ارتقاء دوربین مداربسته مبتنی بر هوش مصنوعی به «پربیننده‌ترین» خیابان‌های جهان می‌آید – آیا آنها بریتانیا را ایمن‌تر می‌کنند؟

با این حال، طرح خیابان‌های امن‌تر بریتانیا نیز فراتر از دوربین‌های مداربسته است: تأمین مالی برای بهبود روشنایی خیابان‌ها و افزایش گشت‌های خیابانی. این به این نکته اشاره دارد که فناوری دوربین مداربسته هیچ راه حلی برای مسائل ایمنی عمومی نیست – حتی در محدوده محدود طراحی شهری.

در این زمینه، و با توجه به نقص‌های موجود در اکوسیستم دوربین‌های مدار بسته بریتانیا، اعتقاد به نظارت خیابانی به‌عنوان یک ماده مؤثر ایمنی عمومی ممکن است نادرست باشد. ایمنی واقعی خیابان، که بسیار فراتر از دسترس دوربین‌های مدار بسته است، با فناوری به دست نمی‌آید – با تغییرات اجتماعی به دست می‌آید.


منبع: https://theconversation.com/ai-driven-cctv-upgrades-are-coming-to-the-worlds-most-watched-streets-will-they-make-britain-safer-157789


بیشتر بخوانید: دوربین های مداربسته به زودی غیرقابل تشخیص خواهند بود – زمان یک گفتگوی عمومی فوری است


اما فناوری نظارتی مبتنی بر هوش مصنوعی جدید است به شدت مورد مناقشه قرار گرفت. به عنوان مثال، نرم افزار تشخیص چهره، که برای پلیس مطلوب تلقی می شود، به دلیل غیرقابل اعتماد بودن مورد انتقاد قرار گرفته است. مغرضانه نژادی. دسترسی پلیس به فیلم‌های نظارت شخصی، مانند دوربین زنگ در که هر کسی را که از خانه شما بازدید می‌کند را ضبط می‌کند، می‌تواند در آینده نزدیک به یک موضوع بحث برانگیز حریم خصوصی تبدیل شود.

نظارت بر دوربین مداربسته

گسترش بیشتر آن اکوسیستم ممکن است یک راه حل سیاسی اغوا کننده برای نگرانی های ایمنی خیابان باشد، اما شواهد محدودی از اثربخشی آنها در کاهش می دهد و بازدارنده جرم. و همانطور که گروه‌های زنان اخیراً اشاره کرده‌اند، تمرکز بر نظارت خیابانی نادیده گرفته می‌شود تغییرات اجتماعی گسترده تر برای اینکه زنان در مکان های عمومی احساس امنیت کنند لازم است.

اکوسیستم دوربین مدار بسته

چنین هوش مصنوعی که در برخی از اکوسیستم‌های دوربین مدار بسته استفاده می‌شود، می‌تواند برای تجزیه و تحلیل خودکار موقعیت‌های آشکار استفاده شود و به طور بالقوه امنیت عمومی را افزایش دهد. این سیستم ها برای شناسایی اشیاء روی ریل قطار، نظارت بر حجم جمعیت مفید هستند. تشخیص رفتار غیرعادی، و شناسایی مظنونان شناخته شده در یک شبکه ضبط شده از یک منطقه خاص.بیشتر بخوانید: نظرسنجی نشان می‌دهد 32 درصد از زنان بریتانیایی در هنگام پیاده‌روی در شب احساس امنیت نمی‌کنند – در مقایسه با تنها 13 درصد از مردان.


پشتیبانی عمومی از دوربین مداربسته که هنوز هم نسبتاً است قوی، بر این فرض استوار است که دوربین ها کار می کنند – و اینکه بتوان از آنها در جهت منافع عمومی استفاده کرد. در حالی که میلیون‌ها دوربین در حال تماشای خیابان‌های بریتانیا هستند، آن‌ها فقط بخش‌های منتخبی از آن‌ها را به صورت تکه تکه‌ای تماشا می‌کنند که ممکن است تأثیر کمی بر ایمنی خیابان داشته باشد.

دوربین های جدید

در اوایل ماه جاری، دولت بریتانیا یک قانون جدید را منصوب کرد کمیسر دوربین های مداربسته، که وظیفه اداره دنیای پرشتاب دوربین های نظارتی را بر عهده داشته است. قابل توجه است که این دفتر با دفتر کار ترکیب شده است کمیسر بیومتریک – یک نشانگر احتمالی جهت حرکت برای اکوسیستم دوربین مداربسته بریتانیا، که ممکن است برای ادغام با بیومتریک و نرم افزار نظارت پیشرفته تنظیم شود.

این امر می تواند به اکوسیستم نظارت خیابانی اضافه شود که در حال حاضر در بریتانیا گسترده است – اغلب به عنوان تحت نظارت بیشتر ملت روی زمین اولین موج دوربین های نظارتی وارد شد 30 سال پیش، و تا سال 2013 تخمین زده می شود 5.9 میلیون واحد خیابان های بریتانیا را تماشا می کردند. این رقم به احتمال زیاد امروز بسیار بالاتر است، که بخشی از آن به دلیل در دسترس بودن جدید دوربین‌های کامپکت مانند است دوربین های داشبورد، دوربین های بدنه و دوربین های زنگ در.

اما اکوسیستم دوربین مدار بسته نیز در حال تکامل است. دوربین‌های قدیمی با دوربین‌های دیجیتال جدید با قابلیت‌های نظارتی بهبود یافته جایگزین شده‌اند. ضبط‌های واضح‌تر اکنون تصاویر واضح‌تری ارائه می‌دهند که می‌توانند به عنوان مدرک قابل اعتماد در رسیدگی‌های قانونی مورد استفاده قرار گیرند. و انبوه روزافزون «دوربین‌های هوشمند» متصل به اینترنت، راه جدیدی را برای تجزیه و تحلیل فیلم از طریق هوش مصنوعی (AI)، هم در زمان واقعی و هم از طریق ضبط پس از وقوع حوادث ارائه می‌دهد.

شانه یک افسر پلیس در بریتانیا با دوربین بادی روی آن
در بریتانیا، برخی از افسران پلیس از دوربین‌هایی استفاده می‌کنند که صدا را نیز ضبط می‌کنند.
جان گومز / شاتر استوک

فناوری جدید در داخل و پشت دوربین این پتانسیل را دارد که قابلیت اطمینان نظارت بر خیابان را افزایش دهد. اگر به درستی از آن استفاده شود، می‌تواند جلوی جرم و جنایت را بگیرد و پیگرد موفقیت‌آمیز مجرمانی را که در دوربین‌های مداربسته دستگیر شده‌اند، تسهیل کند. اما برای عملکرد مؤثر و قانونی، این اکوسیستم جدید نیاز دارد اشکال جدید حکومت و هماهنگی هایی که یک دهه پیش نیازی به آن نبود.

حتی در مناطق تجاری، بسیاری از دوربین‌ها در ابتدا برای نظارت بر ورودی‌ها به ساختمان‌ها نصب شدند – نه برای افزایش ایمنی خیابان – و زاویه قرارگیری آنها این عملکرد را منعکس می‌کند. در همین حال، نسبت معینی از دوربین‌ها خراب و از کار افتاده‌اند – برخی دیگر برای ارائه قدیمی‌تر از آن هستند فیلم قابل اعتماد در تعقیب کیفری، در حالی که دیگران در واقع به دلیل خاموش شدن بیش از حد مسائل مالی. نگرانی هایی وجود دارد که چنین دوربین هایی صرفاً ارائه می دهند توهم ایمنی و امنیت، بدون ظرفیت ثبت جرم در خیابان های ما.


اکثر دوربین‌های مداربسته در بریتانیا در واقع مالکیت خصوصی دارند – یا توسط مشاغلی که به دنبال محافظت از محل‌های خود هستند نصب شده‌اند، یا برای امنیت به اقامتگاه‌های خصوصی متصل می‌شوند. طبق برخی برآوردها، فقط 1 در 70 دوربین های مدار بسته دولتی هستند و بسیاری از آنها در ساختمان های عمومی و اطراف آن قرار می گیرند.

نگرانی مجدد در مورد ایمنی خیابان های عمومی، به ویژه برای زنان، دولت بریتانیا را بر آن داشته است تا دو برابر شدن صندوق «خیابان های امن تر» را اعلام کند. به 45 میلیون پوند، با اقدامات برنامه ریزی شده از جمله دوربین مدار بسته بیشتر در مکان های عمومی مانند پارک ها

اما تصویر کلی از اکوسیستم نظارت خیابانی بریتانیا درهم است، برخی از دوربین‌ها برای تولید تصاویر با کیفیت بسیار قدیمی هستند، برخی دیگر به جای خیابان‌ها، ورودی‌ها را هدف قرار می‌دهند، و برخی دوربین‌های کوچک‌تر، مانند دوربین‌های متصل به بدنه و وسایل نقلیه، برای ایمنی عمومی عمومی مناسب نیستند. .

این منجر به یک ناهمگون و پراکنده اکوسیستم دوربین مدار بسته، با دوربین های متمرکز در مناطق تجاری به جای محله های مسکونی. این نابرابری منجر به نگرانی هایی شده است که دوربین ها ممکن است به آنها کمک کنند جنایت را جابجا کند از مناطق مرکزی و تحت نظارت به مناطق مسکونی.