انواع دوربین مداربسته + 11 مدل با بررسی مزایا و مشخصات

طراحی زیبا به معنای تناسب آسان است. نصب دوربین مداربسته در منزل برای مدتزمان استفاده طولانی سودمند است. با وجود انواع مختلف دوربین مداربسته در بازار، اکنون راه حلهای متنوعی برای هر صنعتی وجود دارد. نکتهای که به ذهن ما میرسد تعداد انواع آنها برای نصب دوربین مداربسته است. ظاهری باکیفیت، مرتب و نصب کمتر. بهتر است هنگام نصب در قسمت عمودی یا دیواری برای پوشش سطح وسیع استفاده شود. این دوربین عالی برای نظارت بر خیابان و جاده در هنگام نزدیک شدن به ساختمان خود است. سیستمهای دوربین مدار بسته در نظارت بر حرکات اطراف ساختمان خوب هستند. با نظارت بر تمام حرکات آنها، زمان بسیار بهتری برای تمرکز بر ایمنی در اطراف خانه یا محل کار خود دارید. با این حال، این نوع دوربین مدار بسته خروجی ضعیف و کیفیت سنتی را نمایش میدهد. این منجر به عمر بسیار ضعیف دوربین میشود و باید در طول زمان تغییراتی را انجام دهید. حتی زمانی که دوربین از راه دور کنترل نمیشود، میتواند منطقه بسیار بزرگتری را پوشش دهد و کار بسیاری از دوربینهای ثابت را انجام دهد. یکی از راههای جلوگیری از این امر دور نگه داشتن دوربین از مناطقی است که سطح گرما میتواند بهسرعت تغییر کند مانند پنجرهها یا دریچههای گرمایش.

نقطهضعف آنها این است که نمیتوانند بسیاری از مناطق را پوشش دهند، آنها در منطقهای که میتوانند پوشش دهند، بسیار محدود هستند. اگر یک نگهبان دارید که پخش زنده ویدیویی را در تلویزیون نظارت میکند، این یک انتخاب ایده آلی است. که در این مقاله به محبوب ترین های آن ها که جنبه عمومی دارند و به برند خاصی وابستگی ندارند اشاره کردیم. نرم افزارهای شرکت Axxon Soft در دو سطح با نام های Axxon Next و Axxon Intellect ارائه می گردد. این نرم افزار توانایی کار با بیش از ۴۰۰۰ برند مختلف را دارد و علاوه بر آن دارای ویژگی های خاصی است که در سایر VMS ها یافت نمی شود. بنابراین اگر کسی از آنجا عبور کند، پیکسلها اسکن میشوند و هشدارهای حرکتی فعال میشوند. این نوع دوربینها در گونهها و اندازههای مختلفی مانند ساعت دیواری، دکور خاص کوچک و انواع وسایل خاص، تولید میشوند. این یک فضای عدم اطمینان برای دزدان یا خرابکاران احتمالی ایجاد میکند، که از همه جهات نزدیک میشوند. یکی از نکات منفی دوربینهای مادونقرمز، این است که در طول زمان بهطور مداوم میدرخشند.

دوربینهای مادونقرمز یکی از بهترین انواع دوربینها برای نظارت هستند. علاوه بر این، در طول سالها، قیمت دوربینهای مدار بسته کاهش یافته است و تقریباً برای همه خانوادهها مقرون به صرفهتر شده است. بنابراین این انتخاب ایده آل برای کسانی است که نیاز به ضبط بسیار مطمئن در تاریکی کامل دارند. در شرایط نور کم به خوبی کار میکند. به این معنی که در شرایط نور کم به خوبی عمل نمیکند. بدنه از دوربین در برابر عناصر نظارت خارجی محافظت میکند. این بهترین دوربین مداربسته، برای مشاهده از راه دور است. این مدل از انواع دوربین مداربسته، برای افرادی که میخواهند منطقه بزرگتر و طولانیتری را پوشش دهند، چالشبرانگیز است. میتوان از هر نقطه از جهان از طریق یک دستگاه هوشمند مانند رایانه شخصی، لپ تاپ یا تلفن همراه مشاهده کرد. همین امروز با ما تماس بگیرید یا برای قیمت مشاوره رایگان درخواست دهید. با این حال، ابزارهای بیسیم فقط با یک سیگنال ویدیویی کار میکنند.

اما اگر به دنبال یک دوربین مداربسته خوب هستید که کار خود را بهدرستی انجام دهد، این نوع دوربین سایت finecctv توانایی بیشتری دارد. در این روزگار، دوربین مدار بسته میتواند بسیاری از فضاها را پوشش دهد، که در طول سالها مفید بودنشان ثابت شده است. در نتیجه این محدوده عظیم، انتخاب دوربین مدار بسته مناسب برای کسبوکار شما میتواند دشوار باشد. این به این دلیل است که پوشش گنبدی، تشخیص جهت ضبط دوربین را برای مردم دشوار میکند. گنبد مقاوم در برابر خرابکاری که تداخل در دوربین را دشوار کرده است. دوربینهای IR در کشورهایی مانند سنگاپور، بالاترین امتیاز را دارند و یکی از پیشرفتهترین انواع دوربینها در این لیست هستند. از طرف دیگر، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما، از صفحه تعرفه نصب دوربین مدار بسته ما دیدن فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب نرم افزار اسمارت پی اس اس Smart PSS را مطالعه نمایید . مجهز به لنزهای جداشدنی است، که میتوان آنها را برای نظارت بر فواصل مختلف تعویض کرد. این بهترین دوربین مدار بسته برای عملکرد دید در شب است. کسانی که در صنایع غذایی و تولیدی کار میکنند نیز میتوانند این گزینه را انتخاب کنند، زیرا دوربین در دمای زیاد قابل اطمینان است. زیرا طراحی آن، به شما امکان میدهد تا زاویه وسیعتری را در محل کسبوکار خود نظارت کنید.

9- دوربینهای مداربسته با وضوحبالا (HD). یکی از عوامل منفی در مورد این نوع دوربینها، این است که آنها معمولاً دارای دوربینهای مادونقرمز نیستند. همیشه بهتر است قبل از تصمیمگیری در مورد تعداد انواع دوربین مدار بسته، از مزایای آنها مطلع شوید. همچنین جهتی که دوربین در آن فوکوس میکند، پنهان است. همچنین در سالهای اخیر بسیار مقرونبهصرفه شده است. دوربینهای گلولهای را میتوان در طیف وسیعی از صنایع مانند تولید، مدیریت املاک و کشاورزی به کار برد. استفاده از دوربینهای مداربسته بیسیم در سالهای اخیر رواج یافته است. دوربینهای مداربسته Bullet دارای طراحی نمادین و بسیار بصری هستند. یکی از خوبیهای آن این است که برای افرادی که دارای کیوسک، مغازه و غیره هستند مناسبتر است. این سادهترین استفاده از دوربینهای مداربسته است. این بهترین نوع از انواع دوربین مداربسته برای مغازهها، رستورانها، کافیشاپها، هتلها و سایر شرکتهای پذیرایی است. لنزهای ویژهای را میتوان به دوربین متصل کرد، تا برد آن را به بیش از 40 فوت افزایش دهد. بسته به بودجه شما، آنها میتوانند وضوح 720p را تا 4K ارائه دهند. وضوح بیشتری را نیز میتوان با عملکرد زوم بهدست آورد.

این دوربینها بهطور خاص طراحی شدهاند تا بدون توجه به نور محیطی که دارند، بهطور مؤثر عمل کنند. میتواند با وجود تابش خیرهکننده، نور مستقیم خورشید، بازتابها و نور ضعیف کار کند. آنها همچنین ظاهر و طراحی دوربین را زیباتر میکنند، که میتواند عامل مهمی برای مکانهایی مانند کلیساها، موزهها یا خانههای لوکس باشد. این مدل همچنین در برابر تابش خیرهکننده و باران خوب عمل میکند. برای محافظت از دوربین در محیطهای سرد میتوان محفظه مقاوم دوربین را اضافه کرد. دوربینهای مادونقرمز دارای یک لنز کوچک هستند، که به ثبت حرکات در محیطهای بسیار سیاه کمک میکند. مدلهای مادونقرمز گرانتر از دوربینهای روز/شب هستند، و کسانی که این گزینه را انتخاب میکنند، معمولاً ضبط در شب برای امنیت کسبوکارشان حیاتی است. آنها با استفاده از فناوری مادونقرمز به این امر دست مییابند. عکسهای با وضوحبالا سوژهها را با وضوح کامل ثبت میکنند. آنها نه تنها عکسهای باکیفیت ضبط میکنند، بلکه به عابران پیام میدهند که این ساختمان مجهز به سیستم نظارتی است. نرم افزار دوربین مداربسته برای کامپیوتر در هر برند معمولا دوربین های برند خود را پشتیبانی کرده و طوری برنامه نویسی شده اند که از نرم افزار آن برند نتوان برای مدیریت دیگر سیستم های دوربین مداربسته کمک گرفت.

اگر تنظیمات را به درستی وارد کرده باشید باید بتوانید تصاویر زنده و ضبط شده را بر روی نرم افزار دوربین مداربسته مشاهده کنید. از راهنمای تخصصی ما برای انتخاب راهحلی استفاده کنید که برای هدف مناسب است و سطح امنیت موردنیاز شما را فراهم میکند تا از دارایی و کارمندان خود محافظت کنید. عموما در سی دی دستگاه های دوربین مداربسته علاوه بر نرم افزار کامپیوتر (ویندوز و مک) , راهنمای نصب , راهنمای کاربر , فایل های مربوط به اپلیکیشن موبایل و تبلت و تعدادی نرم افزار کاربردی نیز وجود دارد. دو نوع دوربین اکشن وجود دارد، حرکت مبتنی بر نرمافزار و مادونقرمز غیرفعال (PIR). با لمس یک دکمه، آن را میتوان به چپ و راست حرکت داد، به بالا و پایین کج کرد یا بزرگنمایی و کوچک نمایی کرد. زیرا میتوان آن را در نقطه استراتژیک در سقف قرار داد، تا تمام گوشههای اتاق را بدون هیچ مشکلی پوشش دهد. وقتی صحبت از تعداد انواع دوربین مداربسته به میان میآید، همیشه این موضوع اهمیت دارد، زیرا این دوربینها نیازهای مختلفی را برآورده میکنند. در این مقاله با شما در مورد انواع دوربین مداربسته صحبت خواهیم کرد. در واقع، زمانی که صحبت از ایمنی و امنیت خانواده شما به میان میآید، کیفیت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین، هیچ خطری وجود ندارد که فیلم ضبطشده با وضوح کم یا شطرنجی به نظر برسد. علاوه بر این، راهاندازی و نگهداری کمتری برای دوربین موردنیاز است و فیلم برای دسترسی آسان بهصورت آنلاین ارسال میشود. فیلمهای این دوربین را میتوان بهصورت آنلاین از هر نقطه از جهان مشاهده کرد. برای رویدادهای ناگوار، فیلمهای دوربین مداربسته نقش کلیدی در جمعآوری و گردآوری دادهها، برای بررسی اینکه چه کسی چیزی در خانه یا محل کار شما نفوذ کرده یا دزدیده است، نقش ایفا میکند. فیلمهای دوربین مداربسته در صورت نصب مناسب، بهراحتی به حل جرائم کمک میکنند. مناطق وسیعی را پوشش میدهد و بهراحتی دزدان را شناسایی میکند. علاوه بر این، دوربینهای DOM به دلیل شکل گنبدی خود بهراحتی قابلتشخیص هستند. این یک دوربین امنیتی است که تنها زمانی ضبط میکند که حرکت در میدان دید خود را تشخیص دهد. قابلیت میدان دید 360 درجهای را فراهم میکند. دوربینهای مداربسته C-Mount انتخاب ایده آلی برای کسانی است که ممکن است بخواهند میدان دید را تطبیق دهند. آیا نمیدانید کدام مدل از انواع دوربین مداربسته را برای محل کار خود بخرید؟ نکته مهم: این مدل از انواع دوربین مداربسته در ایران کمی سخت پیدا میشود و قیمت بالایی هم دارند. دوربینهای مداربسته در انواع، ویژگیها، سبکها، طرحها و همه اینها متفاوت هستند.

دوربینهای C-Mount معمولاً حجیم هستند، مانند دوربینهای گلوله، که بهعنوان یک بازدارنده بصری برای فعالیتهای مجرمانه عمل میکنند. تصاویر با وضوحبالا شناسایی مجرمانه باورنکردنی را ارائه میدهند. آنها در طول روز و شب، تصاویر ویدیویی واضحی را ضبط میکنند که در شرایط نوری مختلف پنهان نمیشوند. در اینجا، چند مزیت زمانی که شما دوربین مداربسته خود را دارید، فهرست کردهایم. مهم نیست که چند نوع دوربین مداربسته را انتخاب کنید، دوربینهای مداربسته مزایای زیادی دارند. راهاندازی آسان مانند کابلهای مشترک کواکسیال و ترمینال کامپیوتر موردنیاز نیست. نصب آن نیز آسان است. دوربین مدار بسته امنیت بالایی را نه تنها برای دفتر ما، بلکه برای خانه ما نیز فراهم میکند. ما مزایای هر یک از انواع مختلف سیستمهای دوربین مدار بسته را در زیر خلاصه کردهایم. با این حال، این یکی از انواع دوربینهای “فنی” در این لیست است. دوربینهای مداربسته HD کیفیت تصویر بینظیری را ارائه میدهند که تصاویری با وضوحبالا ارائه میدهند. وضوح تصویر معمولاً بیعیب و نقص است، بنابراین میتوان ویژگیهای چهره را تشخیص داد. LED های مادونقرمز امکان ضبط واضح را حتی در محیطهای تاریک فراهم میکنند. مقاومت در برابر آلودگی در محیطهای سخت. این دوربین در محیطهای خردهفروشی بزرگ بسیار محبوب است و بهعنوان بهترین دوربین مداربسته برای اماکن تجاری که چیز ارزشمندی برای محافظت دارد، در نظر گرفته میشود.

دوربینهای مداربسته بیسیم برای کاهش زمان نصب ساخته شدهاند. بنابراین این سیستم دوربین مداربسته، ایده آل برای محیطهای کاری است که نیاز به نظارت شبانهروزی دوربین مداربسته در محیطهای بیرونی با شرایط نوری متفاوت دارند. نصب آسانتر از سیستم دوربین مدار بسته معمولی. دوربین مداربسته تحت شبکه یا دوربین مداربسته IP، انتخاب مناسبی برای صاحبان مشاغلی است که اغلب از مکان ضبط دور هستند و در حال حرکت هستند. با این حال، یک دوربین تشخیص حرکت بسته به مکانی که در آن نصب شده است، میتواند در معرض هشدارهای کاذب قرار گیرد. تیم امنیتی کنترل کاملی بر ضبط دارد و میتواند به موقعیتهای زنده پاسخ دهد. اگر نمای تمیز در زمینه کاری شما مهم است، دوربینهای مداربسته بیسیم یک گزینه امنیتی عالی هستند. آنها همچنین میتوانند یک مشاوره رایگان در مورد انواع دوربین مدار بسته مناسب، برای کسبوکار شما و نحوه انطباق با قوانین کشوری انجام دهند. همچنین مسافتی که میتوان طی کرد فقط بهقدرت فرستنده بستگی دارد. برای اینکه یک دوربین مداربسته بیسیم کار کند، برای عملکرد صحیح نیاز به یک خط دید دارد. در حالی که این دوربینهای مداربسته از نظر ظاهری نسبتاً خاموش هستند، این امر مانع از جلوگیری از مجرمان نمیشود. این دوربینها کاملاً غیرقابل توجه هستند، اما نه کاملاً.

دوربینهای HD بهویژه برای استفاده در محیطهایی با خطر سرقت زیاد مفید هستند. همچنین خواهید دید که این دوربینها چگونه کار میکنند و تفاوت آنها با هم در چه چیزی هست. بسیاری همچنین این گزینه را بهترین دوربین مداربسته داخلی میدانند. دوربینهای Dome از بهترین انتخابها در مورد نوع دوربین مداربسته هستند. در اکثر مدلهای دوربین مدار بسته مانند Dome و Bullet موجود میباشد. دوربینهای Bullet اغلب در فضای باز قرار میگیرند، بنابراین پوشش آنها در برابر آب، گردوغبار و خاک مقاوم است. با این حال، این نوع دوربین هنوز هم تا به امروز مورد استفاده قرار میگیرد. معمولاً تنها چیزی که نیاز دارید، حدود 2 تا 4 پیچ است و آنها را در جایی که میخواهید قرار دهید. تصاویر رنگی را در روز و سیاهوسفید را در شب ضبط میکند. این ممکن است باعث آلارم ها و/یا ثبت تصاویر غیرضروری شود. ذخیرهسازی ایمن و دسترسی آسان به نیاز فوری تصاویر.

حتی در حضور مه، گردوغبار یا دود نیز میتوان عکس گرفت. دوربین مدار بسته امنیت را در مقابل دزدان یا سارقان تأمین میکند، اما یکی از راههای نظارت بر فرزندان شما در خانه نیز میباشد. بنابراین، اگر دوربین مادونقرمز شما 20 لنز داشته باشد، احتمالاً حدود 20 متر را پوشش میدهد. نرم افزارهای تولیدی این Genetec همگی دارای قابلیتهای ویژه ای است که در نوع خود منحصر بفرد بوده و توجه مشتریان و بازار را به سوی خود جلب می نماید. اگرچه این یک عامل بازدارنده جدی برای سرقت نیست، اما برای کمک و شناسایی مجرمانی که فعالیتهای غیرقانونی خود را در خانه یا محل کسبوکار شما انجام میدهند، بیش از اندازه کافی است. تیم مشاوران مجموعه نصب برتر، میتوانند یک پیشنهاد رایگان و بدون تعهد برای الزامات دوربین مداربسته شما ارائه دهند. پیشرفتهای تکنولوژی راه را برای جدیدترین انواع دوربین مداربسته هموار کرده است، که حتی قادر به تولید خروجی باکیفیت بالا و حتی قابلیت دید در شب هستند. ظاهر بسیار قابل مشاهده که مجرمان را باز میدارد. آنقدر قابل مشاهده است که بهعنوان یک عامل بازدارنده برای جنایتکاران عمل میکند. برای سارقان و مجرمان، دیدن دوربین مداربسته مانع از انگیزه آنها برای دزدی میشود.

برنامه بر اساس تغییرات پیکسلی، فریمهای متوالی را مقایسه میکند. این برنامه صرفا از دوربین و دستگاه های مارک داهوا پشتیبانی می کند و بر روی نسخه رایگان آن تا 64 دوربین قابل دریافت است. اما وقتی باید روی آن تمرکز کنید، میتوانید آن را به خوبی ببینید. سپس بوسیله انجام تنظیمات مربوط به شبکه محلی در اپلیکیشن یا نرم افزار و وارد کردن نام کاربری و رمز صحیح می توانید تصاویر زنده و ضبط شده خود را بر روی نرم افزار مشاهده نمایید. تصاویر آرشیو بهراحتی قابلدسترسی است. آنها جمعوجور هستند و بهراحتی دستکاری یا خرابکاری نمیشوند. ظاهر ظریف آنها به آنها کمک میکند تا با هم ترکیب شوند. در این قسمت با انواع دوربینهای مداربسته و تفاوت آنها آشنا میشوید. انواع مختلفی از دوربینهای مداربسته مناسب برای استفاده در فضای باز وجود دارد، اما عکاسی بسیار حساس در حالت عکاسی در روز و شب، این نوع دوربین را منحصربهفرد میکند.

بهتر است از آنها در فروشگاههای بزرگ و مانند این مکانها استفاده کنید. از نظر کاربری و طراحی بسیار متنوع است. همانطور که از نام آن پیداست، این دوربینها به گونهای طراحی شدهاند که عملکرد مطلوبی در شرایط تاریک داشته باشند. همانطور که از نام آن پیداست، دوربینهای باکس در فضای جعبهای مانند قرار گرفتهاند، که تمام لنزها را در خود جای داده است. همانطور که از نام آن پیداست، این نوع دوربین بهگونهای طراحی شده است که موردتوجه قرار نمیگیرد. به همین دلیل است که آنها از قدیم تا الان، بهترین دوربین مدار بسته را برای فضای باز ارائه میکنند. تصاویر از طریق اینترنت منتقل میشوند، تا بتوان آنها را در هر جایی مشاهده کرد. فیلتر قطع مادونقرمز در روز، برای تصاویر واضح در شرایط نور فعال میشود. بهترین استفاده از این نوع دوربین برای افرادی است که، میخواهند مسافتهای کوتاه تا متوسط را بدون در نظر گرفتن شرایط نور کم طی کنند. اما اگر نیاز شما برای خرید آنها حیاتی هست، حتماً این بخش را بررسی کنید و سپس با مشاوران ما تماس بگیرید تا برای خرید مطمئن به شما راهنمایی کنند. 11 نوع دوربین مداربسته را به شما معرفی میکنیم، که قبل از خرید حتماً باید این موارد را رعایت کنید.

با دوربین PTZ (Pan Tilt & Zoom)، تیم امنیتی شما میتواند کنترل کاملی بر آنچه در حال ضبط است داشته باشد. معمولاً خوبی این محصول این است که هر لنز میتواند یک متر را بپوشاند. دوربینهای مداربسته بیسیم محدوده وسیعی از 50 تا 100 متر را پوشش میدهند. PIR از دوربینهای مادونقرمز مخفی استفاده میکند که گرمای بدن را تشخیص میدهد. این دوربینها فیلمهای زنده را از طریق اینترنت به اشتراک میگذارند تا بهراحتی از هر جای دنیا به تصاویر دسترسی داشته باشید. فیلمهای ضبطشده قادر خواهند بود در صورت ارتکاب جرم، هویت فرد را با جزییات کامل ارائه دهند. شرکتهایی مانند بانکها و فروشگاههای زنجیرهای بزرگ، باید دوربینهای باکیفیت بالا را انتخاب کنند، تا اطمینان حاصل کنند که بازدیدکنندگان از محل خود با وضوح کامل عکس گرفته میشوند. بنابراین هنگامی که یک جسم گرم از منطقه عبور میکند، سطح انرژی مادونقرمز اطراف بهسرعت تغییر میکند و هشدارهای حرکتی را ایجاد میکند و باعث میشود آنها ضبط کنند و احتمالاً برای شما زنگ هشدار ارسال کنند.