انتخاب های برتر دوربین مداربسته

برای استفاده از دوربین مداربسته باید ساعت را شارژ کرد. افراد باید برای ارتقای ایمنی ساختمان خود، بیشترین توجه را داشته باشند. دوربین های مداربسته، دستگاههایی کوچک و بی صدا هستند که در گوشه های ساختمان نصب می شوند. این حالت نزدیک ترین روش نصب دوربین های شبکه به دوربین های آنالوگ است. فاصله کانونی ۶:۱ در این لنزها به معنی این است که حداکثر فاصله کانونی لنز ۶ برابر بیشتر از حداقل آن است. باید موافقت تمامی ساکنین را جلب کنید و از آن ها یک تایید کتبی بگیرید که در آینده برایتان ایجاد مشکل نکند. 1. (در صورت POE نبودن سوئیچ) دوربین ها را به منبع تغذیه متصل کنید. در حالت اول که ساده ترین و بی دردسر ترین روش نصب سیستم مداربسته شبکه است شما تمامی دوربین ها را از طریق سوئیچ (در صورت POE بودن NVR به سوئیچ نیازی نخواهد بود) به NVR متصل کرده و در هارد نصب شده در NVR ضبط می کنید.

اما باید بدانید که این نوع دوربن مدابسته وجود دارد! دو عامل مهم باید پیش از طراحی سیستم مداربسته باید مد نظر قرار داده شود. از آنجایی که تغییر زاویه دید لنز در دوربین های مداربسته بسیار ضروری است، در اکثر مواقع، از لنزهای اتوماتیک در دوربین مداربسته استفاده می شود. حالت سوم استفاده از یک کامپیوتر یا سرور برای ضبط و پخش دوربین هاست. حالت چهارم اتصال مستقیم یک دوربین شبکه به کامپیوتر یا مودم است. دوربین مداربسته تحت شبکه: دوربین مداربسته شبکه یک تجهیز تحت شبکه است که تصاویر را دریافت کرده و وارد شبکه می کند. در ادامه اطلاعات سودمندی را در مورد لنزهای دوربین مداربسته در اختیار شما قرار می دهیم. این نوع دوربین مداربسته به دوربین نظارتی و جاسوسی هم معروف است. تنها قسمت قابل تنظیم این لنز، حلقه آن است که روی بدنه لنز قرار دارد. با توجه به نیاز کاربر می توان آن را تنظیم و کیفیت تصویرهای مختلفی از آن دریافت کرد. با پیشرفت تکنولوژی، لنزهایی با قابلیت تنظیم دستی عدسی نیز وارد بازار شدند. با نصف شدن عدد F، میزان نور عبوری چهار برابر می شود. لنزهای منحنی، به منظور افزایش نور عبوری از دوربین مداربسته ساخته شده اند. اولین مورد انتخاب نوع تغذیه دوربین های مداربسته است.

محصولات این برند برای انواع پروژه های متوسط و کوچک در کسب و کارهای مختلف مناسب هستند. ولی با توجه به کیفیت بالا و تنوع مدل های آن، شما می توانید این محصول را با قیمت های متفاوتی تهیه نمایید. لنز دوربین مداربسته یکی از تجهیزات اصلی در سیستم نظارتی است و نقش اصلی را در ثبت تصاویر با کیفیت دارد. در صورت POE بودن سوئیچ یا NVR، کابل شبکه وظیفه انتقال برق تا دوربین ها را نیز برعهده دارد. برخورداری از این قابلیت موجب شده تا فقط در صورت حرکت ، عملیات ضبط انجام شود. این حالت تنها در صورتی که نیاز به یک دوربین در شبکه داشته باشیم قابل انجام است. البته در این حالت نیز شما می توانید از کامپیوتر های دیگر شبکه برای دیدن یا ضبط تصویر استفاده کنید. 2. دوربین را از طریق کابل شبکه به سوئیچ متصل کرده و سوئیچ را به کامپیوتر متصل کنید. در صورتی که یک یا چند نفر در مجتمعتان با نصب دوربین مداربسته در آپارتمان موافق نیستند و شما و اکثریت ساکنین مصر هستید که ساختمان نیاز به امنیت بیشتری دارد می توانید با مراجعه به مراجع قانونی تاییده کتبی دریافت کنید.

سوئیچ شبکه: در سطح اولیه بیشتر نقش یک انشعاب را در سیستم مداربسته سایت finecctv شبکه دارد. چه لنزی را به دوربین مداربسته وصل کزد؟ لنز های دوربین های مداربسته C-Mount قدیمی تر و بزرگتر هستند و قابلیت نصب بر دوربین های مداربسته CS-Mount را نیز دارند (با حلقه آداپتور ۵ میلی متری). دوربین های مداربسته با زاویه دید گسترده، بین F0.8 تا F1.8 متغیر هستند. در این حالت با اتصال یک یا چند کامپیوتر به شبکه و نصب نرم افزار Client بر روی دستگاه ها شما قادر به مشاهده تصاویر دوربین ها در آنها خواهید بود. با در دست داشتن اجازه نامه قانونی هیچ اشکالی بر کار شما وارد نیست و کار شما کاملا قانونی خواهد بود. این نوع دوربین مداربسته به راحتی قابل تشخیص نیست. با وجود سایز کوچک این دوربین مداربسته ، تصویر ارائه شده توسط آن از کیفیت تصویر بالایی برخوردار بوده و حتی می توانید بدون نیاز به دستکاری پیکسل ها ، تصویر را در سایز بزرگ چاپ کنید. همانطور که دیدید نکات کاربردی و جالبی را در رابطه با لنز دوربین مدار بسته بیان کردیم. وجود یک موتور DC در این نوع لنز، امکان تنظیم زوم دوربین مدار بسته را از راه دور میسر می کند.

این دوربین ها امکان تغییر میدان دید را ندارند، ولی در شرایط خود، به خوبی کار می کنند. فاصله کانونی این لنزها متغیر و قابل تنظیم است. این لنزهای ساده قابلیت تنظیم میزان نور عبوری را ندارند. شکل ظاهری و تکنولوژی به کار رفته در آن در قیمت این محصول تاثیر می گذارد. لنز آن معمولا در پشت در فلش مموری ، مقابل USB ، قرار میگیرد. ساده ترین لنز دوربین مداربسته، یک قطعه شیشه ای یا پلاستیکی است که نور را از محیط بیرون بر روی سنسور دوربین مداربسته منتقل می کند. هرچه نور بیشتر باشد، عدسی کوچکتر می شود و هر چه نور محیط کمتر شود، عدسی بازتر می شود تا نور بیشتری بر روی تراشه تصویر برداری منتقل شود. کابل برق (در صورت POE نبودن): در صورت POE نبودن سوئیچ ها یا NVR، از کابل برق برای انتقال برق تا دوربین ها استفاده می شود. اندازه کوچک این دوربین مداربسته ها موجب شده تا بتوان آنها را در دکمه پیراهن ، خودکار ، ساعت و غیره جاسازی کرد.

با چرخاندن این حلقه می توان تصویر را تنظیم و شفاف کرد. این دوربین مداربسته در اداپتور برق مودم وای فای قرار گرفته می شود. اما باید بدانید که این دوربین مداربسته ها برای نظارت خانگی ، در مکان های صنعتی و تجاری نیز به کار گرفته می شود. در جواب به این سوال باید دوربین های مداربسته C-Mount و CS-Mount را توضیح می دهیم. در پروژه هایی که از دوربین های دیجیتال استفاده میشود نیاز به دستگاه های ضبط دیجیتال (NVR) داریم. این دوربین ها برای مکان هایی با نور ثابت، مناسب هستند. این دوربین ها برای پروژه هایی که باید در آنها از تعداد بالایی دوربین استفاده شود؛ مثل سازمان ها، ادارجات دولتی و مراکز خرید، گزینه بهتری نسبت به دوربین های آنالوگ هستند. در این شرایط جزییات به صورت دقیق تر و روشن تر ثبت می شوند و در گوشه های تصویر، انحراف کمتری ایجاد می شود. این بدان معنی است که نور کمتری وارد دوربین مداربسته می شود. این محصول به نسبت دوربین های مداربسته دیگر قیمت بالایی دارد. برند یونی آرک (Uniview) زیر مجموعه برند یونی ویو است که دوربین های مداربسته را در جهت رسیدن به اهداف شرکت و توسعه آن تولید و به بازار عرضه کرده است.

این دوربین مداربسته ها کاملا شبیه به فلش مموری های معمولی هستند. 3. نرم افزار IP Finder یا نرم افزار مشابه برای پیدا کردن دوربین ها را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. برای نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر روش های متفاوتی با توجه به انواع برندهای دوربین مداربسته وجود دارد. تصاویر نیز با اتصال یک نمایشگر به دستگاه NVR قابل مشاهده است. آنها حتی با سیم مخصوص خود به کار گرفته شده و ظاهراً از هیچ نیروگاهی تغذیه نمی کنند. فاصله کانونی هر لنز با واحد میلی متر بیان می شود. زوم یا بزرگنمایی لنز دوربین مداربسته، به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. در صورتی که نوع سوئیچ POE باشد تغذیه دوربین ها را نیز انجام خواهد داد. خدمات مشاوره و راهنمایی خرید دوربین مداربسته، بصورت رایگان، توسط متخصصان این شرکت انجام می گیرد. پس در این مورد دقت لازم را داشته باشید. البته لازم به ذکر است که نصب و استفاده از این نوع دوربین مداربسته ، به شکل مخفی نیاز به مجوز قانونی دارد. لنزهای جدید و کوچکتر، CS-Mount هستند و اگر بر روی دوربین های مداربسته C-Mount نصب شوند، کارایی لازم را نخواهند داشت. شایان ذکر است که قبل از نصب دوربین مداربسته در مکان های مشاع همچون حیاط، راه پله و…

برند Uniview ، دومین تولیدکننده بزرگ چینی در زمینه سیستم های مداربسته و نظارت تصویری است. کوچک بودن اندازه این دوربین مداربسته ، استفاده از آن به عنوان یک دوربین جاسوسی را ممکن و حمل و نقل آن را راحت می سازد. تغذیه دوربین ها به صورت مستقل: در این حالت شما از منبع تغذیه مجزا و کابل برق برای تغذیه دوربین ها استفاده می کنید. در شکل زیر تاثیر فاصله کانونی را بر میدان دید دوربین مداربسته، مشاهده می کنید. یک دوربین مداربسته خوب، با لنز ضعیف، کارایی مناسبی ندارد. لنزهای با فاصله کانونی ثابت، با نام Prime شناخته می شوند. دوربین مداربسته مخفی ، با نام های دوربین مداربسته پین هول ، دوربین مداربسته سوزنی و یا دوربین مداربسته مینیاتوری در بازار شناخته می شود. این لنزها با نام رمپینگ و زومینگ شناخته می شوند. یک لنز استاندارد ۸ میلی متری، زاویه ای برابر با ۳۰ درجه را شامل می شود.

از کدام شکل دوربین مداربسته (دام، بالت، اسپید دام) در چه شرایطی استفاده کنیم؟ هرچه F-Numer لنز یک دوربین، کمتر باشد، بهتر است و کارایی بیشتری در سیستم دوربین مداربسته و در نور کم دارد. اندازه دوربین مداربسته مخفی فقط کمی بزرگتر از یک چهارم است. دوربین مداربسته مخفی را می توان به صورت کاملا مستتر ، در تلفن همراه ، گلدان ، خودکار ، ساعت و … دوریبن مداربسته مخفی ، قادر به ارائه تصاویری واضح ، حتی در سطح روشنایی پایین می باشد. دستگاه NVR یا سرور: دستگاه NVR یا سرور وظیفه ضبط و پردازش تصاویر در سیستم مداربسته را برعهده دارد. تشخیص کنتراست، حرکت مردمک چشم و تمرکز بر یک جسم خاص توسط مغز انسان فرماندهی و پردازش می شود. تنظیمات چشم انسان به گونه ای است که می تواند در تاریکی و روشنایی تصاویر را ببیند. همچنین می تواند به عنوان دوربین مداربسته پشتیبان مورد استفاده قرار گیرد. لنز دوربین مداربسته در جلو عینک است. نوع بی سیم این دوربین مداربسته تصاویر را در شعاع محدود تری به دستگاه گیرنده انتقال می دهد. که این خود ، به صرفه جویی در حجم هارد یا کارت حافظه و باتری کمک می کند.

در مقابل این مشخصه در لنزهای دارای قابلیت زوم، از F3.5 به بالاست. امروزه تولید کنندگان دوربین مداربسته های مخفی ، در تولید برخی از هوشمندترین و کوچکترین این دوربین مداربسته ها عملکردی خلاقانه داشته اند. در این حالت ، دوربین مداربسته مخفی درون یک لامپ هالوژن جاسازی می شود و تصاویری با کیفیت بالا ارائه می دهد. به طور کلی دوربین مداربسته مخفی مثل بقیه دوربین مداربسته ها می تواند به دو صورت بی سیم و با سیم موجود باشد. این امکان ، عملیات مخفی سازی را راحت تر می کند. این دوربین مداربسته ها به شکل کفش های ورزشی معمولی هستند و درواقع مجهز به یک دوربین مداربسته مخفی کوچک می باشند که معمولا لنز آنها رو به بالا قرار گرفته و از پایین دید به اطراف دارد. کفش های کتانی شاید آخرین جایی باشد که برای جاسازی دوربین مداربسته به فکرتان برسد! دتکتورهای دودی یا هشدار آتش ، شاید بهترین مکان ممکن برای پنهان کردن دوربین جاسوسی باشند.

در این مطلب آنچه را که باید در مورد لنز دوربین مداربسته بدانید، با شما به اشتراک می گذاریم. حالت دوم نیز تا حد زیادی مشابه روش اول است با این تفاوت که در این حالت نیاز به مشاهده دوربین ها از طریق شبکه نیز وجود دارد. برخی از این دوربین مداربسته های امکان ضبط صدا را نیز دارند. لنزهایی با تنطیم اتوماتیک شاتر وجود دارند که برای مکان هایی با نور متغیر، کاربرد دارند. با توجه به مزایای صنعتی که دوربین مداربسته های مخفی دارند ، در اینجا مجموعه ای از این مزایا و کاربردها را ارائه خواهیم داد. البته لازم به ذکر است که این نوع دوربین مداربسته در بازار با نام دوربین مداربسته مخفی وجود نداشته و به دلیل امکان نصب مخفی و نامحسوس آن ، اصطلاحا به آن ، دوربین مداربسته مخفی می گویند. این مشخصه حداکثر توانایی لنز را نشان می دهد. هر لنزی یک مشخصه به نام F-Stop دارد.

دتکتورهای دودی زاویه دید گسترده ای را در برمی گیرد و به همین دلیل ، دوربین مداربسته جاسازی شده در آن ، فضای کل اتاق را پوشش می دهد. شرکت دوربین مداربسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه فروش و نصب دوربین مداربسته است. هارد دیسک: هارد دیسک در NVR یا سرور نصب می شود و محل ضبط تصاویر و اطلاعات سیستم مداربسته است. یکی از اصلی ترین ویژگی های دوربین مداربسته مخفی امکان پنهان سازی آن در اشیای دیگر می باشد. کنترل دوربین مداربسته مخفی می تواند به شکل از راه دور (به وسیله ریموت کنترل) و یا دستی باشد. لنزهای Auto Iris (اتو ایریز) به منظور کنترل میزان نور عبوری استفاده می شوند. این شرکت ها دوربین مداربسته های مخفی با قابلیت های تشخیص حرکت ، کیفیت تصویر HD ، امکان کنترل از راه دور و پشتیبانی از کارت حافظه با حجم زیاد تولید کرده و ارائه داده اند. ذکر این نکته ضروری است که وقتی لنز دوربین مداربسته F3.5 باشد، بدین معناست که در موقعیت اصلی زاویه دید، این قابلیت را دارد ولی با زوم کردن روی تصویر، می تواند تا F8.0 کاهش یابد.

سعی میکنیم در اینجا روش کلی نصب این دوربین ها را آموزش دهیم. بنابراین فاصله کانونی این لنزها، از لنزهای عادی بیشتر است. لنز دوربین مداربسته به منزله چشم برای انسان است. زاویه دید چشم انسان بسیار گسترده است. هر چه فاصله کانونی کمتر باشد، فضای دید بیشتر دوربین مدار بسته می شود. برند یونی آرک تازه وارد قدرتمند بازار دوربین مدار بسته محسوب می شود. اگر به دنبال یک برند ایرانی دوربین مداربسته هستید، پیشنهاد میکنیم مقاله بررسی دوربین مداربسته ایرانی پرکسیس را مطالعه کنید؛ این برند یکی از برندهای شرکت پارندسیستم است. تجهیزات و فناوری مورد استفاده در دوربین مداربسته پین هول ، بسیار ساده بوده که باعث می شود وزن این دوربین مداربسته از دوربین مداربسته های معمول کمتر باشد. همان تکنولوژی به کار رفته در دوربین مداربسته مخفی یا پین هول موجب شده تا از نصب آسان و ساده ای برخوردارد باشد. البته با در نظر گرفتن ویژگی های دوربین های یونی آرک و نصب آسان انتظار می رود که در مدت زمان کمی هدف شرکت یونی ویو (تسخیر بازار) تحقق یابد. عناصر نوری با کیفیت، کنتراست بیشتری را در تصویر ایجاد می کنند.

این ساعت مچی علاوه بر نشان دادن زمان، یک سیستم دوربین مداربسته مخفی در خود دارد. و همانطور که گفتیم به راحتی می تواند در زیر هر لایه ای مخفی شود. این دوربین مداربسته به راحتی در دست قرار می گیرد و زاویه دید آن تنظیم می شود. این مورد ، یکی از مخفی ترین دوربین مداربسته ها برای فیلم برداری است. اما مجهز به دوربین مداربسته مخفی! میدان دید که به اختصار FoV نامیده می شود، فضای تحت پوشش دوربین را نشان می دهد. کیفیت تصویر و زاویه دید بالای دوربین های مداربسته تحت شبکه یونی آرک دلیلی برای اثبات ادعای بالاست. همانطور که خدمتتان عرض کردیم نصب دوربین مداربسته در آپارتمان منع قانونی ندارد اما این تنها در صورتی است که شما تمامی ساکنین ساختمان را در جریان نصب دوربین مداربسته قرار دهید و با نصب تابلو و برچسب هایی با مضمون ” این مکان مجهز به دوربین مداربسته است.” از در جریان قرار گرفتن تمامی ساکنین اطمینان حاصل کنید. شرکت داهوا دارای انواع مختلف محصولات با کیفیت در زمینه دوربین های مداربسته می باشد که برند آن در سطح جهان شناخته شده است. با توجه به تنوع کم محصولات یونی آرک می توان دریافت در طراحی و تولید یونی آرک تمرکز بیشتر روی کیفیت است تا تنوع محصول.

در دوربین های مداربسته، لنز ۲.۸ میلی متری، فضای افقی برابر با ۷۴ درجه را تحت پوشش قرار می دهد. شما می توانید برای خرید دوربین مداربسته داهوا با مناسب ترین قیمت به تهران شنزن مراجعه کنید. منبع تغذیه (در صورت POE نبودن): در صورت POE نبودن سوئیچ ها یا NVR، از منبع تغذیه برای ایجاد ولتاژ مناسب دوربین ها استفاده می شود. انتخاب لوازم و تجهیزات مناسب برای این دوربین ها، بسیار پراهمیت و کارآمد می باشد. باتری این دوربین مداربسته می تواند 40-30 دقیقه کار کند. متداول ترین دوربین مداربسته مخفی است که قابل استفاده در جلسات کاری، جلسات امتحان، عقد قرارداد و هر مکان دیگری است. این نوع دوربین مداربسته مخفی در داخل یک آینه محدب قرار داده می شود و در نور ، تصاویر را واضح تر و با کیفیت تر ضبط می کند. اگر قصد خرید و نصب دوربین مداربسته را دارید، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید. برای دریافت قیمت فروش دوربین مداربسته یونی آرک و مشاوره رایگان تماس بگیرید. برای کسب اطلاع از قیمت ها و مدل ها به سایت تهران شنزن مراجعه نمایید یا با مجموعه تماس بگیرید. در واقع با معرفی یونی آرک تلاش برای دریافت سهم حداکثری بازار این تجهیزات به شکل دیگری آغاز شده است.