انواع دوربین مداربسته وریفوکال Varifocal و کاربرد آنها

در مورد تفاوت این نوع لنزها می توان گفت لنزهای ثابت، فاصله کانونی ثابتی دارند یعنی زاویه دید و میدان دید ثابت و بدون تغییری در اختیار شما قرار می سایت finecctv گیرد. با استفاده از این لنزها می توانید فاصله کانونی دوربین مداربسته را در بازه مشخصی تغییر دهید. توجه به این اصل که هر دوربین با یک سیم جداگانه به دستگاه کنترل کننده وصل می شود و این خود با افزایش تعداد دوربین ها و مسافت بالای بین دوربین ها هزینه هنگفتی را سبب می شود. در این مرحله می توانید خرید خود را با اطمینان بیشتری انجام دهید و هزینه های سیستم مداربسته را کنترل نمایید. اینکه چگونه تصاویر با حداقل کابل ارتباطی و با بالاترین کیفیت ممکن به مرکز نظارتی منتقل شود تنها از سیستم های تحت شبکه بر می آید. در واقع دوربین های مداربسته ip با قابلیت poe تصویر ، صدا و برق را تنها از طریق همان کابل شبکه منتقل می کنند. علاوه بر سایت می توانید با تماس کارشناسان فنی ما در مرکز دوربین مداربسته ایران، از قیمت روز این محصولات اطلاع حاصل کنید. در لیست قیمتی که در صفحه برندها درج شده است می توانید مشخصات محصول را به همراه ویژگی های فنی و قیمت روز آن ها را مشاهده کنید.

همین ویژگی تحت شبکه بودن در دوربین های مداربسته ip برای آنها مزایای زیادی را به همراه می آورد. در هر حال یکی از مزایای اصلی دوربین های آنالوگ قیمت پایین تر آنهاست. به همین دلیل مفهوم ضبط دیجیتال جای خود را به مفهوم کاربردی تر ضبط شبکه می دهد. انتخاب کنید می بایست ابتدا می بایست به طور کامل نیازسنجی صورت بگیرد. برای این منظور پس از آن که با مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل نمودید، کارشناسان ما با مطرح نمودن سوالاتی، پروسه نیازسنجی از شما را به طور کامل انجام خواهند داد. دستگاه ضبط تصاویر دیحیتال nvr بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه دستگاه های ضبط تصاویر و دوربین های مداربسته خود را از برندهای بسیار معتبر و مطرح بازار انتخاب کنید بالطبع هزینه بالاتری پرداخت خواهید کرد. تنوع محصولات نظارت تصویری در بازار ایران بسیار زیاد است. توصیه می کنیم پیش از خرید دوربین مداربسته جهت دریافت مشاوره پیش از خرید با کارشناسان فنی ما در مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل نمایید. همچنین با هر لرزشی فوکوس دوربین بهم نمی ریزد و تصویر تار نمی شود و به طور خوکار تنظیم می شود. در مدل های قدیمی دوربین مداربسته وریفوکال موتورایز قابلیت اتو فوکوس وجود نداشت با این وجود از پشت دستگاه NVR فوکوس این دوربین ها نیز قابل تنظیم است.

گاهی اوقات نیز با گذشت زمان پیچ های تنظیم زوم و فوکوس شل می شوند و دوربین از تنظیم خارج می شود. ضمن اینکه اگر دوربین با وزش باد، یا هر عامل دیگری فوکوس (واضح سازی) از بین برود، باز هم دسترسی به دوربین الزامی است. فوکوس دوربین مداربسته می تواند به دلیل شرایط دمایی مختلف، لرزش هایی مانند لرزش دکل (دوربین نصب شده روی دکل) از تنظیم خارج شده و تصویر تار شود. در نظر داشته باشید هرچه رزولوشن دوربین مداربسته بالاتر باشد به طور مستقیم بر روی قیمت سیستم مداربسته تاثیر دارد. که احتمال بروز حوادث در آن ها بالاتر است نیاز به ثبت تمامی جزئیات دارند بنابراین می بایست از دوربین های مداربسته با رزولوشن بالاتر استفاده کنید. برای مثال فضایی نظیر منازل یا محل کار نیاز به دریافت جزئیات بیشتر از محیط نخواهند داشت در این صورت می توانید از دوربین های با رزولوشن پایین تر استفاده کنید.

همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم دوربین های مداربسته موجود در بازار بسیار متنوع هستند. البته باید توجه داشته باشید کیفیت تصاویر و ویژگی های فنی که دریافت می کنید بسیار حرفه ای تر و پیشرفته تر خواهد بود. استفاده کنید. هریک از این دستگاه ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند . دوربین های مداربسته موجود در بازار عموما دارای لنز ثابت یا لنز وریفوکال هستند. اطلاع مییابند و به کشف جرم و تحقیقات آن کمک شایانی خواهد کرد و در حقیقت منفعت دوربین های مدار بسته بیشتر از مضراتش است. به عنوان نمونه: نیروهای امنیتی و انتظامی در کشور برای پیشگیری و کشف جرم وحفظ امنیت جامعه، از وسایل متفاوتی استفاده میکنند که یکی از مهمترین ابزارها، نصب دوربین مداربسته است. اما دستهای دیگر معتقدند برای ایجاد امنیت عمومی، پیشگیری از جرم و… محاکم، فیلمها و صداهای ضبط شده را مدرک جرم نمیدانند چرا که این موارد بسیار قابل تغییر هستند و امکان تقلب در آنها وجود دارد، از این رو اینها صرفاً اماره، قرائن و نشانه هایی است که در رأی قاضی تأثیر گذار است ، ولی به عنوان مدرک و دلیل نمیتوان آنها را مورد استناد قرارداد. ارتباط دوربین های مداربسته بیسیم از طریق ip بسیار مطمئن تر و امن تر است.

قیمت دوربین مداربسته آنالوگ بسیار پایین تر از سایر دوربین های مداربسته است بنابراین می تواند هزینه های سیستم مداربسته را به میزان چشمگیری کاهش دهد. بنابراین اگر هزینه های راه اندازی سیستم مداربسته از اولویت بالاتری برخوردار است توصیه می کنیم از دوربین های مداربسته آنالوگ برای پروژه های خود استفاده کنید. برای نصب دوربین مداربسته در هر مکانی، قوانین خاصی مدنظر است که باید رعایت گردد، این ماده به نصب خلاف قانون در محیطها اشاره کرده است و اگر با رعایت شرایط و قوانین صورت پذیرد، قطعا منعی نخواهد داشت. در قانون اساسی، استراق سمع و گوش دادن مخفیانه به حرفهای دیگران، نظارت کردن بر افراد دیگر، منع شده است و تنها حکم قانون است که این ممنوعیت را میتواند از بین ببرد. اما ارتباط شبکه با دوربین های آی پی هر پیشرفت مرتبط با شبکه را نیر بر دوربین ها لحاظ می کند. می توانند از شبکه داخلی به شبکه اینترنت متصل شوند و یا حتی مستقل از شبکه داخلی به اینترنت مرتبط شده و از آن طریق کنترل شوند. انواع دوربین های تحت شبکه ارتباط نزدیکی با شبکه جهانی اینترنت دارند.

انواع مختلف این دوربین ها و کاربری خاص آن ها سبب می شود تا انتخاب دوربین مداربسته مناسب به امری پیچیده تبدیل شود. ضمن بکارگیری از امواج دیجیتال ، آنها تحت بستر شبکه کنترل و مرتبط می شوند. در این مطلب برانیم تا با برسی قوانین مرتبط با نصب دوربین مداربسته، به امکان نصب دوربین در اماکن عمومی بپردازیم. ولی در برخی مکانهای عمومی که از حساسیتهای بالایی برخوردارند ممنوع میباشد و اشخاص باید برای نصب دوربین مداربسته، مجوز مخصوصی دریافت کنند. برخلاف دوربین های آنالوگ که نگرانی است ربوده شدن تصاویر توسط هر فرد مبتدی توسط دریافت امواج آنالوگ وجود داشت در سیستم های بستر شبکه امکان کد گذاری امنیت بالایی را برای آن فراهم می کند. یعنی برخلاف دوربین های آنالوگ، این دوربین ها از همان ابتدای دریافت تصاویر امواج را دیجیتال می کنند. البته باید در نظر داشته باشید کیفیت تصاویری که دریافت می کنید نیز به مراتب بالاتر است.

از این رو قیمت دوربین هایک ویژن در مقایسه با قیمت دوربین داهوا کمی بالاتر است. برای مثال اگر محل مورد نظر شما تنها به کنترل تردد نیاز داشته باشید توصیه می کنیم برای چنین محیط هایی از دوربین های مداربسته با لنز ثابت استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید قیمت این دستگاه ها در مقایسه با دوربین های آنالوگ قیمت بالاتری دارند. همانگونه که اشاره گردید هنوز دوربین های آنالوگ در بازار ایران به عنوان دوربین های مداربسته متداول بکار می روند. برای آنکه قادر باشید از میان این طیف وسیع محصولات، بهترین محصول را انتخاب کنید توصیه می کنیم با کارشناسان ما در مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل کنید. برندهای تولید کننده دوربین مداربسته در جهان، با توجه به نیازهای متفاوت کاربران اقدام به تولید این تجهیزات نموده اند بنابراین چنانچه به پروژه ای که قرار است راه اندازی کنید مسلط باشید به سادگی می توانید محصول مورد نظر خود را از میان این طیف وسیع محصولات انتخاب کنید. بسیاری از شرکت ها کارمندان خود را تنها به منظور راه اندازی و نصب دوربین های آنالوگ آموزش می دهند و از آموزش های نسبتا پیچیده شبکه ای در مورد دوربین های دیجیتال صرف نظر می کنند.

از آن جمله می توان به یکی از آخرین پیشرفت های شبکه یعنی power ove ethernet یا به اختصار poe اشاره کرد که این قابلیت دوربین های آی پی را نیز شامل شده است. برای انتخاب لنز دوربین مداربسته نیز می بایست نوع کاربری که از دوربین خود توقع دارید را در نظر داشته باشید. اگر ابزاری مانند تستر دوربین نداشته باشید باید هر بار با اتاق مانیتورینگ چگونگی تصویر را چک نمایید. اگر این دوربین از نوع دستی باشد باید به محل نصب دوربین بروید. اما اگر دوربینی که انتخاب می کنید موتورایز دوربین مداربسته باشد به راحتی تنظیم زوم از راه دور امکان پذیر خواهد بود. پیش از تصمیم گیری در مورد انتخاب رزولوشن دوربین مداربسته می بایست بدانید دستگاه را برای چه منظوری خریداری می کنید. برای ضبط تصاویر آنها دیگر نیازی به dvr نیست بلکه یک دستگاه که تنها ارتباط شبکه ای ایجاد کرده و داده های دوربین های آی پی را ذخیره کند کافی است. در هنگام انتخاب دوربین های مداربسته فاکتورهای زیادی می توانند بر روی قیمت دستگاه های ضبط تصاویر و دوربین مداربسته تاثیر داشته باشند. مورد بعدی تکنولوژی به کار رفته در ساخت دوربین های مداربسته است و به طور مستقیم می تواند بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر داشته باشد.

که این یک مزیت برای سیستم های تحت شبکه بشمار می رود. لذا همچنان تقاضای دوربین آنالوگ در بازار ایران بسیار بالاتر از دوربین های ip و تحت شبکه است. چنانچه مکان مورد نظر تنها به نظارت نسبتا ساده ای نیاز دارد و برای مدیریت و کنترل اوضاع نیاز به امکانات پیچیده و پیشرفته ندارید توصیه می کنیم از دوربین های مداربسته آنالوگ با رزولوشن بالاتر استفاده کنید. شاید بتوان یکی از دلایل عمده آن را عدم نیاز به دانش شبکه ای دانست. یکی دیگر از عواملی که می تواند بر روی انتخاب یک دوربین مداربسته تاثیر داشته باشد نوع آب و هوای منطقه ای است که قرار است از دوربین های مداربسته استفاده کنید. نوع لنز دوربین مداربسته یکی دیگر از عوامل موثر بر روی قیمت دوربین مداربسته است. چه عواملی بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر دارد؟ فاکتور بعدی که بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر خواهد داشت رزولوشن دوربین مداربسته شما است. در هنگام خرید محصول، علاوه بر قیمت دوربین مداربسته، چه نکات دیگری حائز اهمیت هستند؟

عواملی نظیر تکنولوژی ساخت دوربین مداربسته، برند تولید کننده دستگاه، رزولوشن دوربین مداربسته و نوع لنز می توانند به طور مستقیم بر روی قیمت دستگاه تاثیر داشته باشند. یکی از عواملی که به طور مستقیم می تواند بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر داشته باشد برند تولید کننده دستگاه است. همانطور که می دانید عوامل مختلفی بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیرگذار هستند اما 3 عامل به طور مستقیم در حال حاضر قیمت دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را به طور مستقیم تغییر می دهد. از این رو نمی توان به طور قطع اعلام کرد که دستگاه ها چگونه قیمت گذاری می شوند. همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم تکنولوژی ساخت دوربین مداربسته یکی دیگر از عواملی است که به طور مستقیم می تواند بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر گذار باشد. قیمت های درج شده بر روی سایت بهترین قیمت موجود در بازار می باشد. پس از اطلاع از آخرین قیمت محصولات می توانید به منظور دریافت مشاوره پیش از خرید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید. این نوع از دوربین ها هزینه کمتری را به سیستم مداربسته تحمیل می کنند اما باید در نظر داشته باشید کیفیت تصاویری که دریافت می کند نیز به همان میزان پایین تر است.

در قوانین جاری، قانونی در خصوص نصب و استفاده از دوربین مداربسته تدوین نشده، ولی میتوان با استفاده از سایر قوانین و تحلیل وتفسیر آنها ، بخشی از قوانین را به دوربینهای مداربسته نیز تعمیم داد. دوربینهای مداربسته از اسباب و لوازمی است که همواره افراد از مزایا و معایب آن بحث مینمایند و امروزه به ضرورتی بزرگ مبدل شده است. پس از این مرحله با بررسی اطلاعات به دست آمده، کارشناس مدل های پیشنهادی را مطابق با نیاز شما معرفی خواهد نمود. چنانچه هزینه های نصب و راه اندازی برای شما در اولویت نیست توصیه می کنم محصولات خود را از برندهای مطرح و معتبر بازار از جمله هایلوک و هایک ویژن خریداری کنید. همانطور که احتمالا می دانید دوربین های آی پی در مقایسه با دوربین های آنالوگ کیفیت تصویر فوق العاده بالاتری ارائه می کنند. این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست از امواج کاملا دیجیتال برای تحلیل و ارسال داده های تصویر و صدا استفاده می کنند.

مرکز دوربین مداربسته ایران به عنوان یک مرکز جامع، اطلاعات دقیق محصولات را به همراه آخرین قیمت دوربین مداربسته در اختیار شما قرار می دهد. همچنین این نوع از دوربین ها قابلیت های بسیار پیشرفته تری در اختیار شما قرار می دهند. این محصولات دارای بالاترین کیفیت ساخت و گارانتی معتبر می باشند که سبب جلب رضایت شما و استفاده در پروژه های آتی خواهد شد. دارای قیمت های متفاوتی می باشند. این موارد می توانند منجر به افزایش قیمت ها شوند. دوربین های مداربسته به لحاظ طراحی بدنه و شکل ظاهری در انواع دام و بولت موجود هستند. انواع دیگری از دوربین های مداربسته وجود دارند که با توجه به کاربری های مختلف می توانید از دوربین های اسپید دام، دوربین های صنعتی، پین هول، مینیاتوری و … مواردی که در این بخش عنوان نمودیم برخی از فاکتورهای بسیار مهمی هستند که می توانند قیمت دوربین مداربسته را تحت تاثیر قرار دهند. برخی معتقدند که با نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی، حریم خصوص اشخاص نقض میگردد. در این بخش برخی از نکاتی که پیش از خرید دوربین مداربسته باید به آن ها توجه کنید را عنوان می کنیم. حال آنکه در بسیاری از مواقع در دوربین های شبکه می توان از ارتباط کاملا بی سیم استفاده کرد.

برای آنکه از میان این هزاران دستگاه قادر باشید بهترین دوربین مداربسته برای منازل، محل کار، فروشگاه و … در مقابل، فضاهایی نظیر فروشگاه های بزرگ، فرودگاه ها، طلافروشی ها و … در مقابل این دوربین ها، دوربین های آنالوگ قرار دارند. دو نوع متداول دوربین های مداربسته بازار، دوربین های آنالوگ و دوربین های آی پی هستند. همچنین دوربین های مداربسته آنالوگ فاقد امکانات پیشرفته سیستم های آی پی هستند. دوربین های مداربسته آی پی قیمت بالاتری در مقایسه با دوربین های آنالوگ دارند. بحث دوربین های تحت شبکه آی پی همسان با بحث بر سر شبکه های کامپیوتری بسیار گسترده و پیچیده است. لنزهای وریفوکالی که دارای موتور هستند یا به اصطلاح موتورایز می باشند شما را قادر می سازند تا با استفاده از منوی دستگاه ان وی آر، لنز دوربین را به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست تغییر دهید. قیمت دوربین هایک ویژن، قیمت دوربین داهوا، قیمت دوربین هایلوک، قیمت دوربین تیاندی، قیمت دوربین بصیر و قیمت تمامی محصولات صنعت سیستم مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد و به طور قطع نمی توان فرمول مشخصی برای بازه قیمتی این دستگاه ها در نظر گرفت اما با شناسایی عواملی که به طور مستقیم بر قیمت این محصولات تاثیر می گذارد می توان بهترین دوربین مداربسته و دستگاه را برای پروژه های مختلف انتخاب کرد.