده از دوربین‌های مداربسته در آینده انجام خواهد شد، نمی‌توانیم این نکته را نادیده بگیریم که در عین حال فناوری به طور مداوم در حال حرکت است. به احتمال زیاد شاهد افزایش دوربین‌های بدنه‌ای که توسط کارمندان دولتی و دوربین‌های نظارتی استفاده می‌شوند همراه با نرم‌افزار پردازشی پیچیده که امکان تشخیص چهره، ردیابی افراد و حتی تشخیص رفتار را فراهم می‌کند، خواهیم بود.

همچنین نگرانی هایی در مورد سوء استفاده از دوربین ها وجود دارد، به عنوان مثال اپراتورهای دوربین از موقعیت خود سوء استفاده می کنند فضول یا سود تجاری. یا دوربین هایی که این کار را انجام می دهند کمی برای جلوگیری از جرم، جایی که کیفیت تصویر بود برای استفاده در دادگاه بسیار ضعیف است، یا حتی مواردی که دوربین هایی که می توانستند فیلم های حیاتی تهیه کنند، بودند برای صرفه جویی در هزینه خاموش شد. با پیشرفت فناوری دیجیتال، مانند تشخیص چهره، مشکلاتی نیز در مورد آن وجود دارد حفظ حریم خصوصی، به اشتراک گذاری داده ها و پروفایل و “اثر سرد” احتمالی که این امر بر جامعه خواهد داشت.

دوربین های فرسوده بدن در میان دوربین های خدمات عمومی در حال افزایش است.
پلیس وست میدلندز، CC BY-SA

این مسئولیت کمیسر دوربین های نظارتی است که اطمینان حاصل کند که دوربین های نظارتی مطابق با قانون عمل می کنند و به مردم اطمینان می دهند که استفاده از آنها به نفع جامعه است.

اولین مقررات جهانی

گفته می شود که بریتانیا بیش از هر کشور دیگری در جهان دوربین های نظارتی دارد. این افزایش دوربین های مدار بسته باعث شد تا دولت اقدام به ایجاد یک کمیسر دوربین های مدار بسته مسئول نظارت بر حکومت آنها – تنها کشوری در جهان که این کار را انجام می دهد. در اولی دیگر، کمیسر اکنون یک را منتشر کرده است استراتژی ملی انگلیس و ولز تعیین نحوه عملکرد دوربین مدار بسته و اطمینان از استفاده از دوربین ها در جهت منافع عمومی.

در آینده، فرآیندهای دوربین‌های نظارتی مبهم‌تر، پیچیده‌تر و به طور بالقوه با داده‌های منابع مختلف، از جمله رسانه‌های اجتماعی یکپارچه‌تر خواهند شد، به این معنی که تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی باید بررسی شود و چه کسی نظارت فشرده را تعیین می‌کند، توسط داده‌های بزرگ و الگوریتم‌ها تعیین می‌شود. هر چارچوب نظارتی که با سرعت تغییرات مطابقت نداشته باشد یا نتواند به زودی بی ارزش خواهد شد.


منبع: https://theconversation.com/if-surveillance-cameras-are-to-be-kept-in-line-the-rules-will-have-to-keep-pace-with-technology-74271

شیوع روزافزون دوربین‌ها و درک بیشتر از روش‌های متعددی که ما تحت نظر قرار می‌گیریم، باعث شده بسیاری از افراد – از جمله کمیسر فعلی، تونی پورتربرای ابراز نگرانی از اینکه بریتانیاراه رفتن در خواب به حالت نظارت“. این سؤالات مهمی را در مورد اینکه آیا می‌توانیم مطمئن باشیم که همه این دوربین‌ها به گونه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند که عموم مردم آن را تأیید می‌کنند، مطرح می‌شود – و اگر نه، آیا مقررات می‌تواند اپراتورهای دوربین‌های مداربسته را وادار به انجام این کار کند.

با گرد هم آوردن تمام عناصر مربوط به نظارت دوربین در یک ابتکار منسجم، این می‌تواند منسجم‌ترین رژیم حاکم بر دوربین در جهان باشد – رژیمی که در مورد نیز کاربرد دارد. دوربین های فیلمبرداری بدنه، دوربین های تشخیص خودکار شماره پلاک (ANPR).، و پهپادهای هوایی.