آیا فوق‌العاده‌ها می‌توانند جدیدترین سلاح در جنگ علیه تروریسم باشند؟

گروهی از تشخیص دهندگان فوق العاده پلیس متد فعلی با این موضوع مورد ارزیابی قرار گرفتند تست تطبیق چهره گلاسکو (GFMT)، یک آزمون استاندارد برای توانایی ناآشنا تطبیق چهره. در این کار، به شرکت‌کنندگان جفت چهره نشان داده می‌شود و از آنها خواسته می‌شود که مشخص کنند آیا یک شخص یا دو فرد متفاوت را نشان می‌دهند.

در یک آزمایش دوم، خواسته های این کار با جایگزینی چهره های GFMT با چهره های مدل های مرد افزایش یافت. مدل‌ها اغلب ظاهر خود را تغییر می‌دهند و به این ترتیب نویسندگان می‌توانند عملکرد ناآشنا تطبیق چهره فوق‌العاده را برای چهره‌هایی که از نظر ظاهری تا حد زیادی متفاوت هستند، آزمایش کنند. این نوع کار همچنین تغییر ظاهر مجرم را با استفاده از مدل های مختلف مو، ریش و لباس نشان می دهد.

در این سه آزمایش با استفاده از چهره‌های ناآشنا و آشنا در شرایط مشاهده آسان و دشوار، تشخیص‌دهنده‌های فوق‌العاده پلیس متد به طور مداوم از گروه‌های کنترل برتری داشتند.

روشن است که آزادی تصاویر پخش می شود نقش بزرگی در شکار انسان – گفته می شود که یک راننده تاکسی بعد از آن جلو آمده است تشخیص تصاویر دوربین مداربسته از سه مردی که قبلاً در فرودگاه پیاده کرده بود. اما با نگاهی به فیلم‌های دوربین‌های مداربسته دانه‌دار، تشخیص ویژگی‌های تار مظنونان دشوار است. بنابراین چقدر آسان است که شخص را از تصویر دوربین مداربسته شناسایی کنیم؟

شکار سومین مردی که در انفجارهای بروکسل دخیل بود در جریان است.
پلیس فدرال بلژیک

هم در پلیس و هم در کنترل مرز، تطبیق چهره ناآشنا – به جای حافظه چهره – کلید موفقیت آمیز عملیات است. تشخیص دهنده های فوق العاده نشان داده شده است عملکرد قابل توجهی بهتری داشته باشد از گروه های کنترل در تعدادی از وظایف مربوط به شناسایی. بنابراین آیا می توان از این توانایی تقویت شده برای تشخیص چهره در میان جمعیت در مبارزه با تروریسم استفاده کرد؟

رویارویی

جستجو برای مرد سوم پوشیدن ژاکت و کلاه سفید در تصویر دوربین مداربسته به کانون فوری عملیات گسترده پلیس تبدیل شده است. تصور می شد او حمل می کند قوی ترین بمب که موفق به خاموش شدن نشد، او را وادار به فرار کرد. بمب منفجر نشده بعداً سالم بود غیر فعال شده است توسط کارشناسان

پس فوق العاده شناسان چگونه کار کردند؟ خوب، عملکرد آنها در GFMT کار تطبیق چهره ناآشنا بود برجسته، که در آن میانگین نرخ خطا در گروه مقایسه – کارآموزان پلیس – به 19٪ رسید، میانگین نرخ خطا برای فوق تشخیص دهندگان فقط به 4٪ کاهش یافت که یک افسر به سطوح عالی عملکرد رسید.

آیا فوق شناسان می توانند در مبارزه با تروریسم کلیدی باشند؟
دیمیتری کالینوفسکی / شاتر استوک

شاید نشنیده باشید “فوق العاده تشخیص دهندگان” – افرادی که به معنای واقعی کلمه هرگز یک چهره را فراموش نمی کنند. در انگلستان، پلیس متروپولیتن لندن تیم فوق شناسایی خود را دارد که نشان داده شده است که در هنگام شناسایی افراد از روی یک تصویر یا عکس، قدرت فوق العاده ای در یادآوری دارند.

یک بار دیگر، فوق العاده شناسان بهتر عمل کرد گروه کنترل – گروهی از دانشجویان دانشگاه – در تکلیف مدل‌ها، با نرخ خطا از 27 درصد در میان گروه کنترل به 10 درصد در تشخیص‌دهنده‌های فوق‌العاده کاهش می‌یابد.

GFMT مانند یک کار فریبنده ساده به نظر می رسد، به یک فرد دو چهره نشان دهید و بپرسید که آیا آنها یک فرد یا دو فرد متفاوت را نشان می دهند. با این حال، نکته کلیدی در اینجا این است که آنها چهره های ناآشنا هستند – و تحقیق ما نشان داده است که تشخیص چهره ناآشنا سخت است و بسیار مستعد خطا است.

در یک تست سوم فوق‌العاده‌ها با استفاده از تصاویر چهره افراد مشهور، یک کار آشنا برای تطبیق چهره ارائه کردند. عکس‌ها همگی پیکسل‌بندی شده بودند تا وضعیت شناسایی پزشکی قانونی را که در آن فقط تصاویر دوربین مداربسته با کیفیت پایین در دسترس باشد، منعکس کنند. فوق تشخیص دهندگان مجدداً نسبت به گروه کنترل (27 درصد) به طور قابل توجهی خطاهای کمتری (7٪) به دست آوردند.

مواجهه با حقایق

این یافته‌ها شواهد بیشتری برای این دیدگاه فراهم می‌کنند که گسترده هستند تفاوتهای فردی در توانایی تشخیص چهره در بین افراد جامعه. و اینکه سطح توانایی افراد ذاتی به نظر می رسد – آموزش یا سال ها تجربه تفاوت کمی در سطح عملکرد ایجاد می کند.

در مورد آن بسیار گفته شده است شکست های امنیتی بلژیک پس از حملات اخیر به بروکسل. اما این فقط بلژیکی ها نیستند که برای پیگیری شبکه های جهادی در داخل کشورشان تلاش می کنند. آخرین گفتگوها مجدداً تماس هایی را برای الف آژانس اطلاعاتی گسترده اروپا که می تواند اطلاعات را به سرعت و به راحتی بین کشورها به اشتراک بگذارد. زیرا واضح است که تا زمانی که تروریست ها بتوانند از مرزها عبور کنند، ما به امنیتی نیاز داریم که بتواند همین کار را انجام دهد.
منبع: https://theconversation.com/could-super-recognisers-be-the-latest-weapon-in-the-war-on-terror-56772

در واقع، میزان خطا در این کار برای افراد عادی از این محدوده متغیر است 15-20٪ – و از یافته‌های قبلی می‌دانیم که حتی گروهی از افسران گذرنامه عملکرد بهتری ندارند، حتی آنهایی که سال‌ها تجربه در تطبیق چهره‌ها دارند.

جذب گسترده‌تر این نوع خاص از شناسایی‌کنندگان در سایر نیروهای پلیس و در سازمان‌هایی مانند اداره گذرنامه و کنترل مرزی – که در آن تطبیق دقیق چهره‌های ناآشنا برای امنیت کشور حیاتی است – در مبارزه با تروریسم بسیار مهم است و می‌تواند تا حدودی راهگشا باشد. برای تقویت تلاش های امنیت ملی

در پی حملات تروریستی در بروکسل، پلیس بلژیک به سرعت دو نفر از بمب گذاران انتحاری را که این حملات را انجام دادند شناسایی کرد: برادران. خالد و براهیم البکراوی، هر دو اتباع بلژیکی. این شناسایی پس از آن صورت گرفت که پلیس تصاویر دوربین های مداربسته را منتشر کرد که نشان می داد سه مرد در فرودگاه زاونتم هستند به این امید که مردم آنها را بشناسند و اطلاعاتی را ارائه دهند.