آشنایی با انواع دوربین مداربسته

از این رو نام سونی (Sony) در سال ۱۹۵۸ به این شرکت اطلاق شد. محصولات برند پلکو از سری محصولات دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی و نظارتی متوسط رو به بالا است. برند پاناسونیک در سال 1955 در ژاپن تاسیس شد . پاناسونیک ترکیبی از کلمات “پان” (جهانی) و “صوتی” (صدا) است و معنای آوردن صدای شرکت ما را به جهان ایجاد می کند. بدون هیچ گونه تغییری در کیفیت تصاویر تصاویر را با حجمی بسیار کمتر از نسخه های معمولی ذخیره سازی خواهد کرد.اما دستگاه های زیپ استریم اسیکس برخی از نقاط و قسمت های تصویر که تاثیر زیادی در تصویر ندارند را بی کیفیت می کند اما تاثیری در قسمت های مهم تصویر نخواهد داشت . PoE ،تکنولوژی فشرده سازی U-Code ،Starlight ، PlUG & Play توانست سهم زیادی را در تولید دوربین های آی پی و البته فروش آنها در سطح جهان بدست آورد . هایک ویژن یکی از تولید کنندگان و برندهای دوربین مداربسته درحوزه سیستم های امنیتی است که در سال 2001میلادی(1380شمسی) در هانگژو چین تاسیس شد. برند پاناسونیک یکی از تولید کنندگان و برندهای دوربین مداربسته درحوزه سیستم های امنیتی است.

نام اصلی این دوربینهای مدار بسته body camera است. این دوربینها در مواقعی که لازم باشد. این نوع دوربینها که دوربینهای مداربسته چرخشی نام دارند، که قابلیت چرخشی 360 درجه و 90 درجه عمودی و زوم اپیتیکال بالا و بسیاردقیق از ویژگیهای منحصر به فرد این دوربین است. و هرکسی در دنیا بتواند از طریق این نام محصولات شرکت آنها را شناسایی کند. که نوع باسیم آن تصاویر را از طریق کابل به کامپیوتر انتقال میدهد، و به وسیله اینترنت ارسال میکند. این شرکت همواره به دنبال توسعه محصولات خود از طریق نوآوری وخلاقیت و همچنین خلق ارزش پایدار بوده است. هایک ویژن با بیش از13000 نیروی انسانی و 4000 نفر در بخش تحقیق و توسعه ، دارای بزرگترین تیم تحقیق و توسعه میان برندهای فعال در این حوزه می باشد. در واقع هدف برند هایک ویژن کشف راه های نوآورانه ، تقویت چشم انداز برای تصمیم گیران و متخصصان ، ایمنی بالا وتوسعه ی پایدار جهان میباشد. دوربین مدار بسته دو منظوره در واقع دوربینهای مداربسته آنالوگ هستند که پرت شبکه به آنها متصل شده و به عنوان دوربین تحت شبکه کار میکنند.

اما حال باز هم دوربین مداربسته سامسونگ در بازار به فروش سایت finecctv میرسد. که میتوان برای محیط های باز نیز از آنها استفاده کرد. از معایب دوربین های ال جی میتوان : حساسیت پایین نسبت به تحرک ، همینطور ست نشدن با دستگاه ها از مشکلات بزرگ سیستم های امنیتی و نظارتی ال جی است. تعداد محدودی از دوربین های سامسونگ در بازار باقی مانده است و از معایب بزرگ دوربین های سامسونگ نا موجود بودن آن در بازار است. با وجود رشد بی فوق العاده ی این شرکت در تولیدات انواع محصولات حفاظتی و نظارت تصویری امام همچنان در برابر قدرت سایر شرکت های رقیب توانایی عرض اندام به پاناسونیک داده نشده است. همچنین پهانی باند دستگاهه های تولیدی این شرکت تا حد زیادی نسبت به سایر دستگاه ها کم است . میتوانید از یک تا چند دوربین به آن متصل کنید. برخی از این برند ها یکی و برخی از آن ها همچون هایک ویژن در هردو فاکتور عملکردی بی نظیر را ارائه کرده اند. این لنز ها کیفیت فوق العاده ای را نسبت به سایر لنز هایی که در بازار این نیم این صنعت عرضه می شوند بر عهده دارد . برند اکسیس اولین دوربین های تحت شبکه را در سال 1996 به جهان معرفی کرد.

دوربین مدار بسته دید در شب یا فروسرخ که به وسیله LED مادون قرمز کار میکند و قابلیت تشخیص تا 183 متر را در شب فراهم میکند. تمام نقاط محل را بررسی کنید یا نیاز به تصاویر بیشتری داشته باشید بسیار مفید است. دوربین مداربسته تحت شبکه یا ip که در دو مدل بی سیم و باسیم در بازار موجود هستند. این دوربین در چند مدل ضد ضربه و ضد آب هم طراحی شده است. مدل بیسیم آن نیازی به کابل ندارد و به وسیله wifi کار میکند و تصاویر را سریعتر ارسال میکند. دوربین مدار بسته اکسیس محوبیت زیادی را در سراسر جان به دلیل رمز گذاری بی نظیر خود داراست . در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین نصب دوربین مدار بسته در شهر خود دسترسی دارید. تا بتواند به بهترین وجه ممکن معرف محصولات آنها باشد و هم بتواند مشتریان را به خود جلب نماید. اما باز با این حال نتوانست توجهی اکثریت مشتریان را جلب کند.

اغلب این دوربینها در حفاظت ، امنیت، و مانیتورینگ به کار میروند. آشنایی با انواع دوربین مدار بسته کمک می کند تا دوربین مداربسته مناسب خانه یا محل کار را به درستی انتخاب کنیم. این دوربین کیفیت خیلی بالایی ندارد و بیشتر برای محیطهای کوجک و دارای نور مناسب یا به صورت مخفی استفاده میشود. در صورتی که تمایل به دریافت راهنمایی از نصابان حرفهای برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته مناسب مکان خود دارید، میتوانید درخواست خود را به صورت رایگان در “نصب دوربین مداربسته” درج کنید. از مزایای دوربین های این شرکت می توان به تولید دوربین مداربسته با کیفیت ضبط 4k ، و کیفیفیت تصویر بالا اشاره کرد اما به نوعی بخشی از ضعف این شرکت به این دلیل است که دربین های خود را با قیمیتی بالا تر از ارزش واقعی خود روانه بازار می کند . و بازار بسیار خوبی در تولید و فروش محصولات صوتی تصویری دارد. محصولات این برند در سال 2018 توسط کمپانی هایک ویژن معرفی شد. از مزایایی که میتوان برای این نوع دوربینها ذکرکرد. این دوربینها راباید زمانی استفاده کنید که سیستم مدار بسته شما آنالوگ است.

است که پیش از این در دوربین های هایک ویزن ، هایلوک و یونی ویو نیز استفاده شدهاست . برند یونی ویو همواره در سیستم های IP پیشگام بوده و اولین برندی است که برای اولین بار دوربین مداربسته IP را به جهان معرفی کرد. محصولات برند اکسیس در مکان های عمومی و مناطقی مانند فروشگاه های زنجیره ای ، فرودگاه ها ، قطار ها ، بانک ها و… و محصولات این برند می تواند بهترین انتخاب برای همچین شرایطی باشد . این لنز ها برخلاف سایر لنز ها از افت کیفیت و تغییر رنگ کمتری برخوردار هستند. دوربین های مداربسته های لوک کمی از دوربین های هایک ویژن ندارند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. اما دوربین مداربسته بوش از عیب بزرگی نسبت به سایر دوربین ها برخوردار است . و به رکوردهای فروش خوبی در سطح منطقه و جهانی دست یافته است. در حدود ۱۱۰۰۰ کارمند در ۱۶۰ کشور دنیا به مشتریان این شرکت خدمات می دهند. این نوع دوربین های مدار بسته قابلیت چرخش و تعویض لنز را دارند. دوربین های مدار بسته های لوک در دو سری IP و Analog هستند .

انواع دوربین مدار بسته روز و شب به طوری هستند که، بهترین نوع فیلمبرداری با کیفیت را درطول روز ویا شب بدون اشعه مادون قرمز دارند و برای محیط هاییکه نورکم و محیطهای باز دارند بسیار مناسبند . برای آشنایی با ، برای خرید مطمئن تر دوربین های امنیتی، انواع دوربین مدار بسته را به شما معرفی میکنیم. وتوان این را دارد با قول های دوربین مدارسته جهان رقابت کند. اما از معایب دوربین های مداربسته این برند میتوان به : نداشتن قابلیت ضبط صدا و محدودیت پهنای باند اشاره کرد. برند بوش یک برند آلمانی است که دوربین مداربسته این برند دارای تشخیص صدا تشخیص حرکت و نفوذ و تشخیص آتش است. این دوربین بخاطر کوچک بودن لنزش، در مکانهای خیلی کوچک حتی در یک سوراخ 3mm میتوان استفاده کرد. این دوربین ها بخاطر ظاهری شبیه به گلوله تفنگ است دارند به این نام شناختدده میشوند این نوع دوربین مداربسته، بخاطر پوششی که بر روی لنز آن قرار گرفته ضدآب هستند؛ ولیاین دوربینها زوم و چرخش ندارند اما خصوصیت مهم آنها داشتن اشعه مادون قرمز است، که قابلیت فیلمبرداری حتی در شب را فراهم میکند.

سیستم های حرفه ای صوتی و کنفرانس برای ارتباط صدا، صدا و موسیقی طیف وسیعی را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از تولید کنندگان و برندهای دوربین مداربسته درحوزه سیستم های امنیتی است. شرکت داهوا به عنوان تولید کننده تجهیزات دوربین مداربسته از سال ۲۰۰۱ در چین فعالیت خود را آغاز کرد. به گونه ای که شرکت های رقیب به فکر جایگزین کردن این تکنولوژی در محصولات خود شدند. آنها به فکر توسعه و صادر کردن محصول خود به کشور ایالات متحده آمریکا افتادند. لذا به فکر تحقیقات در مورد پیدا کردن نام مناسب برند افتادند. این برند در حال حاضر توسط شرکت پارس ارتباط به ایران وارد شده است و این شرکت پخش این محصول را در ایران بر عهده گرفته است . همچنین این شرکت استاندارد آی پی 66و آیپی 67 را که جزو اولین شرکت های دست یافته به آن بود را در دوربین های خود مورد استفاده قرار داد که به واسطه آن توانست محبوبیت زیادی را در سراسر جهان کسب نماید. دوربین مداربسته تولیدی سامسونگ به واسطه کیفیت بالا و البته قدرت دید در شب بالای خود توانسته بازار بزرگی را در این صنعت در اختیار بگیرد .

همچنین امکان همکاری برای نصب دوربین مدار بسته در سراسر ایران توسط هایک لوک برای شما فراهم شده است . برای برخی از افراد در این مواقع کیفیت تصویر برای و برای برخی دیگیر قیمت دوربین مدار بسته در اولویت است . در بخش صنایع الکترونیکی این برند کره ای به شمار می آید. این شرکت یکی از برندهای دوربین مداربسته ارائه کننده راهکارهای دوربین مدار بسته در صنایع مختلف می باشد و با این هدف وارد بازار شده است . این دوربین ها قابلیت تنظیم هم دارند، که بر اساس زمانی که به آن میدهید شروع به فیلمبرداری در آن زمان مشخص میکنند. از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید. البته یکی از ایرادات این محصول تولیداتی کم و البته قیمت بالاست که از ضعف های سامسونگ به حساب می آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول است. کیفیت بالای ضبط در مقابل کیفیت پایین ضبط در این دوربین مداربسته نقطه تناقضی برای خریداران این دوربین مداربسته است .

این دوربینها دارای تکنولوژی سنسورهای آشکارساز و تصویربرداری به وسیله سنسور حرارتی هستند. یعنی کنترل این دوربینها شخصی انجام میشود. که این نشان از جدیت این شرکت جهت دستیابی به بازارهای جهانی است. این برند هم اکنون پس از هایک ویژن و داهوا سومین برند در چین است . این ظاهر منحصر به فرد دوربینهای دام یا گنبدی باعث میشود. با توضیحاتی که دادیم، متوجه شدید که هر کدام از انواع دوربین مداربسته آنالوگ، تحت شبکه یا به عنوان مثال نوع دوربین مداربسته دید در شب برای اهداف و مکان های خاصی (منازل یا ادارات و در فضای باز یا بسته) به کار می روند. برای انتخاب بهترین نوع دوربین مداربسته برای منازل مسکونی، مجتمع های آپارتمانی و یا شرکت ها و کارخانجات، باید توجه داشته باشیم که از نصب دوربین مدار بسته چه انتظاری داریم زیرا هر کدام کارایی خاصی برای محیطهای باز یا بسته دارند. به هر حال این شرکت توانسته است با کیفیت و میزان فروش بالای دوربین مداربسته خود که مدیون بازار یابان حرفه ای این شرکت است رتبه دوم را در این حوزه در اختیار بگیرد. همچنین مجموعه هایک لوک شما را در تمام مراحل خرید نصب و راه اندازی اینسیستم های نظارتی یاری خواهد کرد و شما می توانید تمامی مراحل اجرا را به این تیم بسپارید.

برند یونی ویو بازار خود را بیشتر از همه در انگلستان و در شهر لندن توسعه و پیشرفت داده است. اما این قرار داد بر این مبنی بود که شرکت هانوها تا نوامبر 2015 میتواند دوربین های خود را با اسم سامسونگ به فروش برساند. این دوربین ها نصب آسانتری نسبت به دوربین های آنالوگ دارند. دوربینها به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم میشوند؛ که آنها را معرفی میکنیم. تیم داهوا در سال 2001 با تمرکزو تحقیق در این حوزه موفق شد تا اولین دستگاه ضبط ککنده دیجیتال را در چین با 8 کانال ساخته و روانه بازار نماید. در سال 2017 در بازار آمریکا سامسونگ بیشترین دوربین دیجیتال را فروخت و در بازار اکثر کشورهای اروپایی هم وضع کم و بیش به همین منوال بوده است. این نوع دوربین مداربسته بیشترین استفاده در نظارت و امنیتهای فضاهای بسته را دارد. در سال 1401 با رشد گیفیت محصولات برند داهوا این شرکت توانست خود را در میان لیست بهترین دوربین مداربسته رشد جایگاه دهد. همچنین امکان مدیریت دوربین مداربسته و دستگاه های این برند محبوب نیز به راحتی فراهم شده است که از مزیت های این دوربین ها است . دوربین های این شرکت این توانایی را دارند تا تصاویر را با کیفیت واقعی فور کا برای کاربر فراهم نمایند و تصاویر را همچون دوربین مداربسته های درجه یک جهان ثبت نمایند .

این دوربینها که قابلیت نصب لنز جداگانه را دارند، بر خلاف نامشان تنها برای مصارف صنعتی استفاده نمیشوند. دوربین مداربسته الجی را می توان جزو برترین دوربین مداربسته ای دانست که می توان آن ها را به سریع ترین حالت ممکن در مکان های مورد نیاز نصب کرد . این دوریین مداربسته برای مکان هایی مناسب است که محدودیت بودجه دارند. همانطور که اکثر ما برند سامسونگ را میشناسیم ، این برند در حیطه محصولات صوتی تصویری مشغول است. و هدف اول این برند تولید سیستم های صوتی برای سخنرانی بود. و اینبار توانست از نام خود برای تولید و فروش دوربین های مداربسته استفاده کند. از آن پس شرکت هانوها توانست دوربین های مداربسته خود را با اسم سامسونگ به فروش برساند. موریتا در نظر داشت تا نامی را انتخاب کند که در هیچ زبانی وجود نداشته باشد. که با ارائه محصولات حرفه ای، قابل اطمینان و پیشرفته محصولات و خدمات تلاش می کند تا دنیا را ایمن سازد. برای اطمینان از امنیت خود میتوانید از انواع دوربین مداربسته براساس نیازتان استفاده کنید. سبد کالای کامل ، کیفیت مناسب تصویر دوربین مداربسته و همچنین قابل اطمینان و ثبات دوربین داهوا باعث شد تا این شرکت خیلی زود در بازار بین الملل رشد کند.

این برند بعده ها توسعه یافت و در تولید محصولات مرتبط مشغول شد . و به تولید دوربین های IP و TURBO HD بپردازد. هایلوک را به نوعی می توان برند اقتصادی برند هایک ویزن دانست که این شرکت قصد دارد تا این برند را در سطح جهان گسترش دهد تا بازار خود را به نحو زیادی گسترش دهد . تضاویر و فایل های ضبط شده در دستگاه های این کمپانی امنیتی فوق العاده داشته و تا حد زیادی از سرقت هایی از راه دور در امانند . این دوربین میتواند تصاویر را تا فاصله 35 تا 40 متری را پوشش دهد. این دوربین ها هم همراه قاب هم بدون قاب در داخل یا خارج از ساختمان مورداستفاده هستند. حال با این تفاسیر و توضیحاتی که در این مقاله صورت گرفت شما میتوانید نتیجه گیری کنید و با شناخت کامل برای خریداری دوربین مداربسته یا سیستم های امنیتی و نظارتی خود بپردازید و با آگاهی تصمیم بگیرید. همچنین دوربین های این شرکت این امکان را برای شما فراهم کرده است که تصاویر را به صورت مستقیم بر روی کارت های حافظه اس دی ذخیره نمایند . اما در سال 2008 به صورت اختصاصی شروع به کار کرد.