آیا سیستم اعتبار اجتماعی چین به استرالیا می آید؟

هر نقطه نقطه مثلثی را برای ترس های بسیار واقعی در مورد شکل و ماهیت دموکراسی استرالیا در سال های آینده ارائه می دهد. این نکات تکنولوژی و قانون را با هم ترکیب کنید و شاهد پایه گذاری یک دولت نظارتی هستیم.

اخیراً گزارش هایی در مورد چگونگی برنامه ریزی شهر هوشمند در داروین منتشر شده است الهام گرفتن از سیستم نظارت اعتبار اجتماعی چین.

فناوری نظارت چینی برای ردیابی افراد در نمایشگاه هانگژو.
لیزا مارتین / AAP

پتانسیل سیستم برای جمع آوری داده ها در مورد استفاده شهروندان از خدمات عمومی، مانند Wi-Fi، مورد توجه قرار گرفته است. پتانسیل افزایش سودآوری شورا از طریق فروش داده های کاربران به بخش خصوصی قابل توجه است. پتانسیل این سیستم برای ردیابی حرکات شهروندان در زمان واقعی بیشتر است.


بیشتر بخوانید: سیستم اعتبار اجتماعی چین مردم خود را تحت فشار قرار می دهد تا شهروندان نمونه باشنداخبار فیس بوک/ان تی

به یاد داشته باشید شهر آینده فضای امن تر و پر جنب و جوش تر است. و اگر بخواهید در آن حضور داشته باشید، هر کجا که بروید هم به صورت آنلاین و هم آفلاین تماشا خواهید شد. همیشه.


منبع: https://theconversation.com/is-chinas-social-credit-system-coming-to-australia-117095

اخبار قلمرو شمالی گزارش شده است:

به مردم گفته می‌شود که به صداقت سازمان‌های دولتی اعتماد کنند، سازمان‌هایی که به طور عمده خودشان را تنظیم می‌کنند. نظارت عمومی بی دندان توسط گروه هایی مانند کمیسیون مستقل NSW در برابر فساد وجود دارد، که اغلب با فرهنگ سکوت مواجه می شوند.

قانون رمزگذاری زمانی که از طریق این لنز به آن نگاه می شود رنگ دیگری به خود می گیرد. سازمان‌های مجری قانون و اطلاعاتی به موجب قانون این اختیار را پیدا کرده‌اند که به حریم خصوصی شما حمله کنند و با آگاهی از اینکه شما این کار را انجام داده‌اند توسط قانون محافظت می‌شوند.


بیشتر بخوانید: برادر بزرگتر تماشا می کند: چگونه فناوری های جدید نظارت پلیس را تغییر می دهند


شهر داروین و شهر پالمرستون نیز چنین بوده اند خرید پنج دستگاه دوربین مداربسته سیار با کیفیت بالا با بودجه 635000 دلار استرالیا از صندوق جوامع ایمن دولت استرالیا. پلیس قلمرو شمالی اینها را در هر دو شهرداری مستقر خواهد کرد. سیستم های دوربین برای پلیس “جرایم و رفتار ضد اجتماعی” و “حفاظت از سازمان هایی که ممکن است با خطرات امنیتی مواجه شوند” استفاده خواهد شد.

شورای داروین از فناوری نظارت الهام گرفته شده از چین برای جمع‌آوری داده‌ها در مورد کارهایی که مردم روی تلفن‌های خود انجام می‌دهند و ایجاد «حصار مجازی» استفاده می‌کند که در صورت عبور از آن، فوراً یک هشدار ایجاد می‌کند.

حریم خصوصی موضوع داغی در انتخابات اخیر استرالیا نبود، اما باید می شد. این به این دلیل است که شهر داروین در حال تطبیق عناصر سیستم اعتبار اجتماعی چین برای استفاده در استرالیا است. نظارت سیستم چینی بر رفتار شهروندان به طور گسترده محکوم شده است.اورولی“، با مکرر مقایسه با دیستوپیایی علمی تخیلی آینده نزدیک Black Mirror. اما برای استرالیایی‌ها به‌عنوان پیشرفت به سوی آینده‌ای یکپارچه دیجیتالی پیش‌بینی می‌شود که به‌طور بی‌ضرر دردر حال روشن کردن داروین” برای شهر هوشمندتر برنامه ریزی می کند.


این صحیح است. این فناوری می تواند تلفن هوشمند را ردیابی کند. همچنین به طور بالقوه می تواند کاربر را شناسایی کند. جاش ساتلر، مدیر کل خدمات نوآوری، رشد و توسعه داروین سیتی، به ان تی نیوز گفت:


بیشتر بخوانید: استرالیایی ها در حال حاضر نظارت دولت را می پذیرند


این پول کافی است تا نرم‌افزار تشخیص چهره بیومتریک را راه‌اندازی کنید، که می‌تواند چهره شما را از تصویر دوربین مداربسته زنده به گواهینامه رانندگی یا پاسپورت شما پیوند دهد، و همچنین «ماشه ماهیبرنامه‌هایی که می‌توانند به عنوان مثال، بدون اطلاع شما از راه دور به شناسایی داده‌های تلفن هوشمند شما دسترسی داشته باشند. همه این سیستم ها می توانند خودکار باشند.


نقطه 3. را قانون رمزگذاری، در دسامبر 2018 از پارلمان فدرال عبور کرد و به سازمان های مجری قانون و اطلاعات دسترسی بی سابقه ای به فناوری ارتباطات داد. اکنون ارائه دهندگان مخابرات باید درهای پشتی بالقوه نامحدودی را به داده های خصوصی ارائه دهند. آنها همچنین باید طبق قانون، این کار را از مشتریان/شهروندان پنهان کنند.


برای اینکه بفهمیم چرا این یک پیشرفت نگران کننده برای دموکراسی استرالیا است، ابتدا باید یک بازی صبورانه از اتصال به نقاط را انجام داد.

نقطه 1. یکی از داروین شش شهر خواهر هایکو، مرکز استان جزیره چینی هاینان است. پیوندهایی که از طریق روابط خواهر و برادر ایجاد می شوند معمولاً به عنوان سکوی پرشی برای شبکه های گسترده تر ترتیبات تعاونی شناخته می شوند. چنین ارتباطاتی ممکن است فرصت هایی را برای تبادل فرهنگی و همچنین تبادل فناوری فراهم کند.

توانایی آژانس ها برای ردیابی فعالیت شهروندان از وب سایت هایی که در تلفن همراه خود مرور می کنید تا آنچه در پیام های خصوصی خود می نویسید تا جایی که در حال حاضر هستید گسترش می یابد. با توجه به خاکستری بودن این قوانین و عدم وجود حق محافظت شده در قانون اساسی برای حفظ حریم خصوصی در استرالیا، این امر می تواند به سوابق جنایی، پرونده های پزشکی، فیش حقوقی، الگوهای هزینه و مرور تاریخ گسترش یابد.


بیشتر بخوانید: قوانین رمزگذاری دولت با وجود نگرانی‌های امنیتی بالاخره تصویب شد


پایه های یک دولت نظارتی وجود دارد

نقطه 2. بودجه دولت قلمرو شمالی 2019، 1.4 میلیون دلار استرالیا را برای گسترش شبکه دوربین مدار بسته محلی به عنوان بخشی از “در نظر گرفته است.سرمایه گذاری در یک منطقه امن تر“. این رقم ممکن است با صندوق‌های «عواید جرم» تکمیل شود و سرمایه‌گذاری بسیار بزرگ‌تر شود.

زنگ هشداری برای ما ارسال می‌شود که می‌گوید، “یک نفر در این منطقه وجود دارد که شما یک حصار مجازی دور آن قرار داده‌اید.” […] بوم، هشداری به هر مرجعی، خواه ما یا پلیس، ارسال می‌شود تا بگوید «به دوربین 5 نگاه کن».

این معادل ردیابی بلادرنگ یک شهروند خصوصی توسط مجری قانون و شورای محلی است. و این در یک کشور آزاد و دموکراتیک.

این تصویر پلیس NT مکان های دوربین مدار بسته در مرکز داروین را نشان می دهد. بین دوربین و نظارت تلفن همراه، مقامات اکنون قادر به ردیابی بلادرنگ یک شهروند خصوصی هستند.
پلیس NT

آیا عاقلانه است که مردم تا این حد اعتماد کنند؟

اما، به یاد داشته باشید، اگر چیزی برای پنهان کردن ندارید، لازم نیست بترسید! به هر حال، این فقط یک برنامه وای فای شهری هوشمند برای روشنایی بهتر خیابان است.


چنین داده هایی را می توان برای ایجاد محدودیت در حرکت آزاد، محدودیت سختی که برای یک حقوق جهانی بشری تعیین شده است، استفاده کرد. چنین داده‌هایی نیز ممکن است به اشخاص ثالث فروخته شوند، یا در ازای معاملات با دولت یا برای تقویت خزانه شهر. پتانسیل سوء استفاده و فقدان تدابیر امنیتی برای شهروندان استرالیایی خیره کننده است.